Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber vs Canyon Nerve AL 7.9


pfourul

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie można poczekać na rozmiar 27,5 z nowej kolekcji Canyona. Wtedy taka XL powinna pasować Ci idealnie.

. Dodatkowo teraz na wiele rowerów szczególnie amerykańskich marek (Trek, Specialized, Giant) jest -30%. To się ceny zrównują a dożywotnia gwarancja na ramę w pierwszych 2 markach to duzy plus.

 

Hej z tą dożywotnią gwarą to różnie bywa to jedno, a po 10 latach raczej sprawisz sobie nowy rower nieprawdaż? Te wyprzedaże niedługo się skończą, a przy 30% obniżki nie zawsze dostajesz rower w odpowiednim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

 

Na samym początku chciałem wszystkim podziękować, ponieważ wątek na tym forum pomógł mi wybrać mój rower. Dzięki wszystkim za dyskusję, zdjęcia, wycieczkę do Canyona- to pozwoliło mi dobrać rozmiar ramy:). Trochę więcej o sobie napiszę później - wymiary, zdjęcia roweru, itp.

Sprawa jest dość pilna, więc w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź.

Przed kilkoma dniami stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Nerv AL 8.9 stealth. Wszystko pięknie ładnie, ale po 30 minutowej jeździe damper zaczął hałasować - znalazłem film, który dokładnie obrazuje to, co się u mnie dzieje . https://www.youtube.com/watch?v=X2WabSbsxbQ

Mam wobec tego pytanie, co o tym sądzicie? Czy jest to normalne? A jak spisują się wasze foxy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Canyona Nerva AL 8.9 nawet ten sam kolor. Mój damper pracuje bez tego odgłosu, jednak w poprzednim rowerze miałem FOX Float RP23 i  ten sam odgłos wydawał. Po serwisie full za 370 zł w ASO Foxa przestał, ale wg mojego mechanika ten odgłos nie jest niczym szczególnym :)

 

Jeżeli jest to dźwięk typowo olejowy to bym się tym nie przejmował. Na załączonym filmie dźwięk nie brzmi czysto olejowo, więc jak tak pracuje twój to bym się zastanowił nad zgłoszeniem się do Canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam dźwięk, aktualnie usiłuję umówić się z Cult-Bikes na sprawdzenie tego (dosyć wolno odpisują na maile ;) )

 

No to się przygotuj nie tylko na wolne odpisywanie... 3 grudnia wyslalem do nich widelec na naprawe gwarancyjną ( po 3 miesiacach lagi sie zaczely wycierac ) do dzis jeszcze nie naprawili - masakra

 

Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 187, noga 89 - kupiłem "L" .Jeżdżę i jeżdżę i wciąż nie mam pewności. Cały czas myślę jakby to było na XL:). Wcześniej jeździłem na specu rockhopper "21" tam pozycja jest bardziej wyciągnięta i teraz na canyon'ie pcha mnie do przodu - może z przyzwyczajenia?

 

Co Canyon na damper? Powiedział, że kontaktował się z serwisem i "to normalne". Zasugerowałem, żeby dla pewności popytać w innym - dziś dostałem wiadomość z kult-bike'u, żeby ewentualnie wysłać damper do nich w celu sprawdzenia. Przejadę się osobiście:)-  zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś sztycę w Specu ?, Canyon ma bez offsetu - automatycznie przesuwa cię do przodu , rama nie jest taka krótka jak na 187 cm. , załóż sztycę z offsetem 20 mm, przy kącie podsiodłówki 74* wielu producentów stosuje taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko zależy od preferencji, myślę, że Nerve AL 29" w rozm XL mógł by ci nawet bardziej odpowiadać, nie jest za długi jak na twój wzrost, rozstaw kół jest ok jak na rower tego typu.

Tak to jest, jak się klupuje "kota w worku"  :whistling: 

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 187, noga 89 - kupiłem "L" .Jeżdżę i jeżdżę i wciąż nie mam pewności. Cały czas myślę jakby to było na XL:). Wcześniej jeździłem na specu rockhopper "21" tam pozycja jest bardziej wyciągnięta i teraz na canyon'ie pcha mnie do przodu - może z przyzwyczajenia?

 

Co Canyon na damper? Powiedział, że kontaktował się z serwisem i "to normalne". Zasugerowałem, żeby dla pewności popytać w innym - dziś dostałem wiadomość z kult-bike'u, żeby ewentualnie wysłać damper do nich w celu sprawdzenia. Przejadę się osobiście:)-  zobaczymy.

 

Pamiętaj, że Cult Bike mieści się teraz w Nieporęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Na samym początku chciałem wszystkim podziękować, ponieważ wątek na tym forum pomógł mi wybrać mój rower. Dzięki wszystkim za dyskusję, zdjęcia, wycieczkę do Canyona- to pozwoliło mi dobrać rozmiar ramy:). Trochę więcej o sobie napiszę później - wymiary, zdjęcia roweru, itp.

Sprawa jest dość pilna, więc w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź.

Przed kilkoma dniami stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Nerv AL 8.9 stealth. Wszystko pięknie ładnie, ale po 30 minutowej jeździe damper zaczął hałasować - znalazłem film, który dokładnie obrazuje to, co się u mnie dzieje . https://www.youtube.com/watch?v=X2WabSbsxbQ

Mam wobec tego pytanie, co o tym sądzicie? Czy jest to normalne? A jak spisują się wasze foxy?

 

pozdrawiam

 

Mój damper wrócił z cult-bikes: "Stwierdzono transfer oleju do komory sprężyny powietrza. Wymiana zestawu uszczelek komory olejowej, napompowanie azotem, uszczelnienie komory azotowej." Zrobili mi to za darmo w ramach gwarancji. Dampera jeszcze nie zakładałem, bo rower mam porozkręcany, więc nie mogę powiedzieć jak pracuje teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój damper wrócił z cult-bikes: "Stwierdzono transfer oleju do komory sprężyny powietrza. Wymiana zestawu uszczelek komory olejowej, napompowanie azotem, uszczelnienie komory azotowej." Zrobili mi to za darmo w ramach gwarancji. Dampera jeszcze nie zakładałem, bo rower mam porozkręcany, więc nie mogę powiedzieć jak pracuje teraz ;)

 

 

Witam ponownie

 

Ja wczoraj podjechałem do cult-bikes (Racławicka 99) i stwierdzono dokładnie to co u Ciebie - sprawę załatwili w godzinę. Odebrałem, założyłem i jest jak było:-). Wczoraj przyszedł canyon dla żony Nerve AL 6.0 i damper zachowuje się tak samo więc już sobie daruję - pojeżdżę i zobaczymy.

 

Zauważyłem natomiast że damper w nerve AL i nerve AL 29 jest inaczej ustawiony. U mnie są subtelne różnice a w nerve al dużo bardziej odczuwalne. Climp przykładowo u mnie się trochę buja - stawia niby większy opór niż w trail ale w nerve al jest prawie całkowicie zablokowany. W serwisie mówili, że fox może ustawiać pod konkretny model - ale aż taka różnica przez większe koła?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 180

Prze krok 79-80

Waga 105 zimą- w sezonie 90

 

Obecnie jeżdżę na 26", rozmiar 19. Długość górnej rurki to 610mm

 

Szukam pierwszego fula dla siebie, mój wybór pada na trzy rowery:

 

Giant TRANCE X 29  na plus zawieszenie (maestro), osprzęt tu już średnio w porównaniu do canyona,

 

SPEC CAMBER EVO 29 na plus "legendarna ?? jakość speca", osprzęt podobnie jak w giancie i najwyższa cena w porównaniu do osprzętu

 

CANYON NERVE 29 9.9 tego bym najchętniej przygarnął jednak boje się ze jajka sobie będę obijał ( prze krok w m 80, L 82 to troszkę dużo )

 

Ceny Gianta i Speca do negocjacji, wiec zostanie troszkę pieniędzy na wymianę kół lub hamulców. W Canyonie nie wiem czy da się coś utargować.

 

Rower ma być do jazdy po lasach, ścieżkach, wyjazdy do Karpacza i Szklarskiej, główne założenie ma być wygodnie i komfortowo. Żadnych wyścigów, czy bicia czasów.

 

Rozmiar Gianta celuje w 18",Spec 17,5" ( przymierzałem się do speca i 19 była duża, może to moje wrażenie bo do tej pory miałem HT 26", Giant miałem pod 4-literami tylko 27,5 i w rozmiarze 18" był ok, 20" był troszkę duży )

 

Proszę o rade, bo troszkę jest do wydania a nie chcę utopić pieniędzy :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam Nerve 7.9 i przy wzroście 185 czuje się na nim dobrze - 200km w terenie nie robi na mnie i rowerze większego wrażenia - próbuje sił w jeździe na orientację :)

180cm Twojego wzrostu będzie idealne dla rozmiaru M. Ja wahałem pomiędzy L a M ale tak jak Ty miałem dylemat o jajka :)

Pamiętaj , że masz MIESIĄC na bezpłatną wymianę roweru na inny rozmiar gdyby coś było nie tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu miałem okazje przymierzyć się do Gianta XTC 29er rozmiar M i sztyca była wysunięta do końca. Boje się, że tak będzie w każdym rowerze w rozmiarze "M" a moja waga jest nie mała i żeby rama nie pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambera też mierzyłem i "L" była wielka, na "M" to siedziałem na epicu i było ok ( tak mi sie wydaje, nigdy nie jeździłem na 29er i to jeszcze fullu, wiec trudno mi stwierdzić co lepsze i jaki rozmiar )

 

Ten camber to jest "śliczny" :D

Edytowane przez mancini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart nie żart, chce kupić rower, jak chodziłem po sklepach to wszyscy sprzedawcy chcą tylko sprzedać, nie patrząc się nawet czy dobrze doradzają. I wszyscy się "uwzięli" na sprzedaż ostatnio jedynego słusznego rozmiaru 27,5 :D. Sezon się zbliża i chyba przyjdzie mi wymienić parę klamotów w "26" i śmigać dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...