Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma zastosowanie ta taperowana główka i czy tylko z tego względu warto się zdecydować na te dwa modele? Jak ma się reszta parametrów do ceny oraz konkurentów?

Pan w sklepie rowerowym wciskał mi Aspecta 920 mówiąc przy tym ze Author jest znacznie słabszy....

Moja uwagę zwrócił także podany kross, mimo że jestem laikiem jego parametry do ceny moim zdaniem są najbardziej ok, aczkolwiek nie jestem przekonany co do marki oraz nie mam pojęcia jakiej jakości są ramy itd.

Czy w okolicach 3k jest jakaś inna ciekawa alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie ma zastosowanie ta taperowana główka
 niby ma zapewnić większą sztywność oraz precyzję podczas sterowania rowerem.

 

czy tylko z tego względu warto się zdecydować na te dwa modele
Rama z taperowaną główką zapewni Ci większą moźliwość modyfikacji roweru na przyszłość, ponieważ taraz amortyzatory produkuje się tylko pod tę główkę. Oznacza to że w przyszłości gdybyś musiał lub chciał zmodyfikować rower, nie będziesz miał żadnego problemu z założeniem najnowszego modelu amortyzatora. Główka taperowana jest już praktycznie standardem w dzisiejszych czasach.

 

Pan w sklepie rowerowym wciskał mi Aspecta 920 mówiąc przy tym ze Author jest znacznie słabszy....
Autor nie jest słabszy tylko ma napęd klasę niżej od Aspecta ale ma nowocześniejszą ramę i wideł powietrzny i wedlug mnie jest lepszy od 920.

 

Czy w okolicach 3k jest jakaś inna ciekawa alternatywa?
Silverback Silverback, Romet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanowne grono 29er

Stoję przed zamiarem kupna roweru Scott Aspect 920 cena do 3200zł.

Proszę was o pomoc przy tym wyborze czy polecicie inny model czy zakup Scott' jest dobrym wyborem.

Rama jakiej szukam musi posiadać możliwość zamontowania bagażnika tylnego.

Macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do sl`a i zwyklego attentiona (ta sama rama ) sa mocowania na bagaznik, to tez bylo jedno z moich kryteriow jesli chodzi o rower. w attentionie sl masz juz piasty deore i korbe deore w tych pieniadzach nie znalazlem nic z lepszym osprzetem na 2015 rok . zastanawialem sie nad canyonem ale na niego nie moglem sie przymierzyc wiec niestety odpadl

Edytowane przez smallR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym podłączyć się do tematu. Planuję zakup 29era. Jako, że mam raczej małe doświadczenie chciałbym prosić o pomoc.

Rowerek ma posłużyć do rekreacyjnej górskiej jazdy, łączonej w mniejszym stopniu z trybem miejskim (do miasta mam starszego Authora Impulse).

 

Dodatkowo mam problem z doborem ramy, wzrost 181, noga 81, i wszędzie są to wartości między przedziałami. Tutaj także prosiłbym o jakąś podpowiedz, w którą stronę się skłaniać.

 

Budżet to 2500 PLN.

 

Z dotychczasowych poszukiwań znalazłem:

 

Kross level B4

Cube Analog

Spec Rockhopper Sport

 

To rowery, które mogę dostać od ręki w moim mieście.

 

Ostatnio znajomy zwrócił mi uwagę również na sprzedawcę z mojego miasta:

 

Canyon Yellowstone - używany

Scott Aspect 920 - używany

 

Czy jest to warte uwagi?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

 

Edytowane przez kirskee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Jestem nowy na forum. Chciałbym się dołączyć do tematu. :)

A więc chodzi o to że szykuję się do zakupu roweru na kołach 29 cali w cenie do 2500 zł max. Nie za bardzo znam się na rowerach, osprzęcie etc. Myślałem tutaj o rowerze wyposażonym w hamulce hydrauliczne ale nie miałem z nimi wcześniej do czynienia więc się trochę cykam. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na ich temat ale i negatywnych (zapowietrzanie-odpowietrzanie, drogi serwis). Do tej pory jeździłem na hamulcach tarczowych mechanicznych.

Mój dotychczasowy rower to kross black edition 1 za 1500 zł i niestety nie mam po nim dobrych doświadczeń. Przerzutki chodziły źle hamulce straciły swoją moc  już po 3 miesiącach jazdy, a na koniec okazało się, że korba ma straszny luz i nadaje się do wymiany. Łańcuch też był bardzo niskiej jakości. Teraz nie wiem czy to wszystkie krosy są takie badziewne czy tylko te tańsze. :icon_question: Pewien człowiek powiedział mi że dobre rowery zaczynają się od 2000 zł, ale jak wiadomo dobre dla każdego znaczy co innego.

To są moje typy rowerków:

 Ctm rambler 1.0 lub 2.0

 Kross level B3 2015 lub B4 2015

 

 Jest między nimi rozbieżność cenowa ale jak coś jest dużo lepsze a różnica nie wielka to się można zastanowić.

 Jeśli chodzi o mojego faworyta to jest nim kross B3 2015 ale znów pojawia się pytanie czy może wziąć B4. Jak to jest z tymi hamulcami czy avid jest lepszy od  shimano :icon_question:  Wiem że przekracza mój budżet ale jeśli różnica w  jakości jest duża to jestem skłonny dopłacić te 300 zł do B4. Co do Ctm sprawa wygląda tak samo.

 Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz nie wiem czy to wszystkie krosy są takie badziewne czy tylko te tańsze.
Jakośc osprzetu wkładanego w rower rośnie wprost proporcjonalnie do sumy pieniędzy jakie musisz wydać na ten rower. :P  

 

 

Ctm rambler 1.0 lub 2.0  Kross level B3 2015 lub B4 2015
Według mnie na te Ctm-y nie warto wydawać kasy. Jak masz możliwość dołożenia do budzetu to B4 jest najsensowniejszym rowerem z Twoich propozycji. Ten Romet którego zaproponował @@Anubis93, jest dobrze wyposażonym rowerem w swej cenie, radziłbym się nad nim zastanowić. Może też ten Mongoose Cię zainteresuje ma powietrzny amortyzator i dobry w swej cenie napęd. 

 

Jak to jest z tymi hamulcami czy avid jest lepszy od  shimano
W rowerach w jednej puli cenowej montowane są hamulce podobnej klasy i nie ważne czy to shimano czy avid. Różnią się tylko tym na czym pracują, shimano - płyn mineralny oraz avid - płyn hamulcowy dot 4.0 lub 5.1 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj powietrzny amortyzator.

Czy jest lepszy od tradycyjnego teleskopu? Jeśli tak to w czym dokładnie?

 

 

z 2014 jest lepiej wyposazony

Czyli który polecacie do kupna na dzień dzisiejszy?

 

Aha i jaki rozmiar ramy polecicie mam 195 cm wzrostu 70 kg i noga ok. 92 cm

Jak to jest z tą kierownicą da się ją regulować na wysokość w tych rowerach ?

Edytowane przez mcdrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest lepszy od tradycyjnego teleskopu? Jeśli tak to w czym dokładnie?
Powietrzny amortyzator lepiej pracuje w mroźniejsze dni, łatwiej jest go ustawić pod swoją wagę i jest lżejszy.

 

Czyli który polecacie do kupna na dzień dzisiejszy?
Jak B4 to lepiej wybrać z ubiegłego roku, jest w lepszej konfiguracji (ma lepszy osprzęt)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wygląda porównanie krosa b4 2014 i wyżej wymienionego rometa?
Osprzet maja podobnej klasy za wyjątkiem korby i amortyzatora które są lepsze w Romecie.

 

Przyznam że boję się tych hamulców hydraulicznych bo w tych cenach to będą to raczej podstawowe modele prawda ?
Hamulców hydraulicznych nie ma co sie bać jak potrafisz je obsługiwać to tak jakbyś miał v-brake albo jeszcze prościej. Jezeli chodzi o klasę hamulców to w tym budżecie są to podstawowe modele z loteryjna jakością pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podstawowe modele z loteryjna jakością pracy.

To warto się w to pchać? Od roweru za ok. 2500 zł żądał bym dobrej jakości hamulców. :icon_confused:  

A jeśli tak to ile kosztował by mnie komplet solidnych hamulców aby sobie później zmienić ?? 500 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To warto się w to pchać? Od roweru za ok. 2500 zł żądał bym dobrej jakości hamulców.
W tym budżecie nie montują dobrych hampli, muszą na czymś zarabiać.

 

A jeśli tak to ile kosztował by mnie komplet solidnych hamulców aby sobie później zmienić ??
 http://rowertour.com/shimano-deore-br-m615-hamulce-tarczowe-kpl-przod-tyl-okladziny-zywiczne-2014-czarne.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...