Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też na początku miałem Krossa model XAO (jeśli ci to coś mówi) , a następnie jego osprzęt przełożyłem na ramę Flite (kupioną w Unibike) i stwierdzam obiektywnie , że nowa rama Krossa A4 / A6 jest znacznie lepsza

A w sprawie ram EVO pisałem do Unibike i dostałem odpowiedź , że ramy te mają inną geometrię niż Flite - np. kąt rury podsiodłowej 71 . (ponadto rysunek techniczny ramy Flite posiadam)

Ponieważ mam tą całą wiedzę i użytkowałem ramę Flite -stwierdzam , ostatecznie i nieodwołalnie rama Kross Level A4/A6 jest lepsza od ram Unibike (a także wielu innych w tej klasie cenowej)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że sama róznica kąta 71 zamiast 70 jeszcze o niczym nie świadczy :)

a odczucia mogą być subiektywne, przeważnie jest tak, że każdy chwali swoje :)

 

Akurat do do ram to nie bede sie spierał, gdyż też uważam, że seria A, a szczególnie A4 i A6 jest bardzo fajna (A2 mi sie nie podoba).

 

Na brak cieniowania w Evo nie narzekam, bo bezpieczniej sie czuje, jak grubość ścianek nie spada nigdzie poniżej 1,5 mm B)

 

Co do kątów jeszcze w Unikach, to ja też mam informacje od nich bezpośrednio, co zresztą trudno uzyskac, bo na maila tak od razu o dziwo ci nie odp. ani nawet do testów nie podali.

Po jakimś czasie stwiedzili, że geometria i wymiary takie same a różnią sie cieniowaniem, być może jednak sie minimalnie różnią, kto wie. Mnie osobiście troszke w EVo wkurza troszke za duży rozstaw (109 cm dla 19-tki).

 

 

W sumie decyzje podejmowałem w lutym, na przełomie roku jak zapadła decyzja kupuje nowego bika, bo wybór padł na Evo, ale jak zobaczyłem nową serie Krossa to byłem w kropce.

Ktoś nawet puścił grafikę że A4 kosztuje 1393 zł !!!

Nawet pisałem do Krossa, jakim cudem Deore jest za 1393 zł !!!

 

http://img72.imageshack.us/img72/3140/cross5cw.jpg

pazkwnnf8g9rwnycm.jpg

 

 

- ale okazało sie, że to cena netto bądź z tamtego roku (juz nie pamietam, ale netto chyba).

 

Jak zobaczyłem te 1393 zł - to mówie sobie, biore po 4tego Krossa :P

ale potem zmieniłem zdanie.

Ale żadnego roweru nie kupuje sie na całe życie, terazm ma 4ry rowery, za 3 lata będzie kolejny nowy :D

 

ps. jake kąty i długość górnej rury ma A4 ?

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że to kąt rury podsiodłowej w EVO ma 71 , rower jest ciężki i mułowaty.

Wymiary Krossa dla rozmiaru 19"

 

Gometria ramy dla modelu Kross Level A4/A6: (prosto z Krossa)

 

dla ramy o wysokości rury podsiodłowej 482mm

kąt głowki ramy 71st

kąt rury podsiodłowej 73st

baza kół 1079.4mm

długość rury górnej właściwa 571mm, (mierzona równolegle do podłoża 594.2mm)

Cieniowane rury 1.6x1.1x1.4mm

RC 425mm

 

Na brak cieniowania w Evo nie narzekam, bo bezpieczniej sie czyje, jak grubość ścianek nie spada nigdzie poniżej 1,5 mm

 

A brak cieniowania świadczy o niskiej jakościobróbki termicznej - rama jest ciężka a mimo to mało sztywna !!!

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym Rulez - że bzdury podajesz!

 

Zmierzyłem przed chwilą ramę, 4 punkty na zasadzie romba, na tej samej wysokości.

I już z tego widać, że szerokość u dołu jest o kilka cm więsza CO ŚWIADCZY O TYM, że rura podsiodłowa ma inny kąt, bardziej pionowy, a wiec pewno w okolicy 73.

 

Po drugie, także zerknięcie wizualne - widac wyraźnie, że przedni widelec bardziej sie kładzie/wyprzedza niż rura podsiodłowa. Mam więc pewno złe dane, może źle ci podali.

Geometrią wiec pewno niewiele różnią.

 

dnwiann9oj8l9a2lm.gif

 

Co wiećej, przy tym samym rozmiarze widać, że EVO ma nawet bardziej sportowe wymiary - a wiec górna rura jest nieco dłuższa, czyli 585 i po lini 610 mm.

Tak jak w GF prawie (tam są jeszcze dłuższe).

 

Co do cieniowania, to wiadomo - tego nie neguje, że cieniowanie to wyższa półka!

Tylko że ja pisałem wyraźnie, ciesze sie że w Evo nie ma miejsc cieniutkich prawie jak puszka od coli ;)

:D

 

Gdybym się często ścigał, na 100% bym brał A4, ale staruje 1-2 razy w roku. Przeważnie jeżdze dla przyjemności i fotek (dziś Dębowa góra zaliczona + masa fotek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak panowie, a ja wczoraj zrobiłem kolejne klikanaście kilosów, typowo rekreacyjnie, wszystko cyka jak trzeba, przerzutkę przednią chyba udało mi się wyregulować pokrętłem przy manetce. Jedyne co musze zrobić to posmarować chyba łańcuch bo nasmarowali go fabrycznie jakimś mazidłem i jest już caly w pyle i piachu, strasznie sie do niego klei wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mogby mi powiedziec jakie klamki ma a2 i a4 i czy a2 jest montowane na tej samej ramie co a4? jesli nie to jak jest z jego geo?

 

 

z tego co wiem ze sklepu, to cała seria Level ma te same ramy (ale nie jestem pewien, na pewno A4 i A6 mają identyczne), tylko przykrecają do nich inne rzeczy.

W A4 są klamkomanetki Deore a w A2 chyba klamkomanetki Alivio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2 ma inną ramę niż A4 jesli idzie o wygląd - bo A2 przypomina tańsze modele Kellysa, czyli dolna rura na całej długości jest gruba,

a w A4 i A6 zwęża sie nieco ku dołu a rośnie na szerokość.

 

Kąty być może mają te same, tego już nie wiem.

 

Jak myślicie, czemu nie ma wątku o A2, czy dlatego, że V6 jest o 450 zł tańszy na porównywalnym osprzęcie i ludzie kupują albo V6 albo A4 ?

 

 

a tutaj sprzedaja A4 na Sram 7 (przód, tył, manetki)

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=102690627

 

jak myślicie, oni je zamontowali czy Kross robi tez taką wersje?

 

ps. ile waży rama A4 i A6 ? Evolution 19tka waży 1,76 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=102690627

 

jak myślicie, oni je zamontowali czy Kross robi tez taką wersje?

 

 

oj wydaje mi się że to jakiś przekręt. Ale trzeba by było się u KROSSa dowiedzieć.

 

 

Ja natomiast wracając do A4, zrobiłem w Sobotę około 20km, po dołach, korzeniach, ogołnie po lesie. Tylko 20km bo jestem cienki jak tyłek węża na razie. Rower spisał się dobrze, nie miałem żadnych problemów sprzętowych, jednak zauważyłem jedną rzecz która będzie mnie wkurzać w przyszłosci.

Pewnie w innych rowerach taki problem tez jest, ale są niby ramy, z geometrią która trochę eliminuje ten problem, np Gary Fischer z ramą Genesis czy cuś tam.

A problem wygląda tak, że na bardzo stromych podjazdach, dodatkowo o nierównym podłożu, jadąc na najlżejszym przłożeniu, podnosi się trochę przednie koło. Pasowało by przenieść środek ciężkości bardziej do przodu co robiłem poprzez większe wychylenie ciała do kierownicy, albo można stanąć na pedały.

Czy wy też macie taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=102690627

 

jak myślicie, oni je zamontowali czy Kross robi tez taką wersje?

 

ps. ile waży rama A4 i A6 ? Evolution 19tka waży 1,76 kg.

To jest mutacja najlepszych elementów krosa Level A4 z 2005 i 2006 roku, za 1400 zł WARTO

IMO warto jak ktoś był by zainteresowany zakupem to mogę podjechać na Górczewska i sprawdzić ten rower czy to naprawdę to ;)

obecnie mają dwie sztuki 19'' i 21''

Co do specyfikacji po rozmowie tel gość potwierdził że takie coś jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mutacja najlepszych elementów krosa Level A4 z 2005 i 2006 roku, za 1400 zł WARTO

IMO warto jak ktoś był by zainteresowany zakupem to mogę podjechać na Górczewska i sprawdzić ten rower czy to naprawdę to ;)

obecnie mają dwie sztuki 19'' i 21''

Co do specyfikacji po rozmowie tel gość potwierdził że takie coś jest :)

 

Ale to chyba goście sami złożyli? Czy to niby z KROSSa wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nabyłem A4 B) niestety także biał-czerw :029:

 

może sie przyzwyczaje.

Co do wymiany? Chyba kiera, to ta ma aż 67 cm szerokości, koszmar na wąskich ścieżkach czy po chodniku wśród ludzi.

 

Opony bieżnik ok, ale chyba dosyć ciężkie i kiepska guma, bo mam też Sch Black Jack Light - i jest to o niebo lepsza guma no i waży tylko 560 g. A te, aż mnie telepało po chodniku tak latała.

Za rok pójdą do wymiany na "lajty". Chyba, że ktoś z Was chce je kupić na zapasy :D

to zmienie wcześniej.

 

Po drugie, rama ok, tylko tylnie widełki nie sa tak ładne jak w Evolution, gdzie były wyginane ładnie, tutaj proste pajdy :P

 

Do tego, chyba będzie się łatwo rysować ... już jest jedna minimalna ryska (być może już z fabryki).

 

Być moze także Acera pójdzie do wymiany, poczekam tylko, jak będzie się spisywać, bo teraz cos tam klamotało przy niektórych przełożeniach, ale póki co wyreguluje.

 

Jeszcze nie ważyłem, ale mam nadzieje, że będzie poniżej 13,5 kg choć troszkę. Szkoda tylko, że oponki ciezkie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo to co ty teraz bedziesz jezdzil w dni parzyste na krossie a w nieparzyste na unibiku?B)

 

widomosc jaka dostalem od krossa

 

a2 ma inna rame niz a4 i a6

 

a geometria a2 jest taka:

 

Frame Size 17 " 19 " 21 "

Top Tube Length 579,3 594,2 608,7

Head Angle 71 71 71

Seat Angle 73 73 73

Chainstay Length 425 425 725

Head Tube Length 120 120 135

Offset 38 38 38

Wheel Base 1057,6 1072 1087

Edytowane przez snuffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem siorce kupić bika, ale kupiłem pod siebie :)

 

więc pewno Uni Evo pójdzie do sprzedania, już jest na aukcji jak ktoś chce

hehehe

:033:

 

Generalnie średnio jestem zadowolony z zakupu, bo znów czekają mnie zmiany, a myślałem, że odpocznę troche :D

Gdzieś czytałem, że kiera ma 64 cm, ale mi wychodzi 67 cm, dla mnie to za duuużo.

 

Gdzie w Bydzi można je przyciąc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Bydzi można je przyciąc ;-)

 

idz do pierwszego lepszego hydraulika albo do sklepu rowerowego i pożycz obcinarkę do rurek ,pare razy pokrecisz na kierownicy urządzonkiem i bedziesz miał super ładnie obciętą kiere :)

Edytowane przez marcinSZ0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo

Tylko najpierw sprawdź czy możesz zsunąć manetki do środka , bo średnica kierownicy bliżej środka jest większa i jak przesadzisz to nie będziesz miał miejsca na gripy.

snuffi

Geometria A2 jest prawie identyczna jak A4/A6 (trochę mniejsza baza kół) , teoretycznie rower powinien być bardziej zwrotny.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce skrócić o 1,5 cm z każdej strony, by z 66 na 63 zeszło, tyle ujdzie.

 

Mówicie, że mozna bez obaw ciąc alu - mam na mysli naszych fachowców a`la Usterka :)

 

http://allegro.pl/item102210404_schwalbe_b...2_1_detka_.html

 

jeżeli mamy te same oponki Sch. B. J. HS340 - to ich waga 950 g wynosi!

Jeżeli tak, to jakiś żart, już 875 g w unik evo było dla mnie przegięciem :angry:

 

Będze je trzeba zmienić wczęśniej niż myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli mamy te same oponki Sch. B. J. HS340 - to ich waga 950 g wynosi!

Jeżeli tak, to jakiś żart, już 875 g w unik evo było dla mnie przegięciem :angry:

 

Będze je trzeba zmienić wczęśniej niż myślałem

 

ale czytam, czytam i nadziwić się nie mogę, po co kupowałeś ten rower jak wszystko chcesz wymieniać i na dodatek kolor Ci się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cały rower? 2 rzeczy póki co, inni zmieniają połowe bika

 

 

2 tyg. temu widziałem u nich model na Sch. B.J Sport - 650 g, taka wersja opon była ok, ale tu patrze, że jest:

Punckure Prot. - 950 g!

 

http://www.probikes.pl/index.php?item=378

 

nie zauważyłem w sklepie, nie mam w zwyczaju 10x oglądać tych samych części.

Opony zmienia każdy (niektórzy co zawody zmieniają na treningowe), wiec nie ma w tym nic dziwnego.

Ciekawe, czy z tymi cegłami rower waży te 13,4 kg?

 

Bo po ich zmianie powinien wtedy ważyć 12,6 kg ! A to było by już miodzio. Ale zobaczymy niedłogo, po ważeniu.

 

Kiera też miała mieć niby 63 cm, a tu wychodzi 66 cm - nie chadzam z cm do sklepu :)

 

Co do Acery, jak będzie ok, to zostanie ze 2-3 lata nawet.

Jedyne czego sie boje, to, że będe musiał sie jak z jajkiem obchodzić, ten 1,1 mm mnie przeraża troszkę...

 

Kolor przeboleje, tym bardziej, że czarno-biały też uważam za dziwny :D

lepsze malowanie miał A2, czerwono-czarny, ale A4 takiego nie ma, wieć cóż.

 

 

Powiem tak, ludzie w firmach Kross czy Unibike (w innych pewno też) dziwnie rozumieją rowery do XC czy maratonów. Jeżeli zakładają cegły, to wiadomo, że to będzie zmieniane, wiec po co robią takie przeszkody?

Bo są tańsze? Znam opony i tanie i do 700 g (granica rozsądku).

Do tego te kiery jak rowery do DH czy FR itp.

Kto ich uczy tego składania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No więc własnie wczoraj wieczorkiem stałem się posiadaczem Krossa Level A4 :D:D

 

W sobote zaczynam testowanie - na początek wypad na Wyspe Wolin i tamtejsze górki :(

Po weekendzie podeśle fotki :) (kolor ramy czarno-biały moim skromnym zdaniem ładniejszy)

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto ich uczy tego składania?

 

no niestety to jest rzecz gustu, jakby zrobili tak jak ty chcesz to pewnie komuś innemu by coś nie pasowało, itd.

dobrze ze wszystkie rowery mają wymienialne te części.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mów, że jestes zadowolony z tych 950 g ?

 

ps. ktoś już ważył a4 ? Dane katalogowe mnie nie obchodza, jak już pisałem, widziałem go wcześniej na nieco innych (lżejszych) oponach, więc być moze wtedy ważył te 13,4 kg .....

 

ciekawe, ile waży realnie.

 

Ja byłem/jestem bardzo zadowolony z unikina evolution, jednak załamała mnie jego waga, miało byc 13,3 kg, było 14,4, a po odchudzeniu dopiero zszedł do 13,6 kg.

Mam nadzieje, że a4 po odchudzeniu bedzie miał te 13 kg

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mów, że jestes zadowolony z tych 950 g ?

 

ps. ktoś już ważył a4 ? Dane katalogowe mnie nie obchodza, jak już pisałem, widziałem go wcześniej na nieco innych (lżejszych) oponach, więc być moze wtedy ważył te 13,4 kg .....

 

ciekawe, ile waży realnie.

 

Ja byłem/jestem bardzo zadowolony z unikina evolution, jednak załamała mnie jego waga, miało byc 13,3 kg, było 14,4, a po odchudzeniu dopiero zszedł do 13,6 kg.

Mam nadzieje, że a4 po odchudzeniu bedzie miał te 13 kg

:(

 

no widzę że kolega jest maniakiem lekkości. Ja na razie nie bo moim poprzednim bikiem był jakiś góral ROMET na stalowej ramie który pamięta lata 90 tamtego stulecia. Nie wiem ile ważył ale pewnie ze 20 kilo. Więc jak się przesiadłem an A4 to wrażenie było niesamowite. A czy on będzie ważył ten kilogram miej to już żadna różnica, w zawodach nie bedę startował.

 

(kolor ramy czarno-biały moim skromnym zdaniem ładniejszy)

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

najlepszy jest cały czarny, taki jak na stronie KROSSa ale to chyba tylko oni dla zdjęcia zrobili taki bo nigdzie takiego nie widziałem jeszcze. Nistety ja z braku laku wziąłem czerwony, w sumie to inni na niego muszą patrzeć ja na nim siedzę i nie oglądam ramy za często :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...