Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, gokart napisał:

No przez ostatnie 20 lat jeździłem bez amora i chyba czas to zmienić bo nawet ulice coraz bardziej dziurawe. Orkan kosztuje 2 tys i ma powietrzny. Pytanie jaka różnica między olejowym a powietrzny?  Oprócz wagi na korzyść powietrznego 

taka ze jestes go w stanie ustawic pod siebie uzywajac pompki , a w olejowym to wiecej zabawy , wymiana sprezyn  o ile znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 14:13, gokart napisał:

Witam.Powoli szukam czegos nowego na przyszły sezon.

Moje parametry :)

186 cm i 65 kg żywej wagi.:D

Roczny przebieg około 1500 km.

85% ulica reszta jakaś śnieżka leśna itd żadnego ciężkiego terenu.

Rower nowy do 2 tys zł. Osprzęt minimum alivio/acera hamulce chyba wolałbym dobre vbrakei

Amor właśnie olej czy powietrze ? Przy mojej masie i sposobie użytkowania? 

Cały czas myślę o orkanie 4, tylko często w różnych decyzjach są tarczę. 

Bierz Krossa Evado 5.0 poniżej 2 na pewno znajdziesz  https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-kross-evado-50-2019-p-3468.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 14:13, gokart napisał:

Witam.Powoli szukam czegos nowego na przyszły sezon.

Moje parametry :)

186 cm i 65 kg żywej wagi.:D

Roczny przebieg około 1500 km.

85% ulica reszta jakaś śnieżka leśna itd żadnego ciężkiego terenu.

Rower nowy do 2 tys zł. Osprzęt minimum alivio/acera hamulce chyba wolałbym dobre vbrakei

Amor właśnie olej czy powietrze ? Przy mojej masie i sposobie użytkowania? 

Cały czas myślę o orkanie 4, tylko często w różnych decyzjach są tarczę. 

A myślałeś o Kellys Cliff 90? Ja posiadam już kilka lat Cliff 60 (około 6tyś km), jest na trochę innym osprzęcie ale jestem z niego zdowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, regit napisał:

A myślałeś o Kellys Cliff 90? Ja posiadam już kilka lat Cliff 60 (około 6tyś km), jest na trochę innym osprzęcie ale jestem z niego zdowolony.

Też patrzyłem ale za niska grupa jak za tą cenę. Myślę żeby dołożyć kilka złotych i kupić orkana 5 bo jak ktoś wyżej zauważył powietrzny amor dopiero w orkanie 5 jest a nie jak myślałem w 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to coś może bez amora na sztywnym widelcu w końcu tylko na takim całe życie jeździłem więc to nie problem dla mnie a do moich zastosowań nawet lepszy wybór.

Ale już się trochę gubię, gravel, miejski, fitness ,croos. Oczekuje żeby za bardzo nie męczyła jazda wymuszoną pozycją taką jak w klasycznej szosie gdyż będę drobił trasy "na raz" 60-80km czasami więcej.  Nie wiem czemu ale chce uniknąć tarczówek obawiam się, że będzie za dużo pracy z nimi.

Patrzyłem na ofertę Marin podoba mi się też Kellys physio. czym więcej grzebię w temacie tym mniej wiem co bym chciał.  Budżet trochę mi się zwiększył i teraz wynosi 2500 zł ale to już maks.

Jakoś obawiam się zakupu roweru w tej cenie z amorem który nie będzie najwyższych lotów i do tego przez większość czasu będzie jeździł zablokowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85% ulica, reszta ścieżki leśne (aka przejazd pożarowy) tutaj fitness powinien sie sprawdzić. Za 2.5k chyba najlepszy wybór teraz to Marin Muirwoods. Osprzęt nie jest najwyższych lotów, ale rama CroMo i możliwość zalozenia grubszych opon moim zdaniem o wiele ważniejsze. Teraz na koniec sezonu pewnie da się upolować w promocji, więc zaoszczędzone możesz wydać na upgrejd. W 2.5k też się mieszczą fitnessy z allegro Lazaro/spartacus, niższe modele Meridy. Plus może coś innego da się znaleźć w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wrócił do 1500 zł :) to ja Ci polecam crossa Spartacusa. Kilka lat temu ktoś mi go polecił tutaj na forum i po długim myśleniu kupiłem (wersję na Alivio). Nie pamiętam już, czy trzy czy cztery lata temu to było, ale w ciągu tego czasu nie miałem ani jednej usterki. Rower zrobił na pewno kilka tysięcy kilometrów - 50% asfalty, 50% las i szutry. W tym roku jakieś 2 tysiące km. Wybrałem go dlatego, że mieścił się w budżecie i mogłem go kupić ze sztywnym widelcem. Potem kupiłem tej samej marki rower żonie i też ani jednej usterki, ale ona korzysta tylko okazjonalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

szukam roweru dla 13-letniej córki (wyrosła już zdecydowanie z kół 24"). Prawie jestem zdecydowany na rower Kands Maestro (z ramą 17") za około 1600zł. Osprzęt ok Alivio/Deore, cieszy głównie korba Alivio na octalink ale martwi brak przystosowania ramy do hamulców tarczowych. Są w tej cenie rowery z tarczowymi hamulcami (raczej mechanicznymi) ale zwykle kosztem gorszych innych podzespołów (manetki, korba, przerzutki). Może jednak kupić taki np Riverside 500? Kiepski amor i hamulce mozna z czasem wymienić na lepsza. Może też dla dziecka napęd z jednym biegiem z przodu będzie wygodniejszy? Po górach nie jeździ (głównie ścieżki rowerowe i szutrowe, leśne). Co wybrać, lepszy napęd czy rama przystosowana do hamulców tarczowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a hamulce tarczowe są wymogiem? Jeśli nie to ten Kands wydaje się optymalną propozycją, tym bardziej, że już na V-brake ten rower waży katalogo 15 kg, a na tarczówkach będzie jeszcze cięższy. Jest jeszcze Kands CRS 1200 z hydraulicznymi tarczówkami, ale osprzęt jest słabszy. Riverside też się nada, ale nie jest tak opłacalny jak Kands Maestro. Napęd 1x wystarczy na większość podjazdów (najniższy bieg w Riverside to mniej więcej drugi najniższy bieg w Kandsie, w zależności od modelu kasety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Avangarde podoba mi się ale sam już nie wiem. Jednak trochę droższy. Może rzeczywiście Maestro jej wystarczy. W końcu to dzieciak i chyba v-brake'i  jej wystarczą.

Szkoda, ze w tej cenie nie ma lżejszych rowerów tak ze 12kg, nawet bez amortyzatora. Kurcze takie 15kg dla drobnej 13-latki to jednak spory ciężar. Riverside kusi też ciężarem, zdaje się około 13kg a jeszcze jakby mu wywalić amora to pewnie jeszcze z kg by się urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sloniacz napisał:

Ten Avangarde podoba mi się ale sam już nie wiem. Jednak trochę droższy. Może rzeczywiście Maestro jej wystarczy. W końcu to dzieciak i chyba v-brake'i  jej wystarczą.

Szkoda, ze w tej cenie nie ma lżejszych rowerów tak ze 12kg, nawet bez amortyzatora. Kurcze takie 15kg dla drobnej 13-latki to jednak spory ciężar. Riverside kusi też ciężarem, zdaje się około 13kg a jeszcze jakby mu wywalić amora to pewnie jeszcze z kg by się urwało.

to nieglupi pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 kg waży damski Kands STV 700, bez amortyzatora, ale niestety wolnobieg i gorszy osprzęt. Ale dla dziewczynki na ddr i leśne ścieżki to powinno zdać egzamin, nie widzę tu potrzeby na tarcze czy wypasiony napęd. Ale tu jest tez inna sprawa, która dotyczy i STV i Maestro. Rama 17 moze być zbyt długa na drobną dziewczynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 18:58, Sk27 napisał:

Znalazłem coś takiego:

http://pl.author.eu/crossowe/rowery/author-thema-2018-ua42895902-1154

Osprzęt bardzo podstawowy, ale waży tylko 12,8 kg i marka jest bardziej"uznana".

ale jak widzę takie mocowanie siodełka czy stalową kierownicę to mnie to zniechęca. Chociaż lubię tę markę. Syn do niedawna zasuwał na 20" Author Cosmic, który bez amora i z jednym biegiem z przodu zapewniał różnicę ze 2kg w stosunku do innych rowerków w tym rozmiarze.

Dla córki jednak wezmę Kands Maestro. Obejrzałem ramę i ostatecznie przekonało mnie jeszcze to, że jest już przystosowana do hamulców tarczowych. Czyli z czasem V-brake się wywali, amor jak już luzy złapie zastąpi się sztywnym widelcem i będzie całkiem lekki rowerek na Alivio/Deore z Octalink w korbie. Za 1600zł z tym osprzętem nie do pobicia.

STV fajny i tani ale z napędem 3x7 to już ciężko znaleźć nawet lepszy osprzęt (a przejście na kasetę 8, 9 czy 10 kosztowne). I widelec bez mocowania do tarczowych hamulców (chociaż tył zdaje się już przystosowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema szukam jakiegoś mtb do 2000zl. Znacie kogoś kto sprzedaje? Albo widzieliście gdzieś w miarę fajną okazję na używkę? Sam aktualnie ciągle szukam. Mam 175cm myślę, że rama m i 29'. Najlepiej w pobliżu Warszawy/Radom, chociaż zawsze można jechać samochodem/pociągiem dla okazji.

https://m.olx.pl/oferta/scott-aspect-910-29er-deore-xt-powietrzny-rs-30-3x10-CID767-IDBuol0.html#position=10&page=4

https://m.olx.pl/oferta/accent-peak-29-hardtrail-rower-mtb-enduro-CID767-IDDdNkl.html#position=10&page=2

https://m.olx.pl/oferta/rower-gorski-29-mtb-cube-xc-deore-xt-analog-pro-ltd-scott-attention-CID767-IDCSy0c.html#position=9&page=1

https://m.olx.pl/oferta/okazja-trek-x-caliber-9-CID767-IDDihkV.html#position=4&page=1

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-merida-viper-big-nine-deore-xt-scott-gt-8364715917

Ogłoszenia powyżej są, aby moja sugestią, liczę, że ktoś pokieruje mnie w dobra stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...