Skocz do zawartości

[kierownica] drop bar mtb


robertsmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym zamontować 29er single speed z barankiem, ale takim mtb- rogi wygiete na zewnątrz. Inspiracje zaczerpnałem na http://forums.mtbr.c...9er-462507.html Może wiecie gdzie można dostać podobną kierownice u nas w Polsce?

 

Pozdrawiam, Robert

Zobacz tutaj

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/110050-galeria-pokaz-twojego-29era/page__st__460

 

i zapytaj ZbyszekP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jest kilka opcji, przy czym Midge zdecydowanie wygrywa w kategorii ilość kiery za kaskę.

 

Poza tym:

 

Salsa Woodchipper

Salsa Moto Ace Woodchipper

Ragley Luxy

 

 

Z wintażowych tego typu wynalazków można się rozejrzeć za 3TTT WB1 lub WTB Mountain Road Drop Bars.

Fakt, w Polszcze to tylko chyba z drugiej ręki...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten rodzaj kierownicy jest znacznie bardziej popularny za małą i wielką wodą, i bywa też nazywany "moustache bar".

 

No nie bardzo... Moustache to po polsku jaskółka, a drop bars to drop bars...

 

Nitto Moustache

 

IMG_0534_500.jpg

 

On-One Midge

 

HBOOMI-RED-254_P1.jpg

 

Warto wspomnieć że do takiej kierki sugerowany jest mostek z radykalnie dużym wzniosem in-plus. Generalna zasada jest taka że im krótsza główka ramy tym mostek powinien mieć większy wznios.

 

Oczywiście nie jest to ewangielia ale sugestia tych co to juz troche na takich wynalazkach śmigali np.: Guitar Ted.

Warto zauważyć iż ramy projektowane z założenia pod drop bar'a mają wysokie główki ramy.

 

Np:

 

On-One Inbred - zwykła rama - 105mm - wszystkie rozmiary

Singular Gryphon - rama drop bars MTB - 130, 155, 185mm - odpowiednio M, L, XL.

 

Ponownie nie należy tego traktować jako jedynej słusznej opcji ale coś w tym musi byc skoro jest tak a nie inaczej :)

 

A te Salsy z Germanii to bardziej jak On-One Mary lub On-One Mungo...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Generalna zasada jest taka że im krótsza główka ramy tym mostek powinien mieć większy wznios.

 

Wszystko ładnie, pięknie i nawet fajną prezencję ma ta kiera na niektórych jeździdełkach - śmiesznie wyszło z tym różowym mostkiem :), ale IMHO - zastosowanie tego typu kiery w jeździe w terenie wydaje mi się mało praktyczne - pomimo zdjęć latających bikerów z forum, które wskazał kolega zakładający temat - po prostu trudno jest mi wyobrazić sobie pewny chwyt na tej kierownicy i jednocześnie sprawne operowanie klamkami hamulców, zwłaszcza na ostrych zjazdach. Natomiast na szosę i do jazdy miejskiej jak najbardziej.

Pozdrower

 

 

2450422792_2dfc37318b_b.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Niedowiarkom zapodam tylko ze wieeeki całe temu niejaki John T. na podobnym drop barze prał doopska wszystkim jak leci.

 

I to w erze amorów z MONSTRUALNYM skokiem 48mm :P

 

tuckerTomac_Yeti_Final_1ws.jpg

 

tomac_worlds_500pix.jpg

 

Nie przeczę że tego typu kierki wygladają cokolwiek egzotycznie ale nie sposób sie do nich przekonać "nasłowo" dopóki nie spróbuje się ich samemu.

Ja osobiście w terenie używam również dziwnej On-One Fleegle i nie wyobrażam sobie powrotu do bardziej tradycyjnej armatury.

 

Oczywiście nie musi takie coś każdemu pasować, nie ma obowiązku kochania i używania - i całebożeszczęście - i zdecydowanie NIE SĄ to kierki tylko do statecznego pedałowania po mieście :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
niejaki John T. na podobnym drop barze prał doopska wszystkim jak lec

 

Odkłaniam,

 

No tak, tyle że Tomac ścigał się też z klasyczną kierą, a dokładna statystyka - z którym to trzymadłem osiągał lepsze wyniki i wygrywał więcej wyścigów chyba nie istnieje. Zresztą w późniejszym okresie - kiedy to "sprzęt" ewaluował, to "Farmer" przerzucił się na bardziej klasyczne trzymadełko w wyścigach terenowych.

1992-Tomac-Moran.jpg

 

Co się tyczy kiery On-One, którą wskazał kolega, to wydaje mnie się, że to już chyba nie jest taki "mocny" drop bar jak prezentowane powyżej lub nawet klasyczne "baranki", montowane w niektórych 29erach ze wspomnianego już wyżej forum. Kierownica, którą zdecydujemy się dobrać do pokonywania terenu powinna być przede wszystkim bezpieczna i wygodna, a nie tylko wyglądać. "Baranek", nawet przy wyższym mostku wymusza bardziej sportową, pochyloną sylwetkę podczas jazdy (może trochę mniej na dzisiejszych terenowych 29-tkach), co przy stromych zjazdach i jednoczesnym hamowaniu w oczywisty sposób może skutkować utratą jedynek ;)

Oczywistym fakt, że każdy będzie pomykał na czym tam sobie wymyśli i z czym mu wygodniej, jednak ja takiego drop bara nigdy do mojego roweru w teren nie założę, ale też nikogo nie będę przekonywał, że to złe rozwiązanie. Namawiałbym raczej do regularnych, rutynowych kontroli u dentysty ;)

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Aż mi się chce coś złośliwego napisać, no ale Świeta idą to sobie odpuszczę :P

 

Teoria, teoria, teoria... Wsiądź, pojeździj i napisz czy tak niedobrze Ci się używa drop bara adamos. I wtedy bedziemy wiedzieli ze Tobie na pewno nie podpasował :D

 

A co do Figla, to nigdzie nie napisałem ,że to drop bar, tylko inny dziwny model kiery.

I jak dla mnie przezajefajny.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Aż mi się chce coś złośliwego napisać

 

Podobno złośliwi żyją krócej :P Poza tym nie tylko idą Święta, ale i koniec świata zapowiadają, więc jutro już może nie być niczego ;) Nie ma więc większego sensu się burmuszyć :thumbsup:

Teoria, teoria, teoria... Wsiądź, pojeździj i napisz

 

Posiadam klasycznego "baranka" w rowerze szosowym (na którym co prawda z braku czasu pomykam coraz mniej), ale pół życia zjeździłem na różnego typu "kolarzówkach" (także w terenie - bo wtedy takie czasy były, że w naszym pięknym kraju nikt jeszcze nie słyszał o MTB), gdzie tego typu kierownice się podnosiło, ucinało i przerabiało na przeróżne wynalazki. I bardzo proszę kolegę, aby mnie na siłę nie przekonywał do tego typu trzymadła w rowerze terenowym, bo jak wcześniej wypomniałem - pomimo pewnych względów estetycznych - uważam to za rozwiązanie mało dla mnie praktyczne i bezpieczne.

 

P.S. Ponoć Majowie odwołali koniec świata i Święta będą normalne, tak więc: Wesołych Świąt!!! :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uchowajpanieboże przed przekonywaniem do czegokolwiek.

 

Spróbuj, doświadcz własnoręcznie/doopnie/twarzowo i wtedy postaw diagnozę. Własną, osobistą, gdyż to co jednemu bajera to innemu syfkiłamogiła.

 

Taka jest moja wersja i tej będę się trzymał :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Spróbuj, doświadcz własnoręcznie/doopnie/twarzowo

 

No, może kiedyś, z czystej ciekawości, ale na pewno nie na strome zjazdy - raczej na płaskie szutry.

 

Tak przy okazji. Widzę, że kolega aktualnie zamieszkuje rejony, które i ja niegdyś "okupowałem" dobrych parę lat, więc może kolega słyszał jakieś opinie, zna kogoś lub sam doświadczył kontaktu z poniższymi jeździdełkami. Założyłem temat na forum, ale zero odzewu bo to marka mało popularna w Polandii.

Przepraszam za off-topic

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/126446-rower-hardtaile-od-boardmana-teampro-uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakis dysonans miedzy pokoleniowy sie wdal miedzy kolegow; na forum retromtb mamy to samo - z jednej strony radykalna ortodoksja kolegow na wlasnej skorze przezywajacych naplyw do kraju nad wisla pierwszych rowerow mtb ... a z drugiej pokolenie ktore pamiecia rowerowa siega maks kilka lat wstecz.

 

 

@Ivan - piszesz o dirt dropie spod reki pottsa/cunninghama czy tam 3t wb1 - ale to sa swiete grale przeciez nie-do-dostania... za to oferta oo midge za tych ~30jewro czy tajwan z ebaja w podobnej cenie to najrozsadniejsza opcja jeszcze przy takim kursie dolara..

 

ps. mustache od jaskolek sie troche roznia;)

Edytowane przez twojastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to uwielbiam polskie fora :) ktoś o coś zapyta i burza odpowiedzi "teoretycnie rzecz biorąc..." , "moim zdaniem..." , "nie wyobrażam sobie jak...". Zero konstruktywnych uwag i "jaranka" tematem tylko zniechęcanie. Najpierw hejtujemy nowe rozwiązania a potem narzekamy że ubogi rynek... komu ma sę opłacać sprzedawać coś czym jeden się jara a pięciu szerzy teorie spiskowe które wymyślałją w takcie pisania posta. NIe mam zamiaru nikogo obrażać tą wypowiedzią ale zaczyna irytować mnie odzew spłeczności gdy ktoś zrobi coś czego nie narzuca kataog i instrukcja producenta. W polsce Fisher, Rithey, Otis Guy i inni pewnie zostali by zablokowani na forum za oftopowanie.

 

Wracając do tematu. Używałem takowej kierownicy i jestem nią zachwycony. jeździła w rowereze cx z napędem ostrkokołowym i uważąm że nie ma leprzego rozwiązania do singla. ogólnie teraz leży i się marnuje bo mam 4 rowery które są już "dopasowane" a fundusze na najbliższą przyszłość nie są przygotowane na nowy rower, więc muszę się z nią rozstać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...