Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam w rowerze  następujące komponenty:

łańcuch hg 93

Korba Truvativ Firex GXP 44-32-22

Manetka przód Deore LX 3x9 dual control

Przerzutka przód Alivio fd-mc21

 

Konieczna wymiana korby. Rozważam zakup korby FC-M610 42-32-24. Czy taka korba przeznaczona do napędów 10 cio rzędowych będzie działac w mojej obecnej konfiguracji, czy raczej postawić na FC M590 44-32-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli to X0 9s to manetki 10s nie będą kompatybilne. Odnośnie tylne zębatki 42, ja mam wątpliwości jednak rambolbambol w temacie napędu 1x10 testował tylko z przerzutką zee zębatkę 40 i jak mówi działa idealnie, po więcej szczegółów pogadaj z nim.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/172880-kaseta-11-42t/ poczytaj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie http://www.wolftoothcycling.com/products/giant-cog-for-sram

Note: the GC 42 is not compatible with 2011 or older SRAM rear derailleurs due to the location of the upper jockey wheel.  The best ways to tell the vintages of your rear derailleur is 1) If you have a type 2 (clutch type) rear derailleur it is 2012 or newer and 2) the upper jockey wheel on 2012 and newer rear derailleurs are offset from the derailleur cage's axis of rotation. It is difficult and sometimes impossible to get satisfactory shifting with the 2011 or older SRAM rear derailleurs so we do not recommend using the GC 42 if you have one of these. The GC 42 works great with the newer SRAM rear derailleurs however.

Wybór padł zatem na Sram.

Manetki: Sram X0 10s

Przerzutka: Sram X-9 Type 2 (tu pytanie jaki wózek Short czy Medium ?) Zastanawiam się czy warto dorzucić kasę i wziąć przerzutkę X-0 Type 2? Warto, co zyskam oprócz wagi?

Kaseta: Shimano XT 11-36

Blat i koronki z HCC Components 32T przód i 42T tył + 16T z oneupcomponents

Pozostaje łańcuch: co polecacie, żeby było kompatybilne w tymi produktami? Wszystko pasuje do tych produktów z HCC?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Chciałbym zapytać się o jedną rzecz.... mam manetkę obrotową Sram MRX 8-rzędową w systemie 2:1 czyli standard, kaseta też 8rz , obecnie manetka pracuje z Deore XT RD - M770 obsługującą do 9 biegów to są fakty.

I tu mam teraz problem bo chciałbym założyć np Dura Ace 7900 obsługująca 10 rzędów lub inną dziesiątkę .... czy to będzie działać ???

Nie chcę nic sugerować więc prosiłbym o opinie kogoś znającego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Sram MRX 8-rzędową w systemie 2:1 czyli standard, kaseta też 8rz , obecnie manetka pracuje z Deore XT RD - M770 obsługującą do 9 biegów to są fakty.

Nic nowego nie odkryłeś to działa bo działać musi, ale dura ace działać nie będzie.

 

Teoretycznie powinno działać także z dura ace, bo one tez w 2:1 pracują, jednak jak sie okazało poprzez doświadczenia innych są problemy. A czemu chcesz tam wstawić zmieniarkę 10s ? myślisz nad rozbudową napędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ooooo wlasnie... To jest pytanie w okolicach moich aktualnych poszukiwan.

 

Czy Szymanskie STI 10-cio biegowe poleci z jakakolwiek Szymanska, gorska, tylna zmieniarka na 10 biegow?

 

Wiem ze SRAM 10s dziala w ten sam sposob w grupach szosowych I gorskich no ale jakos nie mam przekonania do patent Double Tap...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy Szymanskie STI 10-cio biegowe poleci z jakakolwiek Szymanska, gorska, tylna zmieniarka na 10 biegow?

Niet, nie te systemy. Był czas ze grupa trekingowa wydawała se być kompatybilna wstecznie ale także nie ... tak oto namiszali ...

 

Żeby była ścisłość, ja u siebie nie testowałem tego, jednak tutaj na forum i nawet w tym temacie sa odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz nad rozbudową napędu

 

 

Chcę zrobić 1x10 lub 1x9 jeżdżę obecnie na 1x8 

Chcę na początek Durnego Aca 7900 na próbę sprawdzić i nie wiem czy pójdzie właśnie....

wydaje się że skoro jeżdżę na 9 a ta jest na 9/10 to też powinna działać

 

znalazłem taki opis

http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/shimano-dura-ace-7900-przerzutka-tylna-9-10-rzedowa-typ-ss-karbonowy-wozek-ird7900ss.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , również względy wytrzymałościowe , ekonomiczne przemawiają na niekorzyść 10s ale jeżeli chciałbym złożyć tylne koło na super lekkiej piaście z alu bębnem to kaseta 8 zniszczy ją a 9s kasety chyba nie mają alu pająka żeby założyć ją na taki bęben....

i po drugie czy dura ace 7900 10 rz będzie pozycjonowany dobrze przez manetkę 8 rz bo skoro xt 9 biegów działa , tu jest szkopuł czy dura ace to nadal system 2:1 pomijam najnowszą dura ace 9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są one również luzem w napędach 10b

 

czyli po prostu te 3 ostatnie zębatki kładą mniejszy nacisk niż te bez pająka to rozumiem a te wgryzanie się  jest na tyle duże że taki bębenek aluminiowy nie wytrzyma tego i zostanie zdeformowany po krótkim przebiegu np 10 tys km??? czy będą to małe nacięcia nie stanowiące problemu ??

ps. często przy piastach jest informacja że potrzebna jest kaseta na alu pająku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...