Skocz do zawartości

[1400-1800] Kross Level A2 2012 vs Kelly's Quartz 2011 vs Cube Aim 2012 - jazda miejska, polne drogi


Rekomendowane odpowiedzi

witam, na wstępie napiszę, że zapoznałem się z wątkami na forum dotyczącymi tych rowerów, wiem, że większość użytkowników od razu napisze Kross Level A2, ale proszę doczytać do końca, dobór mężczyzna, wiek 43 lata, waga 75kg, rower do jeżdżenia po mieście i okolicach - wiejskie dróżki, polne drogi, moje uwagi do rozpatrzenia, po pierwsze, nie będę raczej nic w rowerze przerabiał, jaki kupię taki będzie aż się zepsuje, dlatego nie bardzo biorę pod uwagę ewentualną rozbudowę i korzyści danej firmy w tym zakresie, po drugie, cena, widełki określone, Kross dostępny ok. 1500, pozostałe ok. 1800, z tym, że Krossa nie ma w miejscu zamieszkania, będę kupował z sieci, bez możliwości jazdy próbnej, pozostałe dwa są na miejscu, jazda próbna, może jakaś negocjacja ceny, po trzecie, Kross może być z dodatkową opłatą za transport, pozostałe na miejscu, po czwarte, Kross gdybym miał problemy, ewentualne reklamacje, dojdą możliwe koszty przesyłki i kłopoty z tym związane, pozostałe dwa na miejscu, proszę na temat spojrzeć globalnie analizując przedstawione uwagi, a nie tylko sam rower, z góry dzięki, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower do jeżdżenia po mieście i okolicach - wiejskie dróżki, polne drogi

może zastanów się na rowerem crossowym

Unibike Crossfire 1700zł

COACH HELIX 1759

 

rower kupuj na miejscu, masz możliwość przymiarki, do Twojego zastosowania cross będzie odpowiedniejszy, no chyba ze polne drobi oznaczają przeprawę przez piachy i błota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym Cube'a lub Krossa. Absolutnie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, że najlepiej jakbyś się przejechał, przymierzył, czyli rower kupić na miejscu. Ewentualnie przymierzyć, sprawdzić na miejscu, a zamówić w necie.

 

Generalnie osprzęt w każdym z nich jest zbliżony. Plus dla Krossa, Kellysa za montaż osobno klamek i manetek. W kwestii opon to na pewno najdłużej wytrzymają Schwalbe Smart Sam, ale też będą miały spore opory toczenia po asfalcie. Z kolei Rapid Rob lub Rocket Ron, będą miały małe opory ale stosunkowo szybko się zetrą. Kellys Quartz ma lepszy widelec od poprzednich (Suntour XCR) oraz kasete 9 rzędową.

 

Jeśli nie odpowiada Ci rower crossowy jak napisał Kluska, to wybierz:

- Cube'a ze względu na oponki

- Kellys'a ze względu na solidny widelec i napęd 9 rzędowy

- Krossa ze względu na wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tak raczej crossowy nie bardzo, na wyglądzie mi nie zależy, czyli wybiorę między Cube'm a Kellys'em, dzięki za info, pzdr

No to Cube. Sylwetka bardziej wyprostowana,mniej męcząca,plecki mniej bolą. Tylko nie każdy się dobrze czuje na tym modelu,mają dość krótkie ramy. To są rowery pod typowego Niemca,krótki tułów długie nogi.

 

Wysyłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 991D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze na forum szykanowane są cuby za krótka ramę. Napisze po raz "enty" nie każdy kupuje mtb pod wyścigi. Nie każdy się ściga, często ważniejsza jest wygoda, relaks niż dluzsza rama. I jeszcze ta teoria z cubem dla niemca ... masakra jakaś. To ze niemki nie są zbyt urodziwe to rozumiem.ale ze Hans ma taki tułów i takie nogi to już nieporozumienie. Tym bardziej ze Cuby sprzedają się w całej Europie. A tak wychwalanie pod niebiosa Radony też niemcy robią. I co? Już taka geo super ale nie dla mnie.

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery górskie męskie - Kross Level A2 - Kross , kupiłem go za 1400 z tego sklepu , ojciec 62 lata zadowolony :)

 

witam, cena w tym sklepie to 1799 skąd jest twoja, dziękuję za wszystkie wypowiedzi, jutro jadę przymierzyć, potargować, jak będę miał kolejne pytania chętnie przeczytam Wasze wypowiedzi, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej masakra,twoja wypowiedź nie wniosła niczego nowego.

 

Wysyłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 991D za pomocą Tapatalk 2

 

Twoja odp. ma tak wielka wartość merytoryczna ze aż poraża.

 

Wracając do tematu polecam przejechać się każdym z dostepnych rowerów. Ja polecam cuba ,wygodniejsza pozycja bynajmniej dla mnie.

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...