Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio łańcuch zaczął mi przeskakiwać najpierw na największej koronce w korbie (bardzo mało używana wcześniej), a teraz właśnie na środkowej.

BTW niedawno go zerwałem i został skuty ponownie - może to też miało też jakiś wpływ na szybsze zużycie?

 

Mam pytanie czy środkowa koronka przyjmie jeszcze nowy łańcuch - według mnie tragicznie nie wygląda... Ale nie chcę po 5000 km wymieniać całego napędu :)

Środkowa koronka to stalowo-kompozytowa 32t z SH SLX:

 

zdjecie,pelne,396735,20130627,zebatka-32

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Muszę to ogarnąć przed zlotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragicznie nie ale jak skacze to trzeba wymienić albo poprawić pilnikiem.

 

Dzięki za odpowiedź, tak właśnie nie wiem czy ryzykować nową kasetę i łańcuch... Chyba, że założę i zobaczę co będzie się działo.

Ostatnio właściwie zaczęło skakać na największej, a później na środkowej. Mam wrażenie, że ten łańcuch jest po prostu w masakrycznym stanie.

 

Będę musiał szybko pomyśleć :)

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzac napedu z fusow nie wywrozymy ile pozyje.

Ja uzywam 2 C9, zmieniajac co okolo 500 km. Czesciej, w mojej subiektywnej opinii, to przerost formy nad trescia.

 

O lancuchach Shimano sie nie wypowiem, nie moja bajka ...

 

Czy kasety dadzą radę przyjąć i zjeść 3 rotujące co 300km łańcuchy?

 

Kaseta 1:

http://imageshack.us/photo/my-images/109/tdzu.jpg/?sa=0

 

Kaseta 2:

http://imageshack.us/photo/my-images/5/3so8.jpg/?sa=0

http://imageshack.us/photo/my-images/43/j2ik.jpg/?sa=0

 

Linki są nadgryzione, trzeba kliknąć "Continue to the media" po prawej stronie.

 

Nie miałem najlepszych warunków ani sprzętu do foto, ale mam nadzieje, że coś widać. W razie czego mogę jeszcze wrzucić fotki robione za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć lepsze zdjęcie korby.

Ja tam żadnych zastrzeżeń nie widzę, powinno ewentualnie z nowym łancuchem współpracować, tylko pasuje kasete wyczyścić.

 

 

Witam tutaj masz zdjecie korby http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aef87fcc059882d.html chociaż myślałem ze jest na odwrót Kaseta ok a korba do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry przepraszam, za słabą jakość zdjęć ale jestem na wakacjach, nie w domu i zdjęcia tylko komórką. Przepraszam także, że napęd brudny, ale właśnie może kupię nowy rower.

 

Rower ma wyciągnięty ponad 1% łańcuch. Pod obciążeniem przeskakuje. Ale odnoszę, może błędne wrażenie, że kaseta jest ok. Jak waszym zdaniem wygląda kaseta?

 

 

qkh8.th.jpg

0oeh.th.jpg

 

Może łańcuch nie pochodzi od tej kasety? Może właściciel roweru przed sprzedażą założył jakiś stary zużyty łańcuch?

 

W moim dotychczasowy rowerze kaseta wygląda tak.

eeul.th.jpg

 

Czy jest ona w lepszym stanie niż ta pierwsza kaseta?

 

 

Druga sprawa to blaty. One ma moje oko są zużyte.

 

33pn.th.jpg

 

Do wymiany?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ocena praktyczna - do wymiany, przeskakuje przy nieco mocniejszym naciśnięciu. Ciekawostka - zaczął przeskakiwać dopiero po szejkowaniu w odtłuszczaczu finish line (wcześniej czyściłem poprzez psikanie ogrodowym rozpylaczem, łańcuch choć z czystszy to jednak zawsze zostawało trochę brudu, dlatego też zdecydowałem się na spinkę), wcześniej to tak sporadycznie na 2-3. Choć diagnoza oczywista, wrzucam dla przykładu.

 

korba
 
wolnobieg 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli najmniejszy blat może zostać?

Nigdy nie wymieniałem blatów. Jakieś możecie polecić? Przeglądałem oferty sklepów, ale tam jest tylko która tarcza do jakiej korby według kodu korby.

Nie znam kodu korby. Na korbie jest Shimano LX. Zewnętrzne łożyska.

nwsp.th.jpge7mr.th.jpg6u90.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...