Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już sobie dałem spokój z czekaniem na Northteca,( miałem obiecanego od firmy z rybnika 2015 VB biały połysk za 1399zł z rabatem bo dali ciała z modelem 2014) ale miały być te rowery 2015 pod koniec marca, mamy środek kwietnia a u nich dalej cisza, 0 odpowiedzi na maile, a sezon już trwa w najlepsze ;/

 

To lepiej dla potencjalnego kupującego czy gorzej? Pytał laik :)

 

nie wiem też się tak super nie znam na sprzęcie, wczesniejszy model to byl shimano lx fd-t660 czyli Deore XL, ale chyba ktoś pisał że jakiś starszy model, nowe Alivio podobno dają spokojnie radę :P, chyba tylko kwestia wagi dla zwykłego zjadacza chleba?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nie prościej pójść do sklepu rowerowego??? ... i kupić coś innego niż Lazaro/Kands podobne wypusty.

Może trochę drożej będzie, ale będzie bez niespodzianek, przypadkowej geometrii i niedomówień.

To tak jak gdyby przekonywać ludzi w europie że chińskie auta są dobre, ładne i super- bo tanie i na papierku wręcz rewelacja.

Przestałem śledzić ten wątek bo gloryfikacja tandety już dawno przestała mnie rajcować. Przestałem z tym walczyc, bo nie ma na to siły. Ale w przedziale 1500-1800 można kupić naprawdę niezły rower z niezła ramą i uznanego producenta. Lepszy Author, Giant, Kellys, Merida (przepraszam jak kogoś pominąłem) na acerze niż lazaro/kands na alivio. Bo na to jak jeździ rower nie tylko przerzutka ma wpływ.... Ale co tam ... zaraz się znajdą krzykacze że to nie zmierzalne, a taniej jest lepiej.

To forum powinno uświadamiać ludzi, a czytając ten wątek to mam wrażenie że to jakaś sekta jest. ;-)) Jak wybierać to stokroć bardziej warto mieć lepszą ramę ze słabszym osprzętem niż odwrotnie.

No ale co tam... każdy do tego dojdzie i po Lazaro-Kandsowatych wyrobach i tak prędzej czy później kupi ten DROGI markowy rower.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja pisałem wszystko z perspektywy użytkowania roweru Lazaro przez moją dziewczynę. 3000km rocznego przebiegu jazda po asfalcie lasach i 600km z sakwami po mazurach. W skrócie bardzo dobry rower za tą cenę. Łańcuch się szybko rozciagnął. Na 10 sklepów w mojej okolicy może jeden nie naciąga na dodatkowe koszty oraz obsługa jest kompetentna. Dzięki temu nauczyłem się wszystko przy rowerze robic samemu. Nie mam interesu żeby polecać produkty lazaro kands. Po prostu z mojej perspektywy są bardzo dobre. Ubolewam nad tym że w mojej okolicy sprzedawcy to w większości kanciarze bo wolałbym zostawić kasę u nich a nie w internetach ;) poza tym wyżej wymienione rowery są składane w Polsce więc można dać pracę Polakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antek 44 - jak masz opcje przymierzyć się do ramy 19 cali. to to zrób. ale sądzę że powinno być ok.

wojj - powiedzmy że masz rację. Czym różni się rama Lazaro/kands z alu6061 T6. Od ramy Meridy alu6061 T6 .Wytłumacz.

2Gie primo przerzutki acera alivio czy inne shimano jakie tu widzisz zasadnicze istotne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem .... co to za firma która nie jest w stanie podać precyzyjnie wymiarów ramy na własnej stronie. Cechy-wymiary ram kandsa-Lazaro są przypadkowe i zależą od przypadku i danej partii towaru. Na cenę ramy wpływa wiele rzeczy. Te z Lazaro i Kandsa to najtańszy chiński sztokowy rzut stąd cena roweru. Większość tych lepszych marek ma wpływ na produkt finalny- kąty, długości i rodzaj użytego alu. Kands czy jest to 6061 t6??? nie wiadomo, bo montownia na stronie nie podaje.

Gdyby nie było różnicy to nikt by nie dopłacał, ale większość rozsądnie myślących na szczęście dobrze wybiera dobre choć droższe sprawdzone produkty. Nie wszystko jest w stanie zrekompensować cena. Jak geometria jest skopana i badziewne koła to rower jeździ jak taczka- niestety.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - przyszedl wczoraj Eries Eveo i przedni hamulec wyglada tak: 
https://www.youtube.com/watch?v=GMUSa8YMBOk 

jest chyba troche wygieta tarcza nieprawdaz? a tylny hamulec hamuje po duzo dalszym wcisnieciu manetki wiec domniemam ze jest troche zapowietrzony. 

To pierwsze hamulce wiec pytanie czy to sie nadaje na serwis/gwarancje?

 

z pozostalych wrazen to srubki od dokrecenia koszyka na bidon maja za duzy lepek i trzeba podciac troche bidon. a tak to rower jest mocno wysoki. dlatego wydaje sie taki krotki. 

Edytowane przez maciej.jonczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antek 44 - jak masz opcje przymierzyć się do ramy 19 cali. to to zrób. ale sądzę że powinno być ok.

 

Jeśli NIE MASZ opcji przymiarki to NA PEWNO nie próbuj kupować 19 w ciemno,  bo będzie ZA DUŻA !!!

 

 

...a nie prościej pójść do sklepu rowerowego??? ... i kupić coś innego niż Lazaro/Kands podobne wypusty. Może trochę drożej będzie, ale będzie bez niespodzianek, przypadkowej geometrii i niedomówień. To tak jak gdyby przekonywać ludzi w europie że chińskie auta są dobre, ładne i super- bo tanie i na papierku wręcz rewelacja.

 

No popatrz - a na drogach same mercedesy i maybachy. Zero fiatów, zero daewoo , zero ....

Byt kształtuje świadomość :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - przyszedl wczoraj Eries Eveo i przedni hamulec wyglada tak: 

https://www.youtube.com/watch?v=GMUSa8YMBOk 

jest chyba troche wygieta tarcza nieprawdaz? a tylny hamulec hamuje po duzo dalszym wcisnieciu manetki wiec domniemam ze jest troche zapowietrzony. 

To pierwsze hamulce wiec pytanie czy to sie nadaje na serwis/gwarancje?

 

z pozostalych wrazen to srubki od dokrecenia koszyka na bidon maja za duzy lepek i trzeba podciac troche bidon. a tak to rower jest mocno wysoki. dlatego wydaje sie taki krotki. 

 

Hej film jest prywatny - nie można go wyświetlić.

U mnie trochę się pobawiłem z ustawienie przedniego koła (brak doświadczenia) ale po ok 20 minutach w końcu się udało , koło obraca się płynnie bez żadnych tarć.Śrubki imbusowe mocujące bidon u mnie się ładnie schowały w tym takim rowku montażowym.A że klamka tylniego hamulca reaguje po głębszym wciśnieciu niż przednia to normalne - wynika to z długości przewodów.Same hamulce działą u mnie bardzo lekko , można hamować jednym palcem bez problemu,

 

4pqwz5r.jpg

Edytowane przez blubencjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka hydraulików i nigdy prawa klamka nie była bardziej miękka niż lewa (w prawidłowo działających hamulcach). olej mineralny shimano ma minimalną ściśliwość, a przewody są wystarczająco sztywne, żeby nie wpływały na pracę hamulca.

Mój eries miał problem ze zbyt miękką klamką z tylnego hamulca (po wciśnięciu dochodziła do chwytu, a i tak siła hamowania była bardzo słaba), ale po interwencji u sprzedawcy już stoi w serwisie w moim mieście i będą go na nowo zalewać albo  odpowietrzać. Przód działał dobrze od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gwarancji był post parę stron stron wcześniej, na stronie producenta jest lista punktów, które sprzedają te rowery i teoretycznie one realizują naprawy gwarancje, ale autor postu napisał, że ze sprzedawcą można się jakoś dogadać (nie do końca wiem co to znaczy :))

W moim przypadku wyglądało to tak, że zgłosiłem wadę sprzedawcy i zaproponowałem wykonanie naprawy we wrocławiu na ich koszt. Sprzedający zaproponował serwis(akurat niedaleko mnie), który zbada sprawę. Kiedy przyjechałem  serwisant już wszystko wiedział o sprawie, stwierdził, że układ rzeczywiście jest zapowietrzony więc zostawiłem rower i na koniec dnia odbieram już gotowy do jazdy (kwestie finansowe są załatwiane między sprzedawcą a serwisem).

Myślę, że przy drobnych usterkach procedura będzie wyglądała podobnie, gdyby zdarzyło się coś poważnego (np. pęknięta rama) to raczej nie obejdzie się bez odsyłania roweru do sprzedawcy.

W każdym razie jestem zadowolony z obsługi klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kontaktowałem się z firmą odpowiedzialną za markę Eries. Rowery z powrotem na Alle powinny pojawić się dzisiaj lub jutro. Aukcja została wycofana ze względu na zmianę przerzutek, nie chodzi tutaj o brak Deore LX. Powód jest bardziej prozaiczny, chodzi o to, że ludzie narzekają, że do rowerów pakowany jest sprzęt dobrej klasy, ale jest już za stary (Deore model z 2009). Od teraz rower sprzedawany będzie z Alivio z tego roku. Nie ma już możliwości zakupić roweru na Deore LX, od teraz tylko Alivio.

Edytowane przez bahuone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woojj - Gdyby było jak piszesz te rowery nie miały tak dobrych opinii i ludzie tak chętnie by ich nie kupowali. Można zrobić eksperyment na ramie np. kandsa napisać merida i taki znawca jak Ty powiedział by o nowy model?

I tak dla ścisłości sądzisz że fabryki meridy nie są np. w chinach czy korei i z prawej są ramy kandsa lazaro a lewej meridy spawane z tego samego alu? Sądzisz że jak masz na jakiejś tam etykiecie na meridzie napisane akurat

akie i takie alu to faktycznie takie jest bo ci tak ktoś powie od dystrybutora? Obudź się i nie pisz herezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie producenta mają cenę z kosmosu http://www.eries.pl/home/produkt/1/10/5/eveo_disc :)

crossy to w ogóle według mnie takie woły robocze rynku rowerowego (ani do ścigania się po szosie, ani szaleństw po górskich szlakach) ot taki wynalazek do sprawnego przemieszczania się z punktu a do b w mieście, dojazdy do pracy itp., albo na wycieczkę na parę godzin za miasto w weekend. I w tym sprawdzają się świetnie.

 

Wszelkiej maści lazaro, kandsy, eriesy i inne wynalazki nie są konkurencją dla markowych rowerów w przedziale 2,5-3,5k PLN i jeżeli ktoś chce/może wydać takie pieniądze na rower to nawet na nie nie spojrzy choćby latały i strzelały laserami.

 

Jak dla mnie to te rowery wypełniają pustą niszę i chwała im za to :). Zwracają się po roku w benzynie albo biletach, a po kolejnych 3 pozwalają odłożyć na coś z prawdziwego zdarzenia. A jeżeli komuś wystarczają to najwyraźniej nie ma powodu żeby wydawał DUŻO na MARKOWY rower.

 

Wydaje mi się, że w europie ramy robi już tylko KTM i jakieś specjalistyczne firmy produkujące rowery na zamówienie, może jeszcze van Nicholas ale to już zupełnie inny przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...