Skocz do zawartości

[kominiarka]Brubeck


hadwaodwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnimi czasy zakupiłem kominiarkę Brubeck celem zimowej jazdy na rowerze. Cena owego produktu to niecałe 60zł

 

Jako, że jest już kilka jazd za mną, chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami.

 

Jako, że trudno wykonać sensowne zdjęcie kominiarce podaje link, gdzie można zobaczyć ów produkt:

http://sklep.scigacz.pl/brubeck-kominiarka-aquarius-czarna-biala-p-21367.html

 

Z tego co się orientuje, to chyba jedyna kominiarka tego producenta (przynajmniej ja na inne nie trafiłem)

 

1. Wykonanie

Kominiarka jest dostępna w dwóch rozmiarach. Materiał z którego jest uszyta jest przyjemny w dotyku i elastyczny. Kominiarka jest wykonana bezszwowo. W odróżnieniu od zwykłych kominiarek, które w całości są wykonane z jednego materiału, ta w kilku miejscach posiada siateczkę, która widać na zdjęciach (usta/uszy).

 

2. Wrażenia ogólne

Kominiarka jest przeznaczona prawdopodobnie pod różnego rodzaju kaski (snowboard, motocykl itp) - raczej nie była projektowana jako jedyna warstwa ochronna. Przez to kominiarka jest bardzo cienka i moim zdaniem średnio izoluje głowę od zimna. Innymi słowy koniecznie w zimniejsze dni trzeba założyć czapkę lub opaskę. Sprawę pogarsza siateczka w okolicach uszu, przez co zimny wiatr łatwo dostaje się pod kominiarkę.

Ta sama siateczka jest natomiast genialnym rozwiązaniem w okolicach twarzy. Z jednej strony pozwala na spokojne oddychanie, mimo pary z ust siatka pozostaje sucha z drugiej strony blokuje wiatr na tyle dobrze, że nie ma "zimnego smagania po twarzy". Ogólnie siateczka na twarzy gwarantuje komfort termiczny (ale nie ciepło) oraz przyjemny obieg powietrza.

I tu największy plus dla okularników (w tym dla mnie) - dzięki siateczce można spokojnie kominiarkę tą łączyć z okularami.

 

Dodatkowym plusem kominiarki jest jej świetny kołnierz. Po pierwsze jest bardzo długi, więc nic nie podwiewa od spodu, po drugie przylega dokładnie do szyi i doskonale odprowadza wilgoć - szyja mimo długiej i intensywnej jazdy pozostaje sucha i jednocześnie nie mam mowy o jakimkolwiek przewiewaniu czy uczuciu zimna. Do tej pory jeździłem w polarowym kołnierzu i nie ma nawet porównania w komforcie. Odprowadzanie wilgoci zresztą działa idealnie na całej powierzchni kominiarki.

 

Kolejnym plusem kominiarki jest jej wielozadaniowość. Tak jak pisałem kominiarka jest uszyta z bardzo elastycznych materiałów, przez co można:

- stosować ją jak zwykłą czapkę

- stosować ją jako sam kołnierz

- stosować jako kominiarkę zakrywającą całą twarz oprócz oczu, odsłaniać nos lub nos i usta.

Tak więc w cenie jednego produktu otrzymujemy rozwiązanie bardzo uniwersalne, które można stosować w kilku wariantach w zależności od potrzeb.

 

3. Podsumowanie

 

Reasumując

Plusy:

- doskonała jakość wykonania

- doskonały komfort termiczny (brak przegrzewania się)/odprowadzanie wilgoci

- siateczka na twarzy (choć to nie każdemu może się spodobać)

- możliwość noszenia w kilku wariantach

- możliwość zasłonięcia twarzy dla osób noszących okulary korekcyjne (większość kominiarek powoduje parowanie szkieł)

 

Minusy

- siateczka na uszach - konieczność stosowania dodatkowej czapki lub opaski

- dość cienki materiał - w zimne dni lepiej dołożyć czapkę - jest to plus i minus bo dzięki temu kominiarkę można np. stosować w nieco cieplejsze dni

 

Ogólnie więc produkt polecam. Testowałem go w temperaturach +2/-5 stopni, dzisiaj jechałem pod dość silny i zimny wiatr. W tych warunkach kominiarka sprawdzała się dobrze. Wad kominiarki byłem świadomy bo widziałem produkt w sklepie stacjonarnym przed zakupem - w sieci kupowałem bo nie było na miejscu mojego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...