Skocz do zawartości

[Mostek] Jaki rozmiar i kat wybrac?


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kross level b6 w rozmiarze L 20cali mod wzrost 191....Podczas jazdy bola mnie rece srodkowa wewnetrzna czesc dloni- tak jakby mi ktos wbijal dlonie w kierownice....Pomyslalem ze musze wydluzyc swoja pozycja na rowerze...W tej chwili mam mostek 100mm i kat chyba 5 stopni....Jak sie przyjze to kierownica jest stosunkowo wysoko w stosunku do wysokosci siodelka... Co moge zrobic?

 

-wymienic mostek na wiekszy 110 lub 120 lub 130mm?

-wymieniec mostek na inny kast zeby kierownica byla nizej ?

-wycofac siodelko bardziej do tylu?

 

Co polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czy obniżony mostek spowoduje jeszcze większy nacisk na ręce...  w dodatku przy mostku 120 mm rower będzie już "ciężki na przód"  ...

 

 

To co moge zrobic?? Ostatnio tez podwyzszylem siodelko o 2cm troche jakby bardziej sie te dlonie wbijaja....Ogolnie jest tak ze jak jade to nie sciskam kierownicy dlonmi tylko naciskam wewnetrzne czescia dloni az mnie bola...Tak sie przyjrzalem ze to jakby mostek byl za krotki na moje dlugie ramiona...Prosze o pomoc rozumiem ze siodelka nie cofac do tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mostek był za krótki, to wtedy mniejszy ciężar spoczywałby na nadgarstkach, bo automatycznie byś miał bardziej wyprostowaną sylwetkę...napisz czy siodełko jest dużo wyżej od kierownicy i jak masz je ustawione...jest w poziomie, bo jeżeli będzie za bardzo pochylone w przód to znowu będziesz się zapierał rękami, kolejny powód dla którego ręce moga boleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podniosłeś siodełko i jest gorzej, to musisz podnieść kierownicę, ale bez wydłużania mostka, - czyli mostek z większym wzniosem , lub kierownica z gięciem w górę ...

Co do samej ramy - to przy wzroście 191 ramie o długości 615 mm i mostku 100 mm nie jesteś specjalnie wyciągnięty ... najgorzej, że długi mostek zmieni wyważenie roweru .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podniosłeś siodełko i jest gorzej, to musisz podnieść kierownicę, ale bez wydłużania mostka, - czyli mostek z większym wzniosem , lub kierownica z gięciem w górę ...

Co do samej ramy - to przy wzroście 191 ramie o długości 615 mm i mostku 100 mm nie jesteś specjalnie wyciągnięty ...

 

No wlasnie nie jestem wyciagniety... Chcialby sie bardziej na tym rowerze polozyc....

 

Ponizej link do filmiku gdzie jestem tutaj jeszcze siodelko bylo z 2cm nizej

 

 

 

Siodelko jest raczej w poziomie...

 

To co rama za mala? Xl miala glowna rure dluzsza o 1cm i rure podsiodlowa o 5cm....Nie wiem ale jak wsiadlem w sklepie to znow mi sie wydawal bardzo duzy w teren na maratony nie bardzo taki kloc....

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to wg. mnie masz za krótką ramę, ja przy 182 cm. mam ramę o długości 615 horyzontlnie (tyle co Kross L) i mostek 90 mm ... jednak wydłużenie mostka spowoduje to co pisałem powyżej ...

 

Setbacka to za wielkiego nie może mieć, kąt podsiodłówki w Krossie to 72* ;) za małej ramy nie da się powiększyć ...

 

PS

Diagnoza - rama Kross jest nie całkiem dla Ciebie, powinieneś brać coś co w mniejszym rozmiarze ma dłuższą ramę ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to wg. mnie masz za krótką ramę, ja przy 182 cm. mam ramę o długości 615 horyzontlnie (tyle co Kross L) i mostek 90 mm ... jednak wydłużenie mostka spowoduje to co pisałem powyżej ...

 

Setbacka to za wielkiego nie może mieć, kąt podsiodłówki w Krossie to 72* ;) za małej ramy nie da się powiększyć ...

 

PS

Diagnoza - rama Kross jest nie całkiem dla Ciebie, powinieneś brać coś co w mniejszym rozmiarze ma dłuższą ramę ...

 

 

A kross Xl ?? Sam nie wiem co dla mnie jest dobre....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama długość Krossa XL może być odpowiednia, a jak się ma sprawa przekroku ?
 

A kross Xl ?? Sam nie wiem co dla mnie jest dobre....

 Jednak wiesz, skoro zauważyłeś, że L to "skucha" ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłeś w końcu tą XL? O ile kojarzę wałkujemy temat od miesięcy i chyba każdy ci mówił, że L-ka jest za mała.

 

 

mierzylem w sklepie to mi sie wydawala jakby za duza.....nie znam sie na tym...Ale w teren za duzy rower tez nie za dobrze ponizej gometria ramy kross....Z jakimi parametrami rama bedzie dla mnie dobra jakbym chcial nowej szukac??

post-150468-0-94129600-1368737746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XL ma 630 mm przy kącie podsiodłówki 72* , na pewno nie będzie za długa, rozstaw kól 1104 mm. przy takim rozmiarze to nie jest dużo, rower pozostanie wystarczająco zwrotny.

 

 

 

Tylko poroblem jest taki ze mi pekla miesiac temu ta L i mi wymienili tez na L....To co ja zrobie z ta rama na xl mi raczej nie wymienia bo nie ma takiej szansy....Wiec chyba juz lepiej sie przemeczyc ten sezon i w zimie kupic cos lepszego pod siebie....Tylko problemem jest jak sie mozna do takiej samej zakupionej ramy przymierzyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załatw ją tak żeby pękła jeszcze 3 razy i zwróć ten badziew ...

 

 

jakby to bylo takie proste to tak bym zrobil:) Nic bede sie w zimie rozgladal za nowa rama:) szkoda tylko ze nie wiem co dla mnie dobre zebym znow nie kupil takie co nie bedzie mi pasowac....

 

 

jakby to bylo takie proste to tak bym zrobil:) Nic bede sie w zimie rozgladal za nowa rama:) szkoda tylko ze nie wiem co dla mnie dobre zebym znow nie kupil takie co nie bedzie mi pasowac....

 

 

Napisze jeszcze moje wymiary 192cm wzrostu i dlugosc nogi 88-89cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że te wszystkie Krossy powinny trafić na przemiał ;), parę już ram objeździłe, i przy wzroście 182 cm na takich króciakach jak Kross B w rozm. M byłem zawsze za bardzo skulony ;) kross poszedł drogą Cube :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych wada dla innych zaleta. Jak masz długie nogi i krótki tułów taka geo jest raczej ok. Jam masz krótkie nogi a jesteś wysoki to nie.

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lekko skorygowac nachylenie kierownicy (góra-dół).  

 

Mnie bola jakos posrodku.....Ostatnio jezdzilem duzo na szosie moze sie przestawilem...Lub z racji tego ze podnioslem siodlo w mtb o 2cm i dlatego...Teraz mam 0,5cm od ogranicznika na sztycy...W tym krossie mostek to 110mm zaloze jeszcze 120mm i na tym zostane zobaczymy jakie beda efekty...Profilaktycznie kupie lepsze rekawiczki oraz wymienie chwyty na kierownicy na cos bardziej miekkiego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mostek to 110mm zaloze jeszcze 120mm

Gdzieś słyszałem że do 29era nie powinno się zakładać mostka dłuższego niż 100mm,  (czemu to nie jestem pewien, może rower staje się wtedy małosterowny czy jak), sam mam 100mm w Peak rozm L i przy 183cm, noga ok.86cm , pozycja jak dla mnie jest za bardzo wyprostowana, trochę pomogła sztyca z offsetem ale zastanawiam się czy jednak dłuższy mostek nie poprawił by sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...