Skocz do zawartości

[Rama] Pęknięta rama ? Kross Level A8 2011


OrzelPiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas czyszczenia łańcucha dopatrzyłem się małej usterki w ramię mojego kross'a, na ten moment nie wiem czy pęknięcie się powiększa czy nie ale było by nieźle gdyby się ktoś wypowiedział odnośnie bezpieczeństwa - czy można z tym jeździec czy zaczynać reklamację - bo mam jeszcze ponad rok gwarancji.

 

Na ten moment opisałem sprawę sprzedawcy - zobaczymy co on na to.

 

zd2.jpg

zd3.jpg

zd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz gwarancję - korzystaj z niej. W najgorszym przypadku przekonasz się że w krossie pracują ciulasy olewające klientów :)

2. W którym miejscu na ramie jest to pęknięcie? Zdjęcia na dużym zbliżeniu, więc trochę trudno mi zidentyfikować rejon ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeździł, widziałem sporo pękniętych ram, a właściwie nadpękniętych mniej lub bardziej i do ich "zgonu" to nie tak blisko i nie tak łatwo. :)

Oczywiście w pierwszym rzędzie roszczenia reklamacyjne, skoro możesz nadal po nie sięgać. Lepsza nowa niepęknięta, niż najlepsza używana pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też to zbyt tragicznie nie wyglądało, bo to początek spawu - w dodatku jak był lekko brudy to wcale pęknięcia nie widziałem - mimo to na ten moment nie czuję się już tak pewnie użytkując rowerek, tym samym będę się starał coś w tym temacie wskórać.

 

Tak się zastanawiam, czy to normalne, że pod samym początkiem pęknięcia jest charakterystyczne wgłębienie - jakby ubytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też to zbyt tragicznie nie wyglądało, bo to początek spawu - w dodatku jak był lekko brudy to wcale pęknięcia nie widziałem - mimo to na ten moment nie czuję się już tak pewnie użytkując rowerek, tym samym będę się starał coś w tym temacie wskórać.

 

Tak się zastanawiam, czy to normalne, że pod samym początkiem pęknięcia jest charakterystyczne wgłębienie - jakby ubytek?

 

Też ten ubytek zwrócił moją uwagę, może to jakaś wada fabryczna, a może gdzieś zaczepiłeś spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja to moze byc roznie.

Rower uzywany nienzgodnie z jego przeznaczniem. Tak moga napisac/powiedziec i olac sprawe. Kilka lat temu mbike przyznal sie do wad swoich ram i wymienial bez gadania.. a co zrobi kross tego dowiemy sie w nastepnym odcinku ;)

 

edit: to jest jeden z najslabszych miejsc w kazdej ramie...

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W środę kurier ma mi zabrać rower - więc pewnie w ciągu miesiąca coś się wyjaśni... Samej ramy wysłać nie mogłem, mimo zapewnienia z mojej strony dość obfitej dokumentacji fotograficznej wszystkich komponentów jak i samej usterki. Ot taka polityka firmy i już :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reklamacja musi trwac max 14dni ROBOCZYCH...Jak bys wystosowal do nich oficjalne pismo w ktorym prosilbys o uwzglednienie gwarancji czyt. wymiany, a firma by nie odpowiedziala w terminie 14 dni..oznaczaloby to, ze sie zgadzaja (ich blad) i droga sądowa- wygralbys na 100%%$

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola nie rozpędzaj się tak ... jeszcze nie wiesz w jakim trybie kolega reklamuje ramę a ty wyskakujesz z wygranymi w sądzie i 14`stu dniach ...

 

Jeżeli reklamuje z Gwarancji producenta to ustawą może sobie tyłek podetrzeć ... liczą się zapisy gwarancji.

 

Jeżeli reklamuje z Ustawy ... to ustawa mówi o 14 dniach na ustosunkowanie się do roszczenia ... brak "odzewu" roszczenie uznane ... tutaj mamy kontakt i informację o konieczności dokonania dodatkowych czynności czyli jest "odzew" wiec ...

 

Miejmy nadzieję że mimo długiego terminu wszystko będzie jak należy rower będzie sprawny na początek sezonu i nie trzeba będzie się ganiać po sądach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "normalnie" zgłosił usterkę więc Kross, po najmniejszej linii oporu, powoła się na gwarancję i zastosował się do swoich zapisków

Rozpatrzenie reklamacji powinno nastąpić w terminie 14 dni. Jeżeli sprzęt wymaga ekspertyzy, termin ten ustala się na 28 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola nie rozpędzaj się tak ... jeszcze nie wiesz w jakim trybie kolega reklamuje ramę a ty wyskakujesz z wygranymi w sądzie i 14`stu dniach ...

 

Jeżeli reklamuje z Gwarancji producenta to ustawą może sobie tyłek podetrzeć ... liczą się zapisy gwarancji.

 

Jeżeli reklamuje z Ustawy ... to ustawa mówi o 14 dniach na ustosunkowanie się do roszczenia ... brak "odzewu" roszczenie uznane ... tutaj mamy kontakt i informację o konieczności dokonania dodatkowych czynności czyli jest "odzew" wiec ...

 

Miejmy nadzieję że mimo długiego terminu wszystko będzie jak należy rower będzie sprawny na początek sezonu i nie trzeba będzie się ganiać po sądach :)

 

Pozdrawiam

 

ano faktycznie. ;-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...