Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

A w moim A4 chyba się popsuł amorek :029: Nie mogę go zablokować, pokrętełko do blokady w pewnym momencie się blokuje i nie chce dalej się przekręcić. Amorek spężynuje w sumie dobrze, ale tylko w jeden sposób, regulacja padła. Czy ktoś zna jakieś "domowe" sposoby na taką usterkę?

ja na twoim miejscu udałbym sie do serwisu. W końcu gwarancja od tego jest żeby jak coś było nie tak to naprawiali albo dawali nowe. Może dostaniesz nowego amorka. Udaj sie do serwisu i napisz co ci powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówilem!:P

A4 czarno bialy 19`

Niedlugo mam nadzieje stac sie jednym z wlascicieli maszyny która tak chwalicie:)

Nawet jakis rabacik moze dostane( 99 zlotych np) I tak scisną ta kase ode mnie na przegladzie i jeszcze jakies zabezpieczenie kupie to 1700 jak by ne patrzec wydam ale z tego co czytam rower wart tych pieniedzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem rower z przeglądu i:

(Uprzedzam, że nie mówiłem wcześniej w serwisie co jest do regulacji)

 

Łańcuch skrócony.

Tylne koło nacętrowali, choć nadal ma małe bicie.

Kaseta już nie ma luzów.

Tylna przerzutka nadal wymaga małej regulacji.

 

A więcej w rowerku nic nie musieli robić, bo wszystko było w nim ok.

 

Rowerem przejechałem już 700 km i nadal cieszę się z jego posiadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitaM !

 

 

Dołączam sie do forum.. :D W końcu krosik stoi u mnie w pokoju już od dwóch tygodni :D ... Jak to jest z tym serwisem ?! Coś trzeba płacić ?! bo u mnie w rowerowym to co nie przyjde to robią mi coś za darmo(do tej pory wyregulowali przerzutki, podkrecili korbę, ogniwo łańcucha jakoś chyba ucieli czy wygieli bo fabrycznie jest złe---- przy przełożeniu 1 - 4 przeskakiwało na 3 :/:/) Włąsnie ide zasiąśc mojego rumaka.. pierwszy raz mam rower NORMALNY nie makrokesz i wyciągnąłem na nim jak na razie 53 km/h a waży sporo bo ma rogi nóżke pełny bidon pompkę koszyk na bidon .. więc cienko z wagą :/ .. ale czy ta waga to gra tak dużą rolę ?!

 

 

Już jestem.... po ilu km przjechanych oliwicie amora ?! i czym to robicie ?! podajcie najlespze śorkdi dla XCR..... znam ludzi "specjalistów" którzy WD-40 stosują...:/:/ To tak jakby kujawski wlać. Jeśłi są ludzie z wawki i okolic to możemy sie ustawić keidyś na rowerach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś?? tzn w tradycyjnym sklepie czy przez neta?? no i ile Cie kosztował sam rower?? Ja chyba sie na feni jednak zdecyduje... a potem od razu z nim do serwisu jesli bedzie zle wyregulowany. I tak taniej chyba wyjdzie...

Tak sie sklada ze jedyny sklep rowerowy w mojej metropolii jest wlasnie przedstawicielem Krossa wiec do nich zaszedlem. Maja tez na stanie meridy, GF, i jakas DEMĘ... nie wiem co to to ostatnie ale na dobrym osprzecie...

W kazdym razie czekam:)

Wiem ze za kazdym razem i w kazdym sklepie trzeba przygadac o rabat. Ja licze na 99 zlotychtego rabatu lub gratisy za 100... Dam znac jak kupie i ile zaplace. Kazdy sklep stac na obnizenie ceny o 100 zlotych na rowerze za 1700!!

 

A swoją droga IMHO przypadłosci jakie Kross posiada sa typowe dla "masówki" Jak to mowia : "ida na ilosc"

Te uchyby w montazu, bledne naklejki, niedokrecone korby itp...

Ale mysle ze to niekompetencja pracownikow fabryki do tego doprowadza... A szkoda bo gdyby sie polacy przylozyli to naprawde mogliby walczyc o nagrody miedzynarodowe.

 

Ale tak to jest w naszym kraju:

-Stasiu!! To truskawka czy to kiwi??!!

-A co sie przejmujesz?! Nie mysl tylko syp na taśme!! I tak z tego pomarancze zrobia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy rower idzie do sklepu, zazwyczaj ma odkręcone pedały/korbę i kierownica jest w pozycji o 180* innej od właściwej.

To robi sie w sklepie.

I tak sie składa, że jakieś problemy z korbami/pedałami czy kieroą to najczęstsze skargi - a to nie wina juz producenta.

 

Sprawa naklejek to już zupełnie 4-rzedna rzecz, choć za to tez można ganić.

 

 

Ja mam chyba szczęscie, bo w moim wszystko działa az dziwne.

Najlepsze jest to, że po 1800 km nie miał regulowanie jeszcze nic ....

 

Nie pojawił sie żaden najmniejszy problem, jedyny problem sam sobie stworzyłem - wymieniając sztyce na krabronową.

Najpierw sie zapadała :P

potem nieco zatalkowana, samarowana i pomalowana końcówka - było lepiej, tylko już skrzypiała.

A teraz już sie sama dopasowała do ramy (cud) i sie nie zapada i nie skrzypi.

 

Ta rama leczy :P

Nawet obdrapania u nóg sie szybciej goją ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:)

To mam nadzieje ze i moj sprzecik bedzie sie tak grzecznie ladnie i super sprawowal:)

Boje sie tylko w takim razie o wykonanie sklepu w ktorym ten rower bede kupowal: ostatnio koles wkrecil mi pedal w korbe krzywo... a moze sama korba byla zle nagwintowana(najtanszy shiet jaki byl w sklepie) Choc mimo to 15 zlotych za samą lewa zaplacilem....(no comment)

 

Jak bedzie jakas rysa najmniejsza zazadam 100 ziko ramatu :lol: hehe

Raczej nie maja wyboru- sklepik na 18 tysieczne miasto- sprzedaja 1 rower tygodniowo i to jak sprzedadza to dobrze, a zaliczki nie dalem:) (ale ze mnie ham:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie, zakupilem to "cudo" czyt. Kross'a a4 ;)

Mam go 3 dni i amorka szlag trafil, zablokowalem go, gdyz jezdze duzo po asfalcie i juz odblokowac sie nie da :/ Owszem blokada kreci sie ladnie w obie strony, niestety amor nie reaguje :/ Co do strzelania przy korbie to tez to posiadam, mam nadzieje, ze to sie jakos ladnie wytrze ( ulozy).

Natomiast denerwuje mnie jedno, przy wiekszym nacisku na pedalki mam dziwne odglosy, tak jakby tylna przerzutka cos tam chciala zrzucic w dol lancuch, nie wiem jak sie do tego odniesc bo w zasadzie tylko przy nacisku to jest wyczuwalne :/ Jutro pojade do serwisu, mam nadzieje, ze doprowadza mi rower do porzadku, martwie sie jednak tym amorkiem, mieliscie cos podobnego? Dlugo wam trzymali rower , czy wymienili na miejscu ? bede wdzeiczny za jakiekolwiek info :)

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ramy określa się długością od środka suportu do końca ramy podsiodłowej ( tzn do miejsca gdzie zaczyna wychodzić sztyca ). 1cal = 2,54cm tak więc :

17' = 43,18cm

19' = 48,26cm

21' = 53.34cm

 

Kross nieprawiadłowo znakuje rowery : czasem 19' to w rzeczywistości 21' i na odwrót dlatego polecam się przejść do sklepu z miarką !!! 17' ( krossa levela a4 i a6 ) ma znacznie opuszczoną gorną rure poprzeczną także łatwo go po tym poznać ....

Edytowane przez ZyGmUnT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź do sklepu i zarządaj wymiany - podstawa towar niezgodny z umową kupna - jeśli ujawni się w ciągu 6-ciu miesięcy od daty zakupu muszą wymienić - ewentualnie kontaktuj się z Krossem.

 

 

rower zakupilem na feni.pl i rozmawialem z gosciem ktory mi to sprzedal i on pisze ze nie mierzy ram skoro pisze 21' to uwaza ze to 21' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic muszą - eventualnie zadzwoń do krossa. Pytanie tylko czy na pewno chcesz mieć rame 21' ?? Czy na 19" jeździ ci się źle ??

 

no raczej tak mam ok 190 cm wzrostu i troche smiesznie wyglada rama 19' ze sztyca 40 cm :glare:

 

 

co do wymiany w najlbizszym salonie zanim kupilem level a4 to sciagali mi hexagona v6 przez 2 miesiace ... żal ... ale na szczescie lub nie kupilem a4 choc wkurza mnie ze kross tak na " odwal " robi rowery :)

tylna przerzutka po 250 km zaczela piszczesc na 9 a teras jest pisk podczas zmieniania przelozen chodz kolega wyregulowal wszystko i nasmarowal i bylo cacy do 20 km potem wszytko od nowa B)

 

aha i jeszcze przednia przerzutka zlapala lekki luz a rower ma dopiero 11 dni i 660 km przebiegu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche pojeździłęm :P

 

Jako amator(za takowego sie uważam) przejechałem dzisiaj bite 52 Km :P

 

Może gdybym jeździł cały dzień błoby to więcej :P

 

Rower sprawował sie spoko :P Słyszę tylko lekkie przeciążenia podczas pedałowania mocniejszego (czyt. nacisku) Jeżdżę prawie cały cxzas na przełożeniu 3*9 i jest bardzo komfortowo :P

 

Do Centrum Handlowego Arkadia i z powtorem oraz nad Wieliszewskie Wodociągi i Zalew Zegrzyński :) Planuje teraz do Garwolina :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dzwonilem do serwisu krossa w sprawie ramy ktora posiadam ze jest to rama 19' z napisem 21' i dowiedzialem sie ze jesli rower bylby nowy wymiernia rame od razu a skoro jest uzywany mam zadzwonic po 15 listopada ...

wtedy to beda zwroty ram przypadkow podobnych do mnie i kross wymieni rame na ich koszt. Tylko do 15 listopada jest 4 miesiace :P i kto wie czy rame ktora dostane nie bedzie zniszczona lub uszkodzona.

a moral z tej histori taki

 

ZANIM KUPICIE ROWER MIEZCIE RAMY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem bliski kupna tego roweru, no, ale niestety sprzedawca po pytaniu o obniżkę stwierdził, że jego ostateczna cena to 1599zl. Myślałem, że to atrakcyjna cena za sprzęt w tej konfiguracji, ale ponieważ zaczęły się już przeceny na rowery po kilkadziesiąt procent na rowery innych firm to przestała być już taka promocyjna. W takiej sytuacji A4 stracił swój główny atut jak dla mnie, którym był stosunek cena/osprzęt, (bo po przecenienie Kelly’s Salamander kosztowałby mnie z tego, co pamiętam ~1450zl a Magnus ~1990zl) . Więc zrezygnowałem i kupiłem, co innego.

 

Jedynie, czego żałuje to tego, że nie potestuje sobie tej ramy, bo potrójnie wycieniowana rama, które daje odgłos przy pukaniu w środek najdłuższej rury ramy taki jak pukanie w puszkę coli jak dla mnie jest fascynujący. Naszczęście jak widzę po forum dużo ludzi kupiło ten rower więc mam nadzieje że napiszą czy konstrukcja tej ramy była trafna z perspektywy zrobionych na niej paru dziesięciu kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, nie ma sie co rozpisywac, rowerek jest swietny, bosko sie na nim jezdzi, tylko niestety tak to juz jest , ze jak cos pada ( u mnie blokada amora) i rower jedzie do serwisu na 2 tygodnie po 3ch dniach uzytkowania to zaczynamy coraz mniej lubiec swoj sprzet :/ Poza tym rower wymaga regulacji po kilku kilometrach ale nie bede sie rozpisywal bo to juz jest ustalone na forum. Teraz troche zaluje , ze nie kupilem Giant'a Yukona, amor ten sam w zasadzie ale moze trafilbym na jakis "normalny" egzemplarz ( to takie moje glupkowate zale, po prostu rozpacz) jak cos pada po 3 dniach od kupna i czeka sie okolo 2 tygodnie na naprawe...qrw.......!!

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem:)

Mam nadzieje nie bedzie stwarzal takich problemow jak u axolotl'a, choc juz po pierwszym dniu uzytkowania kilka rzeczy sie nasunelo:

-Niezapiety łancuch(wina skladajacego rower) - zajechalem do sklepu gdzie go kupilem i koles mi "poładował" :P

- jakies grzechotanie w suporcie... Slyszalem ze byly z tym klopoty u uzytkownikow jednak mam jakas teorie w tej sprawie: Otoz łancuch napiety poruszajacys ie po zebatkach na korbie ma tendencie do "chrzeszczenia". Rama naszego roweru bardzo wzmacnia wszelkie drgania w tym odglosy lancucha i stad trzeszczenie. Dzis jechalem i lekke zaciskalem hamulec tylni- kolega jadacy 2 m przede mna uslyszal ten szum ktory dochodzil od ramy.- poki co nie bede tego zglaszal:)

- Widelec przedni... No jezdzilem troche na gilli t5 i jestem zdania ze xcr jest duzo lepszy. Jednak nie mam pojecia czemu nie da sie sterowac jego sztywnoscia... pokretlem moge pol dnia jedna strone krecic i nie bedzie roznicy:( Blokada jak na razie dziala:)

Wlasnie znalazlem kawalek izolacji do rur cieplowniczych- bede oslanial tylni widelec bo oslonki neoprenowj nie ostane:)

Jak myslicie z tym amorkiem?

mam to zglosic/:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...