Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

chyba podlega ;) tak mi sie zdaje :P

 

Aktualnie przejechane 750km, troche mało przez szkołe... :/ będe zmieniał wkrótce łańcuch prawdopodobnie kupie LX :). Mam pytanie czy u was opona też lekko bije? bo to troche dziwne :| wymieniałem dętke i troche dziwnie to wygląda ;/ tak jakby koło było scentrowane. Troche denerwują mnie przerzutki bo już 4 razy regulowałem w przeciągu ostatniego miesiąca... coś zaszybko sie rozregulowywują. Aktualnie nadal pozytywne wrażenia nie żałuje pieniędzy które wydałem na ten rowerek :) polecam go wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zawiodłem się na Krossie po całej linii- zarówno na rowerze jak i na firmie :/

 

Ostatnio coraz częściej mi zaczął ten rower marudzić- a to coś przy suporcie lub rama strzela. Sama rama zaś jest wygięta(to jednak nie tylna oś) :(

 

Wyjdzie może jeszcze na to, że na wakacjach oddam rower do reklamacji i będę pół lata bez roweru bo wątpie by firma która sama nie może określić co sprzedaje wyrobiła się w ustawowych 2 tygodniach. Aczkolwiek jak tylko odbiorę rower z reklamacji nie chciałbym mieć z tą firmą do czynienia ... :/

 

Jakbym w tym roku rower kupował brałbym felta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś akurat na taki egzemplarz :/ oddaj go na gwarancje jak najszybciej to wcześniej Ci go oddadzą ;P Na szczęście ja ze swoim nie mam takich problemów. Ostatnio coś lekko zaczyna skrzypieć na kasecie, ale to przez ostatnią burze, która mnie złapała. Minęło pierwsze 1000km i wymieniłem łancuch na LX. Jak nabrazie małe podsumowanie co do mojego roweru. Jestem z niego jak najbardziej zadowolony, chociaż zastanawiam sie czy nie lepiej było złożyć coś samemu za tą cene. Rower chodzi jak marzenie, ale dość często rozreguluje mi sie przerzutka przednia i oponki są do wymiany. Nie dość że te są potwornie ciężkie, bardzo szybko sie zużywają to jeszcze sie źle wykładają i lekko bije mi tylne koło przez nie, felga jest w stanie idealnym więc to przez opone... Zastanawiam sie nad kupnem dwóch kompletów oponek jedne Semislicki a drugie jakieś w teren :) Mam pytanie do was ;P ile cm ugina sie u was ten XCR gdy jedziecie normalnie z amortyzatorem odblokowanym i ustawionym na najbardziej twardy? bo u mnie ugięcie wynosi aż 2cm :/ i chodzi troche za lekko. Moja waga 66kg. Wprawdzie jeżdże przeważnie z amortyzatorem odblokowanym nie wiem co z nim zrobić. Jechałem na XCR znajomego i jego chodzi troche ciężko w porównaniu do mojego. Wprawdzie on ma model z 2007 ale to jest chyba mała różnica.

Czekam na wasze sprawozdania i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoniłem do krossa pogadałem z gościem od serwisu i polecił mi jeśli ta wada nie uniemozliwia jazdy jezdzić do jesieni i pozniej im rower odesłać i mi ramę wymienią. Na wakacjach pewnie z miesiac bym na niej powrót czekał.

 

Przednia przerzutka to w tym rowerze totalna porażka- U mnie po 3 tysiącach obsługuje już tylko 2 blaty bo jak dobrze wyreguluje na największym to na najmniejszy za chiny ludowe nie zrzuca. Z drugiej mańki najmniejszego blatu nie używam więc da się z tym żyć.

 

U mnie suport trzeszczeć zaczął jak w starej dziadkowej ukrainie w sumie nie znam powodów ale podobnoż tak bywa i polecono mi wykręcić suport, wyczyścić i walnąć jakimś klejem do gwintów więc wierze ze da sie z tym uporać samodzielnie i nie będę rowerem przypału ruchał na ulicach :(

Tylko ostatnio przymierzyłem się do odkręcania korb i jestem w szoku bo mimo przesmarowania gwintów się najwyraźniej pozapiekały bo nie idzie niczym odkręcić. Myślę o przejechaniu się do jakiegoś warsztatu samochodowego i zastosowania klucza pneumatyczngo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przedniej przerzutki to sie zgadzam ;) porażka na całej lini... heh... ostatnio urwałem dwie szprychy w tylnim kole jak byłem w lesie niedaleko swojego zamieszkania "puszcza kozienicka". Rower poszedł do serwisu i tego samego dnia jeszcze miałem zrobiony ale niestety musiałem zapłacić 45zł bo razem z całym przeglądem po 1250km mi zrobił :P Acera aktualnie "jeszcze" działa :D i przód wchodzi normalnie... zobaczymy jak długo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehehe zgodnie z radą Evo- zalałem wd40 suport konkretnie przez wszelkie otwory w ramie:) Dodatkowo wyczysciłem i przesmarowałem pedały, do tego umyłem całość i chodzi jak marzenie- nic nie trzaska nie strzela wsio jest cacy a ludzie za czarno-białą maszyną sie oglądają:D Chodzi bezszelestnie:D

 

I na przednia przerzutkę znalazłem motyw żeby zrzucała na najniższy bieg- redukcja musi nastąpić z największego blatu- wstrzymuje pedałowanie, zrzucam od razu 2 biegi i znów zaczynam pedałować - normalnie wszystko działa:D

 

Niestety na skrzywioną ramę żadnego triku nie doszedłem jeszcze:P Na jesieni oddam na gwarę ;)

 

Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam już swojego levelka ponad rok i pierwsza sprawa która zaczęła mnie niepokoić to to że przy mocnym pedłowaniu coś trzaska/sztrzela w ramie tak jak by rama pękała, sprawdzałem nic nie ma nigdzie. Pedały dokręcone, sztyca dobrze siedzi. Tylko i wyłącznie przy ruszaniu w zasadzie w momencie nabierania prędkości kiedy nacisk na pedały/korbę jest największy. My mamy suport w całości prawda? Jest sens to rozbierać? Nalać tam wd40? czy lekka przesada (myślę o supporcie).

 

Drugie pytanie dotyczy amora czym go nasmarować? jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee czego ja z tą przerzutka nie próbowałem już;) I podnosiłem i obniżałem nie mówiąc już o naciąganiu i luzowaniu linki bo to chyba standard:P Nawet w serwisie bylem i nic nie poradził chopak... Jak kupa była tak została:P No ale opracowałem już taktykę przerzucania biegów z przodu i da się przeżyć<_< Jak oddam na gwarancję i będą mi przekładać wszystkie klamoty na nową ramę (daj Boże) to oni będą się martwić o regulacje;) hehehe

 

A to w końcu alivio czy accera?:> bo w A4 chyba mi sie zdaje accera:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało powiedziane że kiepska :sad: jest okropna według mnie <_< co 250 km w moim przypadku należy ją regulować ;) ale mam nadzieje, że nadejdą dobre czasy i zamienie ją na coś lepszego hehe rowerek 1500km i ciągle sie nic nie dzieje :D opona tył jest w opłakanym stanie :) amorek czyszczony po każdej jeździe chodzi nadal idealnie nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amorka....

 

Musze powiedzieć że jestem zadziwiony faktem, że jest to jedna z części które tym rowerze działają najlepiej. Trochę mi dziwnie bo wszyscy uważają suntoura za szit i ja sam tak uważam ale przejechał juz prawie 4000 i działa... Ba! działa lepiej niż działał dzień po tym jak go kupiłem. Owszem cały czas zasmarowany i regulacja naprężenia nie działa w ogóle i jak sie na stojąco jedzie to pompuje jak 100 diabłów ale jak miałem okazję przejechać sie na darcie 3 to dajcie spokój! Wóz drabiniasty przy moim mercedesie. A może był zepsuty bo działał jak mój przy zamkniętym lockout'cie :) Po śladach na goleniach skoku ma cały czas 80 SAG około 8-10 mm. Nie wybiera kostki, nie wybiera liści ale kosztuje 200 i daje namiastkę wg mnie prawdziwej amortyzacji. Niedługo może wejdę w posiadanie pike'a to bedę miał porównanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dejot co Ty robiles na tym rowerze, ze Ci sie rama skrzywila? :) Moj przezyl juz sporo, skakanie, szalenstwa w lesie i nadal wszystko chodzi bez zarzutu. Jedyne co mnie denerwowalo na poczatku kiedy kupilem rower to strasznie slaby lakier, byle co i juz jest rysa, no ale coz na lakierze sie nie jezdzi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Krosiarzy i Krosiarki przede wszystkim. ;) Na moim sprzecie przejechalem juz ok 2000 km, jestem z niego zadowolony. Rowerek sprawuje sie prawie bez zarzutow, szwanukje tylko tylna przerzutka - nie chce zrzucac na najnizszy bieg, musze dluzej przytrzymac, czego mnie moge za nic wyregulowac. Druga sprawa to amor, ktory to zaczal lapac luzy. Pod koniec sezonu wymienie pare czesci w tym amorka, opony, lancuch, albo zastanowie sie nad kupnem roweru za ok 4000 zl. Zobaczymy jak bedzie z kasa, ale wymieniac roweru na podobny nie bede, raczej sukcesywnie bede go ulepszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Zmieniłem w swoim A4'06 troche <_< do wywalenia poszły opony Black Jack ich miejsce zajmują teraz Irc Mythos XC Slick, dodałem rogi Ritchey WCS 90mm zmieniłem przerzutkę z przodu teraz mam XT M761 zamiast Acery, pedały M540 i rower troche zmienił wagę według mnie będzie około 13.1kg nie jest tak źle. Musze wymienić jeszcze sztyce na dłuższą bo mam tylko 7cm do końca :/ już ponad max wychodzi. Jak na razie z roweru jestem bardzo zadowolony przejechane 1750km. Jak zrobie 2000 to podam dokładne info co o nim myśle ;P Jak dorwe aparat to zrobie pare zdjęć, żeby sie pochwalić xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Krosik po przejechaniu 2100 km, jest w dosc dobrym stanie. W tym tygodniu wymieniam klocki hamulcowe, lancuch,opony i zakladam spd-y. Przerzutka gdy ja postraszylem wymiana i po dluzszych regulacjach dziala elegancko. Co do opon to jeszcze sie zastanawiam na jakie, choc juz pewna koncepcje mam i chyba beda ta schwalbe albert 2,25 wersja z drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie, dzisiaj wymienilem lancuch na lx, zalozylem spd 520, czekam jeszcze na opony, ktore jutro powinny byc - zdecydowalem sie na schwalbe nobby nic 2,25 wersja z drutem. W przyszlym miesiacu, gdy przerzutka nadal bedzie szwankowac wymieniam kasete na xt i marzy mi sie wymiana przerzutek rowniez na xt. Ot kaprys taki, nie zebym byl nie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pokonane około 2150km. Wciąż zadowolony z roweru. XT z przodu pracuje wyśmienicie. Nie mam żadnych problemów z nią. Biegi wchodzą dokładnie i szybko. Oponki IRC mythosy slick bardzo dobrze trzymają sie nawierzchni. Jak bym kupował rower w tym momencie i miałbym 1500zł to na pewno byłby to A4 [nie biore pod uwage wyprzedaży bo za tą kwote można kupić A6 z 06 ] B)

Wciąż czeka mnie wymiana sztycy :) zastanawiam sie jaką wybrać, żeby miała przynajmniej 350mm długości i była w miare lekka. Jak sie uda to od razu zmienie kierownice na prostą i pewnie mostek też pójdzie na wymiane.

 

Jak na początek kilka zdjęć mojej A4 w miejscu http://picasaweb.google.pl/viviusek/RowerekD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...