Skocz do zawartości

[opony] do All-mountain & XC


Silver400

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie można dać też i jedną.

Nową zdecydowanie lepiej jest dać na przód, XK powinien być ok.

Jak tamte już masz dość zużyte i chcesz je wykończyć to na tyle zdecydowanie szybciej się zużyją.

Ewentualnie zamiast XK dać RK jak wolisz mniejsze opory - rozmiar 2.2 w piachu bardzo dobrze się sprawuje, a na asfalcie też niczego sobie.

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a włąśnie tak a'propos Race Kinga 2.2 - ktoś pisał że nie warto inwestować w zwykłe zwijki tylko zakupić zwykłe na drucie - i jak to jest właściwie z jakością tych wymienionych powyżej, już abstrachując od wagi - słyszałem opinie że drutówki są dość kiepskie jakościowo i jakoś się szybciej prują boki w nich niż w zwijkach....

I jak to jest właściwie - ma ktoś takie doświadczenia względem jakości zwykłej drutówki a tej podtawowej zwijki tego modelu..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to trochę już mają / rozumiem że tylko na przodzie masz tego King'a kolego, a w jakich warunkach konkretnie była jeżdżona i jakieś ostrzejsze akcje czy tak spokojne rekreacyjnie ?

..i ścianki są ok. nie wychodzą nitki itd ? a jak z bieżnikiem w tych drutówkach szybko schodzi czy da się znieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na ten temat nie wiem.. wiem natomiast, że jeśli chodzi o wagę to nie warto dopłacać.. zyskać można ile.. 100-150g ? kto to odczuje?! na pewno nie ja.. dlatego zakupiłem "druciaki"..

co do wytrzymałości.. sądzę, że to głównie kwestia użytkowania.. może ten ktoś, od którego słyszałeś tą opinię zakupił druciaka, pojechał beztrosko poszaleć w terenie, (nówka oponka, w dodatku KING-CONT to zapier@@@ać po wszystkim można) i najzwyczajniej w świecie na coś najechał i ją rozerwał.. zakupił później zwijki ale wyjeżdżając w teren zaczął już uważać i nie rozerwał.. i mit o słabszej wytrzymałości druciaków gotowy :icon_lol:

ja zainwestowałem w drut.. jeśli padnie płakał nie będę bo kosztował mnie 45zł.. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..każdy ma swoje kryteria - jeśli ktoś chce mieć rower wylajtowany to 100-150 tu - tam, jeszcze dętki i już masz dajmy na to 500g...

krok po kroczku i kilogramy lecą - jak ktoś ma taki pomysł na lajt nop.. :icon_cool:

..a co do mitu czy nie - słyszałem to nie od jednej osoby a paru... to mnie zaintrygowało więc pytam.. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ja osobiście takiej manii nie mam.. no i nie zawsze lżej znaczy lepiej, chodzi mi głównie o wytrzymałość :icon_wink:

spoko, nie mówię, że tak nie jest.. po prostu nie wiem.. dlatego zakupiłem najpierw druty, czyli najtańszą wersję..

do tej pory śmigałem na oryginałach (Author Panaracer też druciaki) przejeździły cały sezon.. ba, nawet cały rok bo i przy -15 zdarzyło się jechać, i nadal się trzymają.. przejeździłyby spokojnie jeszcze roczek ale mam zamiar skompletować sobie dwa zestawy kół (lato,zima) i Authory pójdą na ten zimowy.. jeśli Conti na drucie potwierdzi Twoje obawy to tak jak napisałem wyżej, 45 zł to cena którą mogę na test poświęcić.. po sezonie napiszę jak się sprawowały i co z nich zostało, ktoś inny, podzielający Twoje obawy napisze o zwijanych i wtedy będziemy mieli czarno na białym jak to z tym drutem w końcu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam hard'a ale nie ładuje wszystkiego co najcięższe :icon_lol: jeśli jest możliwość założenia czegoś lżejszego to czemu nie, z tym, że nie jest to priorytetem.. zakupione gumy i tak odchudziły rower o jakieś 200-250g.. sądzę, że po wymianie amorka, koła i hamulca zrzuciłem ok 700 - 800g może nawet więcej.. i mi wystarczy :icon_wink: fakt że rama swoje waży też gra tutaj rolę.. jak Bozia da i kiedyś zakupię Full'a to pewnie też będę dbał o jego "linię" a póki co jadę "na średnio" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to trochę już mają / rozumiem że tylko na przodzie masz tego King'a kolego, a w jakich warunkach konkretnie była jeżdżona i jakieś ostrzejsze akcje czy tak spokojne rekreacyjnie ?

..i ścianki są ok. nie wychodzą nitki itd ? a jak z bieżnikiem w tych drutówkach szybko schodzi czy da się znieść...

Tak RK jeździ na przodzie. Jako że nie posiadam szosówki to opona dużo zrobiła na asfalcie myślę że co najmniej 2,5kkm, ale poza tym startowała na 6 maratonach, m.in. w Chełmnie a tam trochę kamienistych zjazdów było, ale nic jej nie zrobiły, choć w góry taka opona się nie nadaje, tam to tylko wersja protection. Tutaj masz jej zdjęcia.

mam hard'a ale nie ładuje wszystkiego co najcięższe :icon_lol: jeśli jest możliwość założenia czegoś lżejszego to czemu nie, z tym, że nie jest to priorytetem.. zakupione gumy i tak odchudziły rower o jakieś 200-250g.. sądzę, że po wymianie amorka, koła i hamulca zrzuciłem ok 700 - 800g może nawet więcej.. i mi wystarczy :icon_wink: fakt że rama swoje waży też gra tutaj rolę.. jak Bozia da i kiedyś zakupię Full'a to pewnie też będę dbał o jego "linię" a póki co jadę "na średnio" ;)

 

100g na oponach to już jest coś, szczególnie że zdarzają się okazje zwijek po 49zł to moim zdaniem warto zapolować bo da się już odczuć taką różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wyżej i tak już zyskałem, a w zasadzie straciłem, dzięki tym oponom ok 250 g więc póki co jest to dla mnie satysfakcjonujące :thumbsup: dlatego też na razie nie rozważam kupa zwijek.. a jeśli przypadkiem gdzieś trafię na takie promo, o którym wspomniałeś, to wtedy śmiało zakupię.. :icon_wink:

 

druciaki już są u mnie, i powiem Wam szczerze, że po pierwszej "macance" wydają się naprawdę delikatne.. mówię tu o bokach opony.. sprawiają wrażenie jakby ścianka miała ok 1mm :o

z chęcią już bym je zarzucił no ale póki co aura i brak przedniego koła skutecznie to uniemożliwiają.. dlatego:

 

 

:excl: ZIMO :excl::excl: WYP@@@DALAJ :excl:

:devil:

 

 

nie mogę się już doczekać jak dosiądę rower i przetestuję te wszystkie "caculka" :D szczególnie mam na myśli Epicona, bo po tych wszystkich pozytywnych opiniach na jego temat, zwłaszcza tych co mieli przed nim zwykłe "sprężynowce" np ze skrótem "RST" w nazwie (tak jak ja), najarany jestem na jazdę niesamowicie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że te ścianki mogą i nie mieć nawet wspomnianego 1 mm, wbrew pozorom to jest całkiem grube :)

Mogą się tylko wydawać na takie cienkie, co nie znaczy, że słabe.

Ciekawe co by było jakbyś zobaczył wersję Super Sonic :)

Btw, na amorze na pewno poczujesz znaczną różnicę, pierwsza jazda jest niezapomniana :)

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i propozycje. Jest tego tyle że jeszcze z tydzień będę mógł czytać, oglądać i wybierać.

 

 

nie mogę się już doczekać jak dosiądę rower i przetestuję te wszystkie "caculka" :D szczególnie mam na myśli Epicona, bo po tych wszystkich pozytywnych opiniach na jego temat, zwłaszcza tych co mieli przed nim zwykłe "sprężynowce" np ze skrótem "RST" w nazwie (tak jak ja), najarany jestem na jazdę niesamowicie :devil:

 

Jaki problem ? Ja kupiłem epicona z 2 miesiace temu, 2 dni po złożeniu juz latał po okolicy :D Także sezon w tym roku zaczynam bardzo wcześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...