Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar M ma również 590 jak w niższym modelu, więc nic się nie zmienia ...

 

kristof3r

Chyba jedna coś ci nie pasuje skoro zadałeś takie pytanie, niestety poprawność wyboru można zweryfikować dopiero po jeździe w terenie na obydwu rozmiarach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rulez, Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy sam byłbym w stanie stwierdzić, który rozmiar ramy jest właściwy porównując je obie w czasie jazdy próbnej. Za małe mam doświadczenie. Zdaje sobie jednak sprawę, że istnieją pewne reguły których należy się trzymać szukając rozmiaru dla siebie.

Moim zdaniem rama 18,5 cala do moich wymiarów pasuje, jednak mam wątpliwości co do górnej rury - stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
piszę w imieniu kolegii, który popełnia według mnie błąd w wyborze odpowiedniej ramy, jego parametry:
wzrost 177cm
w kroku 80cm
tułów 67cm
szerokość ramion 46cm
długość ramienia 62cm

Wybrał taki model i ramę "S"   http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3173#tab-reiter2
Liczę na sugestię ponieważ według mnie, ta rama nie jest odpowiednia dla niego i chyba pomysł na 29er z geo canyona nie jest trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzenie tylko i wyłącznie na horyzontalną długość górnej rury to błąd. Patrz na całą geometrię ramy, gdyż długość górnej rury podawana jest przy różnych kątach rury podsiodłowej. Moim zdaniem od samej horyzontalnej długości górnej rury ważniejszy jest reach, gdyż często "długa górna rura" osiągnięta jest głownie dzięki kątowi podsiodłówki preferującemu niższą kadencję i "wypychanie pedałów". Oczywiście na takim rowerze sylwetka będzie z pewnością bardziej wyciągnięta, tyle że przez mocniejsze wysunięcie czterech liter w tył.

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem praktycznie zdecydowany na Canyona (wydawało mi się, że rozmiar L będzie odpowiedni), ale bardzo szczęśliwie i przypadkowo (spotkałem

człowieka na takim rowerze) udało mi się przymierzyć do rozmiaru M. I po przymiarce nabrałem dużych wątpliwości czy Canyon będzie dla mnie odpowiednim wyborem: rozmiar M był dobry na wysokość, ale był zdecydowanie za krótki. Czyli L-ka byłaby dobra na długość, ale mogłaby być za wysoka.

Moje parametry to wzrost 182 cm, noga 86 cm.

Ostatecznie skończyło się na zakupie roweru innej marki i akurat z geometrii jestem bardzo zadowolony. 

Więc może czasem warto poszukać alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lka dla kogoś, kto ma 182 cm wzrostu i nogę 86 cm byłaby w sam raz. :) Ja zastanawiałem się nad Lką, ale z moją nogą 83 cm i wzrostem 182 cm, byłaby za wysoka. Mam rower w rozmiarze M i przekrok jest jak najbardziej w porządku, górna rura mogłaby być pewnie 1-2 cm dłuższa, chociaż może to już być z mojej strony lekkie szukanie dziury w całym. :)

Chciałbym zapytać, w jaki sposób stwierdziłeś, że rozmiar M jest dla ciebie zdecydowanie za krótki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy ktoś nie jest "bikerem" (co to w ogóle za określenie), tylko po prostu rowerzystą lub początkującym kolarzem amatorem, który nie do końca wie jak ma odczytywać swoje odczucia, który nie ma dużych zasobów wiedzy i pyta bardziej doświadczonych, oczekuje normalnej, fachowej odpowiedzi a nie głupiego gadania o byciu ignorantem. Tego nikt mu uświadamiać nie musi, bo doskonale zdaje sobie z tego sprawę. 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kristof3r niech Ci się nie wydaje, że większość tutaj tak idealnie wpasowała się w rozmiar i te wszystkie kąty. Wystarczy prześledzić co i jak wygląda w kole 26". Różnice przy tym samym wzroście potrafią dochodzić do 2". Dlatego bycie ignorantem trzeba by sporej części rowerzystów przypisać. Sam zresztą są w tej kwestii do nich zaliczam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...