Skocz do zawartości

[czyszczenie] Benzyna eurosuper 95 a benzyna ekstrakcyjna


Rekomendowane odpowiedzi

 

technologia kosmiczna z nanogranulkami

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze to napiszę: Ja używam NITRO w systemie sheyka! :) Po około 2 - 3 sheykerach łańcuch jak nowy.

Daje tylko na 12h w suche miejsce (np na dach - balkon) aby dobrze wyparowały jego składniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Ja już jestem głupi. Czym czyścić ten łańcuch? Dislem (ON) Benzyną (95 - 98) czy benzyną ekstrakcyjną czy naftą świetlną czy jakoś tak

Używaj wszystkiego co rozpuszcza smary i oleje, po czym sam odparowuje bez śladu, jak np najzwyklejszy rozpuszczalnik ftalowy czy benzyna ekstrakcyjna.

 

Ropa czy nafta owszem idealnie nadaje sie doczyszczenia komponentów, ale nie odparowują w całości i później trzeba by je płukać jeszcze raz w czym innym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś bardzo przeszkadza zapach, to może shake'ować (tak jak ja) w proszku do prania - kiedyś czyściłem w benzynie ekstrakcyjnej, ale od jakiegoś roku regularnie używam proszku do prania (aktualnie Vizir, ale Bonux tez dawał spokojnie radę - byle do białego, mocniej działa ;]). Gorąca woda do słoika, trochę proszku - IMHO ekonomiczniej, tylko tych wyplukiwań trzeba więcej. Łańcuch czyszczę w domu, więc proszek zawsze jest pod ręką - i nie smierdzi.

 

Swoją drogą, może nie każdy wie, ale zużytą benzynę zamiast sie jej pozbywać, należy odstawic i zaczekać, az syf opadnie na dno - to co powyzej jest wtedy klarownie czyste i gotowe do ponownego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Wystarczy szmatą wytrzeć.

Może i racja

Odnośnie ekonomi ja używam swojego rozpuszczalnika już .... żebym nie skamłał 2 rok. Nooo oczywiste z dolewkami bo tu sie wychlapie, tu rozleje itd... od środka smarującego juz ma kolor ciemno pomarańczowy a raczej nawet brązowy. 

 

shakeuje, brudny płyn przelewam do oddzielnej butli, jak zużyje całość, to odstawiam i czekam aż wszystko opadnie, następnie ostrożnie przelewam do czystego pojemnika a tamto sobie wysycha. Następnie wykruszam brud do kosza i tak w kółko za ok 5zł za 0.5l rozpuszczalnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...