Skocz do zawartości

[serwis] Fox Float R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim damperem, podczas uginania słychać taki dźwięk , jakby zasysał olej. Wie ktoś co może być tego przyczyną. Dodam jeszcze, że trzyma ciśnienie. Da się to naprawić w warunkach domowych, czy niezbędna będzie wizyta w serwisie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tłumik wykorzystuje pełny skok?

Być może ( powtarzam-być może ) masz nieszczelność między komorą olejową a powietrzną.

Odkręć komorę powietrzną i zobacz,czy nie masz tam zbyt duże ilości oleju.

Prywatnie w żadnym tłumiku nie zauważyłem zależności między głośnością tłumika a ustawieniem tłumienia odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "siorbie", to masz mokro w powietrznej. Co się dzieje w olejowej, to się nie dowiesz, póki nie rozkręcisz. Czy da się w domowych warunkach? Owszem, da się, ale trzeba się trochę pogimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie jest serwis komory powietrznej czyli coś co Fox zaleca robić co 40 godzin jazdy.Jeśli tam jest za dużo oleju to znaczy,że masz problem i szykuj się na wydatek rzędu 400 pln.

Komora powietrzna i komora olejowa to dwie różne części dampera.Olej nie może się przedostawać do komory powietrznej.Możliwe,że to jest właśnie przyczyna tych podejrzanych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze powietrznej nie było prawie wogóle oleju, czyli czyli nie ma nieszczelności, dźwięk ten jest z komory olejowej. Tylko nie wiem jak się do niej dostać, bo mam problem z jej odkręceniem a nie chcę czegoś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw spuścić azot/powietrze z olejowej. Potem odkręcić imbusem małą śrubkę w koronie i potem imadło, żabka i kręcisz. Rozkręcić nie ma kłopotu, gorzej ze skręceniem. Jeśli sam nie dajesz rady, to wyślij to do serwisu. Ceny wahają się od parudziesięciu do 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem ale pewnosci nie mam , ten dziwny dźwiek moze byc spowodowany..tym że w warunkach zimowych gdzie temperatura jest czasem poniezej zera..olej gęstnieje i byc może to powoduje takie dźwieki..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...