Skocz do zawartości

[rower] do 6500 zł/Canyon AL 8.9, 7.9 czy inny ?


bacakatowice

Rekomendowane odpowiedzi

akurat swiatowa elita ustawiane ma wszystko tak, aby szly waty, a te wynikaja np z wybitnie duzej sily 2 glowego uda, albo znowu 4, kadencja wynika z wlokien i tego, czy slabsze jest pluco (niska kad) czy miesien (wyzsza kad). suwanie dla kadencji owszem, ale dla mnie marginalne, o niebo silniej wplywa dlugosc ramion korby

 

twojej osoby dalej drazyc nie bede, bo i tak niezly offtop poszedl :P kazdy ma pewne przyzwyczajenia, poza tym liczy sie, ze tobie wygodnie

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie doboru ramy proponuję skontaktować się z przedstawicielem firmy. Również brałem Canyona pod uwagę i przy 176 cm wyszła mi rama S. Wydało mi się, że będzie mała i napisałem do czeskiego przedstawiciela. Odpowiedział, że może być S ale pozycja będzie bardzo wyprostowana i według niego, wziąłby raczej eMkę .

Koniec końców na koniec nie kupiłem Canyona ale według mnie, firma OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bierz L ...mam 180 cm i widziałem ramę L jest idealna...M to małe gówno

 

No cóż nie zgodze się z kolegą.

Z kalkulatora wyszło że przy wzroście 185 mam brać M-kę. Byłem troszkę w szoku, ale że mieszkam w Szczecinie umówiłem się z przedstawicielem CANYONA który podjechał GRAND CANYONEM AL 29". Dosiadłem i.....troszkę się zdziwiłem, byłem mocno pochylony. Może to będzie pasować tym którzy liczą każdą sekundę. 

Zamówiłem 2 dni temu NERVE 7.9 w wymiarze M, przy wzroście 185cm ale mam krótkie nóżki :)

Tak, że wymiar to indywidualna sprawa każdego kierowcy.

Więcej o fullu na 29" kołach po testowej jeździe jak tylko się rower pojawi w moich progach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz krótkie nóżki to masz długi tułów - czyli rama będzie za krótka , a za krótkiej ramy nie poprawia się długim mostkiem, 580 mm horyzontalnie to baaardzo mało przy 185 cm :blink: . ...no ale co zamówiłeś to będziesz miał

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz krótkie nóżki to masz długi tułów - czyli rama będzie za krótka , a za krótkiej ramy nie poprawia się długim mostkiem, 580 mm horyzontalnie to baaardzo mało przy 185 cm :blink: . ...no ale co zamówiłeś to będziesz miał

 

Zauważ że te 580 jest liczone nie od końca sztycy siodełka tylko od końca rury podsiodłowej - różnica wychodzi nawet 20-25mm i robi się 600mm co jest równe z tym co miałem dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiadomo o co w tym rysunku chodzi, wymiar podaje się po osi górnej rury lub horyzontalnie, może niech się projektant wypowie co miał na myśli tak kombinując ..

 

PS

W BB podali 585 mm horyzontalnie (czyli rysunek Canyona pokazuje wartość horyzontalną - 581,4 mm), więc maaało dla 185 cm ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182 cm wzrostu i nogę 86 cm i z kalkulatora Canyona wychodzi 17,5", ale długość tego roweru to 590 mm (mostek 80 mm) - czy nie będzie za krótki?

Czy rozmiar L nie byłby bardziej odpowiedni? Ale z kolei rozmiar L wydaje się mieć trochę mały przekrok.

Aktualnie jeżdżę na rowerze crossowym o długości 600 mm (mostek 100 mm) i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Rozmiary to kwestia niezwykle indywidualna, ale ja przy wzroście 179cm i nodze 32 cale nie wyobrażam sobie jazdy na ramie krótszej niż 600mm horyzontalnie.

 

Dodajmy że krosiarzem nie jestem i się nie ścigam...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 176 i nogę 80 i jeżdżę na Canyonie 29'' AL o rozmiarze M, most 100 i sztyca bez setbacka (w zasadzie myślę o przetestowaniu sztycy z cofnięciem). Pasuje mi to, super się podjeżdża i noga dobrze się układa. Przy Twoich wymiarach @Darek14 brałbym L-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze kilometry zrobione - 70

Nie odczułem żadnego dyskomfortu podczas jazdy.

W przekroku jestem na styk , przy L-ce bałbym się o swój nabiał :) i plecy, bo jednak pochylony jest się znacznie.

Kumpel ma mi pożyczyć mostek 100 - podmienię na próbę i dam znać jakie efekty były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...