Skocz do zawartości

[łańcuch] maszynka do czyszcenia


Trin

Rekomendowane odpowiedzi

Maszynka taka:

cg6uldtr7p25rlptm.jpg

Zakupina na allegro w sklepie MEGA-SPORT

 

Zawartośc jak widac:

* maszynka

* 3 dodatkowe szczotki

* butelka płynu do czyszczenia

* naklejka sklepowa :wink:

* paragon

 

Cena: 32 zł + 7 zł kosztów przesyłki

Przesyłka doszła w stanie nienaruszonym w przeciągu 2 dni :D

-------------------------------------------------------------------------

Test na rowerku żony :030: ( a co tam będę swój psuł :wink: )

 

Łancuch nie czyszczony jeszcze w tym sezonie :) :glare:

W każdym razie oblepiony brudem na maxa.

 

Butelka płynu starczyła na doczyszczenie łańcucha - widac było że nie jest czarny a srebrno-stalowy :P

Potem trzeba było posłuzyć się bardziej przyziemnymi płynami :D

 

Niewątpliową zaleta jest łatwość użycia i obsługi maszynki.

Szczotki zbierają syf i brud z łancucha.

Cały brud opada na dno.

W skali ocen 1-5 daje 4

 

Czemu nie pięć ....

Zdecydowanie za mało płynu wczodzi do maszynki ...[iMO]

Konieczne są częste wymiany środka czyszącego.

Konieczne są szmaty, którymi zbiera się resztki płynu z łancucha - nawet jak kręci sie wolno korbą

Prosces czyszczenia raczej dla tych co chcą to robić powoli i z namaszczeniem :wink: - to nie żadne potrząsanie butelka PET w rytm macareny :030: ...

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Podsumowanie:

Maszynka dla tych którzy nie mają odpowiedniego miejsca w domu do czyszczenia łancucha chociaż myslę że raz na jakiś czas łancuch trzeba będzie rozkuć i oddać sie tradycyjnej metodzie kąpieli ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka płynu starczyła na doczyszczenie łańcucha - widac było że nie jest czarny a srebrno-stalowy

Potem trzeba było posłuzyć się bardziej przyziemnymi płynami

 

Plyn dostarczony do maszynki jest raczej badziewny. Benzynka ekstrakcyjna jest zdecydowanie lepsza - brud szybciej odpuszcza i lancuch nie jest klejacy jak po dostarczonym plynie.

 

W skali ocen 1-5 daje 4

 

Ja w skali 1-5 daje 6. :(

 

Prosces czyszczenia raczej dla tych co chcą to robić powoli i z namaszczeniem

 

Maszynke mam od pol roku i uwazam, ze zdecydowanie skraca czas czyszczenia. Mi wyczyszczenie lancucha z jej pomoca lacznie z nasmarowaniem zajmuje 5-7 minut.

 

Taka moja mala rada: Lej benzyne 1 cm powyzej kreski oznaczajacej limit cieczy w maszynce. Lancuch bedzie w calosci zamoczony, dzieki czmu brud bedzie szybciej rozpuszczal sie. :P

 

Pozdrawiam i zycze zadowolenia z maszynki! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn dostarczony do maszynki jest raczej badziewny. Benzynka ekstrakcyjna jest zdecydowanie lepsza - brud szybciej odpuszcza i lancuch nie jest klejacy jak po dostarczonym plynie.

fakt ale jak dali ... :wink: to poszło na przelew

 

Taka moja mala rada: Lej benzyne 1 cm powyzej kreski oznaczajacej limit cieczy w maszynce. Lancuch bedzie w calosci zamoczony, dzieki czmu brud bedzie szybciej rozpuszczal sie. :(

 

Pozdrawiam i zycze zadowolenia z maszynki! :P

Dzięki za podpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos nie tak z moim łańcuchem, ale tez mam taka maszyknę, tylko ze czyszczenie łancucha zajmuje mi sporo czasu, a roztwór (odtluszczacz + niewielka ilosc wody[tak w zaleceniu jest]) musze wymieniac ze 20 razy a woda i tak po chwili czarna jest. A łancuch czyszcze co ok 300-400km. Nawet to wyczyszczeniu poruszając łańcuchem slysze jak by tam drobinki piasku były :( Wy tez tak macie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czyszczenie maszynka zajmuje max 5 min , pozniej szmata na sucho i nalozenie smaru nastpene 5 . NIe wiem jak to jest mozliwe , ze sie tak meczycie z tym :o

 

Wg mnie maszynka sprawuje sie swietnie , w połaczeniu z benzyna daje zadowalajacy efekt .

Fakt , ze firmowy płyn nie jest najlepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos nie tak z moim łańcuchem, ale tez mam taka maszyknę, tylko ze czyszczenie łancucha zajmuje mi sporo czasu, a roztwór (odtluszczacz + niewielka ilosc wody[tak w zaleceniu jest]) musze wymieniac ze 20 razy a woda i tak po chwili czarna jest. A łancuch czyszcze co ok 300-400km. Nawet to wyczyszczeniu poruszając łańcuchem slysze jak by tam drobinki piasku były

 

Zacznij uzywac benzyne ekstrakcyjna. ;) Ja wymieniam ja podczas czyszczenia trzy razy. Za trzecim nie ma juz w niej praktycznie brudu, a lancuch jest jak nowy. :) Poza tym po nasmarowaniu lancucha wyczysc go z nadmiaru oleju. Brud nie bedzie sie tak szybko przyklejal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Wkładamy łańcuch do maszynki, kręcimy pedalami do tyłu iiii... i co??? Czy to urządzenie czegoś się trzyma czy zwisa luźno na łańcuchu i trzeba mieć albo stojak do roweru albo 3 ręce... jedną trzymamy rower w powietrzu, drugą pedałujemy a trzecią trzymamy maszynkę???

 

Czy mzna to kupić gdzieś poza allegro??? Np w decathlonie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładamy łańcuch do maszynki, kręcimy pedalami do tyłu iiii... i co??? Czy to urządzenie czegoś się trzyma czy zwisa luźno na łańcuchu i trzeba mieć albo stojak do roweru albo 3 ręce... jedną trzymamy rower w powietrzu, drugą pedałujemy a trzecią trzymamy maszynkę???

 

Opierasz rower o sciane, zakladasz maszynke (zaczepia sie ja o przerzutke), jedna reka krecisz pedalami do tylu, a druga mozesz np. wycierac lancuch szmata, zeby benzynka nie kapala na podloge. :)

 

Benzynke gdzie dostane?

 

Ja benzynke kupuje w Geancie.

 

to nie ma znaczenia, ja mam skoncentrowany odtłuszczac finish line-a, działa tak samo tylko ze pozbawiony toksycznych oparow i jest mniejsza szasnsa zatrucia.

 

I kosztuje kilka razy wiecej niz benzynka. :)

 

Kaśka, kupiłas tą maszynkę gdzieś w Bydgoszczy, czy zamawiałaś z allegro?

 

Dostalam w prezencie. :) Z tego co wiem mozna ja kupic u Focusa (Fordonska 44, budynek Atlantica). Poza tym oczywiscie jest ich pelno na Allegro, ale po co placic koszty przesylki, jak mozna ja dostac w naszym kochanym miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]...tylko ze pozbawiony toksycznych oparow i jest mniejsza szasnsa zatrucia.

 

hmm żeby się zatruć trzeba by faktycznie mocno się postarać :) ... więc nie demonizujmy używania nafty czy benzyny ekstrakcyjnej

 

natomiast co do BHP korzystania z maszynki polecm osłonięcie koła gazetami w taki sposób:

scvahku6utzulln0m.jpg

z uwagi na to, że płyn czyszczący potrafi spływać po wózku i "zalewa" szprychy i oponę ...

potem trzeba je dodatkowo myć więc warto sobie zaoszczędzić pracy :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam w prezencie. Z tego co wiem mozna ja kupic u Focusa (Fordonska 44, budynek Atlantica). Poza tym oczywiscie jest ich pelno na Allegro, ale po co placic koszty przesylki, jak mozna ja dostac w naszym kochanym miescie.

 

Patrzyłem na stronę Focusa i tam nie ma tej maszynki. Są inne, ale znowu ceny w porównaniu do tej nieco wysokie. Zobaczę jeszcze w jakimś rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na stronę Focusa i tam nie ma tej maszynki. Są inne, ale znowu ceny w porównaniu do tej nieco wysokie. Zobaczę jeszcze w jakimś rowerowym.

 

Rzeczywiscie u Focusa jest maszynka Barbieri, ale model wyzsza. Rozni sie ona w zasadzie tylko tym, ze ma w srodku gabke, ktora zapobiega wychlapywaniu z maszynki srodka czyszczacego.

 

Poszukaj na Allegro. Tam z pewnoscia znajdziesz taka mszynke, a po co masz przeplacac w sklepie rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie rowerowym za te sama maszynke chcieli 50 czy 60zł.

Ja kupiłem uu goscia RB_ROWEREK - Roman Badura, pozdro dla niego za start w Amatorskim Tour de France :D Z kumplami kupilismy 3 czysciki za 75, czy 80zł (poza allegro i obiór osobisty w BYTOMiu).

 

Ten płyn, ktory dawaja do tego, jest gorszy niż gówniany!!!

Łancuch sie klei, brud zostaje na nim itp.

Od razu wylalem te ustrojstwo,a aktualnie czyscze dieslem/naftą/opałem i jestem zadowolony, zajmuje mi to kilka/kilkanascie minut, zalezy jak długo tego nie robilem. Późnie jwycieram szmata łańcuch ze zbednej ilosci nafty, po 1h smaruje zielonym FLem i za nastepna godzinke jestem gotowy do jazdy poprzedzajac to jeszcze wytarciem łańcucha szmata ze zbednego FLa.

 

Ogólnie maszynka godna polecenia, mnie nei chce sie ciagle rozkuwac łancucha, wiec mam czyścik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy was nie wkurza o ze macie potem mokra kasete z tego odtluszczacza i tak jak ktos napisal splywa to po wozku przerzutki?ja tam nie zmaierzam kupowac co rusz nowego lozyska do koleczka/koleczek bo tym sie to skonczy.mam taka maszynke i lezy u mnie w szafce uzywam tradycyjnej metody na powrot.a co do 10min to ciekawe....od razu myjecie i nwet nie usuwacie resztek benzyny(tak szybko odparowuje?nie sadze) tylko od razu zalewacie oliwka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest czyszczenie nie dla idiotow:P

 

 

znaczy sie no offence- o fotke mi tylko chodzilo, ale potem zauwazylem, ze nieprzyjaznie sie to czyta:)

Edytowane przez renko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy was nie wkurza o ze macie potem mokra kasete z tego odtluszczacza i tak jak ktos napisal splywa to po wozku przerzutki?ja tam nie zmaierzam kupowac co rusz nowego lozyska do koleczka/koleczek bo tym sie to skonczy.mam taka maszynke i lezy u mnie w szafce uzywam tradycyjnej metody na powrot.a co do 10min to ciekawe....od razu myjecie i nwet nie usuwacie resztek benzyny(tak szybko odparowuje?nie sadze) tylko od razu zalewacie oliwka??

 

Heh, ja przy wyjsciu lancucha z maszynki zawsze trzymam szmate, wiec nic mi nigdzie nie kapie, nie zalewa sie benzynka, kaseta i wozek od przerzutki nie sa mokre. Poza tym po skonczeniu czyszczenia lancuch wycieram recznikiem papierowym, ktory wchlania pozostale na lancuchu resztki benzyny, a potem oczywiscie smarowanko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Koszt maszynki to około 40 - 60 zł czy nie lepiej kupić łańcuch ze spinką lub samą spinke za 15 zł? Zawsze używałem łańcucha shimano bez żadnych spinek i czyszczenie go zajmowało sporo czasu. teraz mam SRAMA 970 ze spinką i rozpinam, do butelki z benzyną i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...