Skocz do zawartości

[rower] do 6500 zł/Canyon AL 8.9, 7.9 czy inny ?


bacakatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę temat jeszcze mam nadzieję, że już będzie wszystko Ok :)

 

a więc chce kupić pierwszego w życiu 29era :) mam do wydania 6500 zl (max)

 

Aktualnie jeżdżę na Unibike Expercie, i chce przesiąść się na 29era

 

181 cm, 88-90 kg wagi

 

Rower użytkowałbym na maratony, zawody XC, leśne ścieżki itp

 

Mam 2 typy, które chce Wam pokazać

 

1. Grand Canyon AL 8.9 https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3014

 

2. Grand Canyon AL 7.9 https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3013

 

3. jakiś inny

 

i mam pytanie w sprawie Canyonów, czy zamawialiście z ich strony rowerki ?  Jak wygląda przesyłka, długość zamówienia itp itd

 

Mam nadzieję, że temat jest napisany poprawnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba rowery to świetne maszyny. Który weźmiesz, będziesz zadowolony. AL 8.9 ma nieco lepszy osprzęt ale 7.9 również nie ma czego się wstydzić. 

Sprzedaży bym się nie obawiał. Nigdy nie słyszałem, aby był jakiś problem. Gorzej może być w przypadku reklamacji (dodatkowe koszta) ale to już takie ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam pytanie w sprawie Canyonów, czy zamawialiście z ich strony rowerki ? Jak wygląda przesyłka, długość zamówienia itp itd

 

Niedawno zamowiłem Canyona Nerve 29, ale jeszcze czekam na dostawe. Jesli chodzi o dlugość zamówienia, to na stronie przy kazdym modelu masz "Dostępność" kazdej wielkości ramy, i tego sie trzymają o ile cos sie nie opóźni. Po zamówieniu dostałem kolejnego dnia plik PDF po niemiecku i planowana dostawa byla taka sama jak na stronie. Dla pewności dzwoniłem na ich polską infolinie w tamtym tygodniu i pan mnie poinformował, ze na razie nie ma zadnych przeszkod by rower byl dostarczony w terminie 17-21 czerwca :)

Edytowane przez pfourul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canyon okej, ale czeka sie podobno bardzo dlugo

 

ostatnio testowalem co prawda wersje karbonowa... http://team29er.pl/testy/1011-test-roweru-rose-mr-big-4  ale jesli nie chcialbys przekraczac budzetu, to jest aluminiowy odpowiednik mr ride 2 lub 4, masz mozliwosc konfiguracji szpeju - unikaj foxa 

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bold statement jak powiedziałby Angol słysząc królika chwalącego się, że przeleciał niedźwiedzicę.

 

Albo to co powyżej ;)

 

Nie jeździłem na ostatnich wytworach RS, ale mam u siebie komplet CTD i jest to bardzo przyjemna kombinacja.  Rzekłbym - najlepsza z dotychczas przeze mnie ujeżdżanych. Daleko do niej Rebie z poprzedniego sprzętu, niezależnie od (ponoć) pierdyliona ustawień, które rzekomo oferowała.

 

Żeby nie było, miałem kilkukrotnie styczność z F29 i był to nierówny wideł.  W jednym sprzęcie nie byłoby różnicy po wstawieniu sztachety, inny pięknie wybierał i nie zapadał się.

 

Aktualne doświadczenia odpowiadają tym ostatnim.

 

Niezależnie, jeżeli Fox ci nie podejdzie (wątpię), to go opylisz, kupisz recona i jeszcze ci zostanie na torbę żelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ze nowe foxy chociaz sie nie zapadaja, ale sa po prostu jakby tepawe, albo tlumiki zbyt prostackie...smigasz na fullu, ktory potrafi totalnie wypaczyc odczucia dotyczace pracy przedniego zawieszenia (oczywiscie na +) do tego stopnia, ze czasami nawet mozna sie nie zorientowac, ze front jest zablokowany - moze tj przyczyna zadowolenia? 

 

ostatnio smignalem po gorach na sztywniaku z foxem i moje dlonie na zjazdach nie byly zachwycone, szczegolnie, ze przyzwyczajony jestem do towera pro

 

wiadomo, ze na takim poziomie sprzetu rowerowego wszelkie dywagacje przynajmniej ocieraja sie o przyslowiowa wyzszosc swiat wielkiej nocy nad gwiazdka, ale jeszcze nie spotkalem osoby, ktora jezdzila sporo na manitou, rs i foxie 29 i ostatecznie przyznala 1. miejsce liskowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że o czas i samą dostawę nie ma co się martwić. Ja swojego yellowstone 6.9 zamówiłem we wtorek i w poniedziałek był u mnie (dzień przed planowaną na stronie ups dostawą). Zapakowany jest porządnie i gotowy do jazdy po przykręceniu kierownicy, pedałów, założenia sztycy z siodłem i kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe wypowiedzi: czas oczekiwania zgodny z informacją w zakładce „dostępność”, bardzo dobrze zabezpieczony w transporcie, dobry kontakt z polskim oddziałem. Sam pół roku decydowałem się jakiej marki 29er kupić. Czekałem blisko dwa miesiące od zamówienia do przysłania ale warto było - kupiony Grand Canyon SLX 29 wymiata :) Warto zastanowić się nad możliwością kupna roweru na firmę – w takim przypadku karbon może wyjść w cenie aluminium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny wziąć tego tańszego Canyona AL 7.9

 

i tutaj mam pytanie czy rozmiar L 19' będzie dobry dla mnie przy wzroście 181 cm. Canyon dziś odpisał, że mam się zastanowić nad ramą M 17,5 ' ? ciekawe jak myślicie

 

Preferuje pozycję "sportową" a nie na "niedzielnego rowerzystę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chyba L-ka, ale to zależy od długości nogi. Dla mnie przy 175cm wzrostu M-ka jest idealna, ale musiałem zmienić mostek z 85mm na 110mm. U ciebie już to może nie wystarczyć, a sztycy z offsetem nie ma co chyba kupować, bo pogorszą się możliwości podjeżdżania.

Ale rower polecam, jest naprawdę super do maratonów, dobrze podjeżdża i genialnie zjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kat podsiodlowy wymusza sztyce z offsetem + przesuniecie siodla do tylu, co wyciagnie ci pozycje, jesli dasz kiere 660-680mm, prawidlowo ustawisz pozycje na rowerze, to z mostkiem 100-110mm bedzie idealnie, a to swiadczy o prawidlowym doborze ramy...to nie am/enduro, gdzie mostek 90mm to juz zdecydowanie za duzo :)

 

nie wiem, dlaczego Klosiu ma tak dlugi mostek, ale ty dluzszego nie bedziesz potrzebowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam długi mostek? Bo 85mm był za krótki :P. Pozycja była za bardzo wyprostowana, a jak nabial pewnie zauważyłeś, sztyca jest bez offsetu, i wcale się nie zgadzam, że kąt podsiodłowy wymusza sztycę z offsetem. Nic nie wymusza, specjalnie przedłużyłem mostek, a nie ruszałem sztycy, bo sztyca z offsetem niepotrzebnie odciążyłaby  przednie koło i na stromych podjazdach byłoby gorzej. A tak pozycja trochę przesunęła się do przodu i jest świetnie.

Sztyca bez offsetu jest tu przemyślana, bo ułatwia jazdę z wysoką kadencją, a to naprawdę oszczędza nogi na giga i dobrze koresponduje z miękkim przełożeniem na korbie.

 

zdjecie,600,374816,20130506,murrowana-go

 

Rezultat takiej geometrii jest dość efektowny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadgorliwie wyjasniajac - nie zarzucam ci, ze masz zla dlugosc mostka/pozycje, po prostu mnie wydaje sie za dlugi do tej ramy i wzrostu

 

co do jarzma - wyznaje zasade, ze jego cofka lub brak sluza tylko i wylacznie poprawnemu ustawieniu siodla wzgledem mufy i nie ma tu znaczenia, czy lubimy krecic 80 czy 100 obr/min, bo optymalne ustawienie jest jedno, ortodoksi moga z uwagi na skrajne preferencje lub specyficzna sile/budowe miesni robic jakies male odchylki, ale to jest margines

 

zgodnie z tym kazda rama z katem 74* musi miec offset 20-25mm, po prostu musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, za długi byłby przy sztycy z cofką, tu się zgodzę :). Ale nie zgodzę się że jest jedno i tylko jedno dobre czy idealne ustawienie. Wiadomo przecież, że siodło przesunięte do tyłu wymusza bardziej siłową jazdę, a bardziej z przodu - kadencyjną. Nawet Mercx co chwila zmieniał sobie ustawienia roweru :). Ja nigdy nie byłem ortodoksem co do pozycji na rowerze, ustawiałem "dobrze", a później modyfikowałem aż się poczułem wygodnie. Na Canyonie czułem, że siedzę bardziej z tyłu niż na poprzednim XTC - i to przy sztycy bez offsetu. Dlatego ostatnie co bym tu zrobił to założył sztycę z cofką. Przemyślałem sprawę, założyłem dłuższy mostek i nadal jestem bardzo zadowolony, po 1500km przejechanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...