Skocz do zawartości

[gripy] co zrobić żeby się nie kręciły?


bajuwookierun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem:( Mam gripy które bardzo lubię i nie zamierzam z nich rezygnować. W tej chwili są tak rozjechane że po 2/3 skokach czy czymkolwiek są o pół obrotu przestawione a są akurat tak zbudowane że muszą być ustawione dokładnie. Do tego jak obracam je to mi się zsuwają powoli...i co parę kilometrów muszę stawać i je nasuwać z powrotem. Można to jakoś przykleić?? Czymś słabym a nie kropelką bo nie zamierzam przy ściąganiu czegoś z kiery ucinać jej:) Np lakierem do paznokci posmarować? Czy macie lepszy pomysł? Z góry thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butapren :) nie bedzie problemu z demontarzem, a przy tym jest mocny, butapren łatwo schodzi, mozna go "skulac" i zejdzie chociaz czasem moga pozostac delikatne biale plamki to zalezy od powierzchni ale uogulniajac to na 90% bedziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaga z tym lakierem? hmm poczekam az Baju sprawdzi :) ja zwykle odtłuszczałem kierę benzynka czy rozpuszczalnikiem, czysciłem od wewnatrz gripy i trzymalo sie dosc ladnie choc zawsze sie troszke przesunie... (zwłaszcza to wkurza przy chwytach mocno anatomicznych - mialem takie cos Velo).

Kiedyś ktoś mi powiedział żeby na mydło montować gripy ze niby jak wyschnie to sie zaklejają i trzymaja ale jakoś nei mam checi tego sprawdzać.

 

Hmm a z tym butaprenem to jak niby? smarujesz kierę i naciagasz po czym czekasz 12h? Tylko jak to naciagnac jak sa bardzo waskie zeby nie umazac wszystkiego klejem...

 

Ja proponuję użyć kropelki :P:):D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no butapren schnie 12 h około. no pomazałem nim i zobaczymy co z tego wyjdzie. generalnie dość duża ilość kleju została zsunięta z kierownicy przez wsunięcie gripa ale ten klej jest dość gęsty i pędzelkiem go rozprowadziłem naokoło więc mam nadzieję że coś tam zostało jednak. jutro jak wrócę z pracy na rowerku dam znak co i jak. kropelka to na pewno by złapała ale potem nawet jak potnę gripy to ich nie zdejmę...a permanentne gripy mi nie leżą:) Pozdrawiam! I dam znać!

 

macrianus2 rogi kiedyś miałem, ale po tym jak kiedyś jeden chciał spenetrować moją przestrzeń międzyżebrową to jednak podziękowałem:). no zobaczymy jak będzie. butapren w każdym razie na pewno w razie nie zdania egzaminu pozwoli się zdjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwedzilem mamie lakier na chwile chyba Taft ale pewnie jak koledzy napisali kazdy sie zda bo to cos niesamowice lepkie jest.

Jednak pozniej w razie potrzeby zsunac gripa jest bardzo ciezko.

Zdjalem go w ten sposob ze zaczalem zwijac go w rulon az zszedl - niezle sie przy tym napocilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z demontażem gripa przyklejonego na lakier do włosów nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy wpuscic pod gripa troszeczke oleju nawet takiego do smazenia za pomoca strzykawki , wszystkie gripy jakie miałem tak sciągałem i nie ma z tym najmniejszego problemu. Potem trzeba tylko wytrzec kierownice do sucha i najlepiej ja czyms odtłuscic i jest po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lakier do włosów całkowicie nie wyeliminował problemu. Przedtem miałem jakieś lipne chwyty z napisem "Shimano" które kręciły się strasznie i zsuwały z kiery... Obecnie mam takie i w porównaniu ze starymi trzymają się bajecznie, ale i tak trochę sie kręcą (drażni szczególnie na podjazdach, jak mocno "ciągnę" kierownicę to czuć że trochę sie obracają). Oczywiście jedne i drugie zakładałem na Taft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butapren dzisiaj nie zniósł pierwszej próby:( nawet niestety nadaje poślizgu gripom i nijak nie daje rezultatów:(
Wcale się nie dziwię... niby jak ten butapren miał odparować spod gumowego gripa?

Jak nie jeździsz zimą to przyklej gripy butaprenem jesienią - na wiosnę bedziesz miał gripy przyklejone na 100% :D

 

Butapren to najlepszy (prawie) klej na świecie, ale trzeba umieć go stosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady nie jest taki aż genialny:) ośmiorniczka lepsza:) nie no a tak serio to klej był dość suchy jak go zdejmowałem...tzn nie był taki lepki. Sprawiał wrażenie że jest zaschnięty. I jednak o ile nie przeczę że to dobry klej to do wielu rzeczy się nie nadaje...coś czuję że skończy się na kroplece...ale to strach bo nie zdążę założyć gripa i ustawić bo stanie w miejscu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...