Skocz do zawartości

[Adapter] Alternatywa dla pompki do amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że koledze chodzi o to, że taki adapter może podłączyć sobie np. do sprężarki. 

 

 

Haha :D No przeciez nie bede w niego dmuchal, nie wiem co kolega wyzej sobie mysli :D

Tak jak piszesz kolego chodzi mi sprezarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam pewną niewielką zaletę takiej przejściówki o kącie 90 stopni. Mam widełki Reba, czyli 2 zawory pneumatyczne, górny i dolny. Używam pompki do amortyzatorów z niestety dość krótkim wężykiem zakończonym końcówką 180 stopni. Więc dokręcenie takiego adaptera ułatwiłoby trochę pompowanie, gdyż ergonomicznej jest pompować w poziomie. Niestety Reby krótko trzymają ciśnienie, gdybym wiedział od razu to bym lepszą pompkę kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat potrzebuje do Epicona.

Nie spotkalem sie z zadna opinia na temat takiej koncowki, dlatego pytam :)

 

 

-ten adapter na pewno nie nada się do pompowania amorów , -70 zł - pompka Beto, daje rade -w najnowszym bikeboardzie jest test porównawczy pompek do amorów poczytaj sobie

Dlaczego uwazasz ze sie nie nadaje? :) Konkretne argumenty poprosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano choćby dlatego, że firma Srsuntour zabrania pompowania swoich amortyzatorów wynalazkami innymi niż dedykowane do tego pompki. Dlaczego? Nie wiem. Może dlatego, że w powietrzu z kompresora jest np woda? Wyczytałem to w dealerskiej instrukcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter nie nadaje sie do pompowania amortyzatorów bo ...

 

Zawór zwrotny to nie wszystko ...

Końcówka pompki do amortyzatorów jest tak stworzona ze podczas jej odkręcania najpierw zamyka się zaworek a dopiero potem następuje rozszczenienie wężyka od korpusu zaworu. Charakterystyczny psyk to tylko powietrze z wężyka.

Ten adapter będąc przystosowanym do pompowania kół na moje oko ze zdjęcia taki nie jest ...

 

Zanim odkręcisz go od amorka komora będzie w połowie pusta, negatywna w dual air będzie do tego czasu pusta całkowicie.

 

Inna sprawa ze zawór zwrotny nie pozwoli ci upuszczać powietrza z amortyzatora ... jak napompujesz za dużo musisz go odkręcić upuścić powietrza i pompować od początku.\

Ten sam zawór zwrotny nie pozwoli na bieżąco kontrolować ciśnienia w okładzie.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

100 PSI czyli mniej więcej standardowe ciśnienie w widelcach ( uśrednione :P ) to prawie 7 Bar. To nie jest mało. Dodatkowo komora nie ma 3 metrów sześciennych ze szczelność nie ma znaczenia. Pompka do widelca musi wyciskać do co najmniej 10Bar, moja wydusza 30 :D No i połączenie musi być totalnie szczelne bo inaczej powodzenia z ustawianiem wartości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałeś opinii bo naprawdę mocno trzeba kombinować aby bawić się w pompowanie amorka kompresorem. Są zawodnicy, którzy robią to zwykłymi pompkami co już jest bez sensu. Jak widać do masy stękania i narzekania na kwestę ciśnień dochodzi jeszcze problem z pompką a i nawet krótkim wężykiem. Jasne za przepuszczanie powietrza trzeba winić pompkę bo jest za słaba zamiast wyeliminować problem.

 

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że powietrzne widły nie są niestety dla wszystkich bo przyczepić się już można do praktycznie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no i bardzo ciesze sie z zainteresowania tym tematem :)

Kompresorek akurat bije mi 10bar, tylko bylem ciekaw wlasnie jak to jest z polaczeniem i ustawieniem odpowiedniej wartosci.

Dzieki Panowie za odpowiedzi, zostaje przy dedykowanej pompce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Reby krótko trzymają ciśnienie, gdybym wiedział od razu to bym lepszą pompkę kupił.


Posiadam rebę i żadnego takiego zjawiska nie zauważyłem. Jeśli nie trzyma ciśnienia zrób sobie przegląd i wymień co trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Reby krótko trzymają ciśnienie, gdybym wiedział od razu to bym lepszą pompkę kupił.

Szanowny Panie - bzdury wać Pan opowiadasz. Moja Reba 2012 RL napompowana w zeszłym roku do wczoraj trzymała ciśnienie, tj do póki nie postanowiłem zmienić jej ustawienia. Sugeruję przegląd :) bo jak Internet długi i szeroki nie spotkałem się z opiniami o nie trzymaniu ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, szczęśliwy byłbym gdyby to bzdury były. Jeden z lepszych mechaników rowerowych w Krakowie wkrótce piątą próbę naprawy podejmie, gdyż 4 dotychczasowe nieskuteczne były.

 

Nietrudno znaleźć opisy podobnych przypadków dotyczących reby na polskich jak i obcojęzycznych stronach. Oto przykład z tego forum: 

http://www.forumrowerowe.org/topic/63815-amortyzator-reba-sl-2009/

 

albo coś takiego:

 

http://www.bikeradar.com/forums/viewtopic.php?p=15584084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...