Skocz do zawartości

[amortyzator] problem ze zdjęciem suntour xcm


kokowks

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

znany problem z amorkiem, po skatowaniu roweru w ciezkich warunkach jeszcze z 3 meisiace temu, sneig, bloto, woda etc, amortyzator zaczal odbijac skokowo

 

wczesniej nie bylo czasu, wiec dopiero teraz wzialem sie za jego rozebranie z zamiarem przeczyszczenia i przesmarowania

 

ale napotkalem na przeszkoda : nie moge go wydostac z ramy ;-)

 

jestem na tym etapie , i amor ani rusz nie chce wyjsć z ramy. cos ejszcze trzeba odkręcic ?

 

2vhu26d.jpg

 

 

jt02n7.jpg

 

nbsl8w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odświeżam bo montuje rower z powrotem

 

jak z powrotem nabić ten element, ktory poprzednio trzymal ta rure od amorka przez ktorego on nie chciał wyjść?



"Ostrożnie wyciągnij podkładkę uszczelniającą górną bieżnię sterów. Wewnątrz ma oring, który ściśle przylega do rury sterowej. To pierwsza rzecz, która może powodować, że amortyzator nadal siedzi na swoim miejscu. Jeśli będziesz miał problem z wyciągnięciem podkładki, posmaruj rurę sterową jakimś smarem. Jak już się jej pozbędziesz, to poniżej znajduje się stożkowy pierścień z rozcięciem, którego zadaniem jest likwidacja luzu pomiędzy rurą sterową a łożyskami. To drugi element, który może trzymać widelec. Podważ pierścień i wyciągnij go. Teraz nie powinno już być kłopotów z demontażem amortyzatora."

 

to jest opis demontażu

 

i obecnie wlasnie te elemanty, czyli ten stozkowy pierscien z rozcieciem lata sobie luźno na rurze

 

tak to zostawic i poprostu nalozyc pozostale 2 nakladki i kierownice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W skrócie to wygląda tak:

Na widelec nakładasz łożysko ( wianek) i wkładasz w ramę.

Od góry nakładasz łożysko a na łożysko klin. Sam wejść nie będzie chciał, trzeba po telepać rura sterową przy jednoczesnym dociskaniem klina. Jak sie ustawi jak trzeba to wejdzie na swoje miejsce. Nie robić tego na siłe bo jak jest z plastiku to go zniszczysz.

Jak już umieścisz klin to wtedy górny docisk łożyska, podkładki i mostek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

oswieze

 

rozkrecilem znowu rower, z 2 miesiace temu już i tak leżał rozkręcony w mieszkaniu (co z resztą wyszło mi na dobre bo w między czasie miałem włam do piwnicy) i kompletnie zapomniałem jak go złożyć :D

 

tzn problem mam głównie z łożyskami i tymi podkładkami/nakładkami na łożyska

 

rozumiem, że łożyska skierowane "kulkami" do góry, a podkładki pod nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...