Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o podpowiedz.

 

Kona hei hei rama 19 czy nie bedzie za mała dla osoby 193 cm wzrostu, 83 cm noga i 95 kg wagi.

 

Wg. tej tabeli http://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-kona-hei-hei-29-2013-18-wyprzedaz-30-i3576485430.html powinno być dobrze ale nie jestem pewien.

 

Obecnie w treku rura podsiodłowa ma 53 cm w konie bedzie o 5 cm krótsza. link  http://www.konaworld.pl/menu,86,hei_hei

 

Jak sie zaopatrujecie na takie wymiary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówke, myślałem że to do kostki się mierzy.

 

Noga 91 cm, wzrost 193 cm, waga 95.

 

Dalej mieszcze sie wg producenta na rame 19 w konie hei hei.

 

Bardzo bym nie chciał wtopić przy tych pieniadzach z rozmiarem ramy, a nie mam możliwości przejechania się i sprawdzenia.

 

Długość rury ramy (od sterów do dziury na sztyce) bedzie taka sama jak w treku ok 59 cm. Tylko ta podsiodłowa mnie zastanawia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zapytać, czy dokonałem właściwego zakupu: Rower Grand Canyon al 6.9 2014 rozmiar M (18,5 cala). Sugerowałem się systemem Canyon'a dobierającego rozmiar ramy do wymierów rowerzysty.

Górna rura ma długość 590 mm, rura podsiodłowa - 445 mm.

Mam 182 cm wzrostu, noga o długości 83 cm.

W rowerze wymieniłem mostek z 80 na 100 mm, ponieważ brakowało mi odrobinę wyciągniętej sylwetki.

Będę wdzięczny za fachowe odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kristof3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przekrok w rozmiarze M jest dla mnie najlepszy, w L pewnie byłby za wysoki, jednak zastanawiam się, czy górna rura i rura posiodłowa z Lki nie byłyby dla mnie bardziej odpowiednie, zapewniając lepsze wyciągnięcie sylwetki i mniej wysuniętą sztycę.

 

Zdecydowałem się na wymianę mostka z 80 na 100 mm, ponieważ nie widziałem lepszego rozwiązania.

 

Szkoda, że Canyon nie robi ram z dłuższą górną rurą. Na ich rower zdecydowałem się, ponieważ ma bardzo dobrą relację ceny do jakości.

 

 

Edytowane przez kristof3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Canyon al 6.9

 

Ale optymalna do czego? Canyon robi rowery z dłuższa górną rurą, tylko po prostu wybrałeś model który ma krótszą. AL 6.9 to rower z ramą o gemetrii zdecydowanie bardziej rekreacyjnej i tak jest pozycjonowany.  Jeśli  jesteśmy przy Canyonie, a preferujesz bardziej wyciągniętą sylwetkę, to powinieneś skierować się bardziej w stronę AL SLX choć cena niestety też automatycznie idzie w górę.

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna, tzn. dopasowana do wzrostu, zapewniająca dobrą, wygodną, sportową sylwetkę. Roweru używam rekreacyjnie, chociaż chciałbym także wystartować w kilku tegorocznych maratonach rozgrywanych w województwie lubuskim.

Zdaje sobie sprawę, że al 6.9 to rower o nieco rekreacyjnym zastosowaniu, jednak 1300 euro za najtańszy model slx, to już dla mnie zdecydowanie za dużo, chociaż nie ukrywam, że bardzo mi się podoba. Wiem, że geometria slxów jest bardziej sportowa, jednak górna rura w porównywalnym rozmiarze także ma 590 mm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie zmieniło, SLX w rozm. L również ma 590 mm :whistling: , akurat przekrokiem najbardziej bym się nie przejmował ... niestety (albo stety) różnie firmy rowerowe różnie podchodzą do rozmiarów ram, akurat Canyon średnio wpasowuje się do wzrostu 182 cm., ale rozmiar L jest "mniejszym złem" ...

 

PS

Chyba lepiej było kupować jakiegoś Cube LTD - 19", albo Radona ZR Race - 18" ... :whistling:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam oględnie teorię dotyczącą ustawienia siodełka. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest jeśli mam je ustawione na środku szyn regulacyjnych. Nie pamiętam jednak dokładnie jak powinno być ustawione kolano siedząc na siodełku względem mufy, więc na razie nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie - chyba, że ktoś bardziej doświadczony podpowie. :)

 

Radon zr race 6.0 sram podoba mi się, jednak teraz na jego zakup jest już za późno. Canyona odebrałem w październiku. :) Osobiście nie odczuwam dyskomfortu z powodu długości górnej rury. Nie bolą mnie plecy, nie wyglądam jak niedźwiedź na rowerku cyrkowym. :) Drętwieje mi trochę prawa stopa i bardzo lekko lewa ręka, ale to z pewnością nie zasługa długości ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie zmieniło, SLX w rozm. L również ma 590 mm :whistling: ,

 

 

 

No raczej nie bardzo,  L ma 610mm.  590mm w SLX jest w przy rozmiarze M.

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3173#tab-reiter2

 

Rozmiary M w obu horyzontanie maja tę samą długość, za to reach w SLX jest jednak wyraźnie większy.

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...