Skocz do zawartości

[napęd] składam nowy


Adamos05

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam coś z grupy Altusa, nierozbieralna korba która mi sie zużyła, manetki które sie powoli rozpadają i Altus który biegi zmienia jak mu sie chce i kiedy mu sie chce. \

A więc co sądzicie o takich zestawach:

 

1.

korba: Alivio 2006

przerzuta tył: XT albo LX

manetki: LX (są na 8 biegów ??)

 

2.

korba:Truvativ Fived

przerzuta tył: XT albo LX

manetki: Sram Attack

 

Który lepszy ?? A może jakiś miks tych dwóch ?? Ewentualnie jakiś inny zestaw do maks 4 stów. Kasete i łańcuch mam praktycznie nowe (250km) I czy będzie duża różnica w działaniu przerzutek LX i XT ??

 

Z góry dzięki za info :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba Alivio 2006 jest całkiem dobra. Możesz też pokusić się o LX 2004 i suport LX 121mm. Można dostać na allegro za 270zł komplet. Manetki LX są tylko na 9. Na 8 jedynie masz grupę Alivio lub starsze modele XT i XTR. Przerzutkę wybrałbym Srama, mocniejsza, precyzyjniejsza... I gripy pod Srama :) Między przerzutkami LX i XT jest trochę różnicy w wytrzymałości, jakości pracy i masie.

 

Reasumując:

- korba Alivio 2006 110zł

- suport ok 40zł nowy (chyba, że stary będzie ok)

- przerzutka Sram X.7 ok 150zł

- manetki Sram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce gripów, poprostu nie wezme ich i kropka. Czy różnica w cenie manetek cynglowych (bo wiem że Sram też ma takie dla swoich zmieniarek) i gripów jest korzystna dla cyngli a jeśli nie to o ile są one droższe. Pozatym z jakiej grupy te manetki żebym sie w tych 4 stówach zmieścił, przyznaje sie że na komponentach Srama sie nie znam...

 

Aha, ale przeciez z przodu mam Shimano którego nie zmieniam bo na to już na bank kasy nie znajde i manetka Srama chyba jej nie obsłuży, nie ?? Więc pozostaje tylko Sram Attack i Shimano na tył równieź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najlepiej bierz u jednego sprzedawcy to troche utargujesz i zmieścisz się w tej kwocie. Przerzutka X-7 150-160zł, manetki X-7 tyle samo i korba ok. stówki. I korbę chyba najlepiej Alivio 2006 Hollowtech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda lewa manetka Sram obsłuży każdą przerzutkę przednią :D Ja z powodzeniem jeżdżę na gripach Sram 9.0 i przerzutce przedniej LX ;) Nie ma obaw :)

Odnośnie manetek to zdecyduj się jakie chcesz. Czy mają to być gripy czy "rapidy". Napisałeś w poście w "drugiej opcji" manetki Sram Attac. Rozumiem, że w takim razie Trigger Attac? To raczej zapomnij, że zmieścisz się w 4 stówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli

Manetki Sram Trigger Attack 3x8 - 150 zł

 

to nie da rady

Przerzutka Sram X7 - 150 zł

 

Manetki Attack sa do systemu shimano, nie zadziałają z przerzutką X7.

Moim zdaniem o wiele lepszy będzie zestaw X7 + X7 niż Attack + LX/XT. Cena w miarę podobna, a sram bardziej precyzyjny i w moim odczuciu szybszy.

Korba Alivio również warta polecenia, jeżeli masz już suport to w 400 powinieneś się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowione, mam po znajomości cene 35% niższą niż w sklepie na komponenty ze Srama więc korba będzie Truvativ, jeszcze nie zdecydowałem jaka korba ale manetki to Triggery X-7 a przerzuta conajmniej X-7. Jakie ja mam zaczepiste szczęście :):D:D

 

Polećcie coś w sprawie tej korby. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...