Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Orientuje się ktoś jak wygląda zjazd czerwonym z Pawlusiej do Słowianki?

 

Będzie nico łatwiej niż niebieskim, ale w jednym miejscu jest półka skalna - trzeba sprowadzić. Kawałek szlaku, to stara droga zwózkowa, może się już trochę zagoiła, ale mimo wszystko nie jest to w całości singielek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć jak najłatwiej dostać się na Rysiankę z Sopotni? Prowadzi tam niebieski szlak, który na mapie odbija w pewnym momencie w prawo. Na mapie widać drogi - jechać tą, którą zaznaczyłem czerwonymi kropkami, czy czerwonymi, a następnie fioletowymi, czy jeszcze inaczej?

 

rysianka3mul0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zrobiłeś odbicie czerwonych kropek i fioletowych nie ma już żadnej drogi. Na czerwono w tym miejscu odbija baardzo stroma "droga zrywkowa" ale bokiem jest wychodzona ścieżka. Dalej jak pojedziesz szutrówką to masz tylko opcję szlakiem niebieskim. To fioletowe nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Górę Oszast mijasz trawersem ( odbicie przy tablicy rezerwatu ) chyba że lubisz wpychać :)

Jechałeś tym trawersem ostatnio? Nie wiem jak wyglądał odcinek na Oszast ale ten trawers to tragedia. Nie wiem czy z 200m jechałem. Co 10m drzewo przewrócone. Raz nad, raz pod drzewem + bagno. Nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jechałeś tym trawersem ostatnio?

 

Dwa tygodnie temu. Początek spokojnie da się jechać, potem faktycznie zaczyna się sztafeta przez lub pod drzewami, ale i tak jest o niebo lepiej niż przez szczyt.

No i w jednym miejscu, tam gdzie mierzą sumę opadów, jest trochę mokro ( po opadach pewnie bardziej )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zrobiłeś odbicie czerwonych kropek i fioletowych nie ma już żadnej drogi. Na czerwono w tym miejscu odbija baardzo stroma "droga zrywkowa" ale bokiem jest wychodzona ścieżka. Dalej jak pojedziesz szutrówką to masz tylko opcję szlakiem niebieskim. To fioletowe nie istnieje. 

Yhmmm, chyba sie mylisz. To fioletowe istnieje, ale idzie wzdluz potoku czyli w waskim korycie, sciezka czasami zanika, wiec ogolnie jej nie polecam - da sie tam przejsc, ale wygodniejsza jest droga wczesniej. Pozostaje albo pchac sie niebieskim szlakiem, albo droga zwozkowa rower na plecy bo chyba tak proscicej. Te 15 minut idzie przebolec, potem sie wyplaszcza i mozna spokojnie pchac. Wszystko jest kwestia ostatnich wrunkow pogodowych, czasem lepiej droga a czasem sciezka na jej brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun jasne, że mogę się mylić co do tej ścieżki, która jak piszesz zarasta. Generalnie najszybciej tym pierwszym wariantem. Potem szlak a ja jeżdzę dalej przez Halę Łyśniowską. Odbicie na górską drogę jest może z 1 km w lewo od szlaku. Generalnie ciężko wytłumaczyć jakiś "dziki" wariant komuś kto w okolicy bywa rzadko lub wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, a przez Halę Łyśniowską tak jak my zawsze wjeżdżamy już się nie da?

 

Da się, da. Od kilku co najmniej lat jest taka możliwość, ostatnio wjeżdżałem tam np. w miniony czwartek:

http://beskidtrail.pl/wieczorne-hale-beskidu-zywieckiego/

 

I link do mapy z zalecanym podjazdem:

 

 

wjazd.jpg

 

A co do kropek, to jest tam jeszcze jedna droga, w nie najgorszym stanie, pomiędzy tymi kropkami a zalecanym wjazdem przez Halę Łyśniowską. Tyle, że jest dość stroma (obiektywnie patrząc) do wjazdu, a kończy się w okolicy przełęczy Pawlusiej. Z góry na nią trafić trudno, szczególnie nie znającemu terenu. Od dołu zaczyna się ostrym skrętem w lewo z szutrówki. W zimie lepiej to widać ;)

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przyszła sobotę ktoś się wybiera z Katowic pojeździć po Beskidach? Może udało by się razem trochę pojeździć? Właściwie bez większych preferencji ale może albo by tak wjechać kolejka na Skrzyczne i dalej na Barania, Ew kolejka na Czantorię i tez kierunek Barania lub wjazd rownież kolejka na Szyndzielnie i kierunek dowolny:)? Powiem szczerze ze dwóch ostatnich dniach mam dosyć podjazdów na jakiś czas i chętnie skrócę sobie trochę trasę o ten wjazd kolejka na któraś gore żeby mieć trochę więcej przyjemności z samej jazdy po górach a nie tylko męczyć się na podjazdach, co prawda w zeszłym roku dwa razy wjeżdżałem na Szyndzielnie samodzielnie ale w tym roku specjalnie mi nie zależy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg na Skrzycznem nieczynny do końca wakacji. Ostatnio się nacialem...

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobrze wiedzieć :) zostaje Czantoria lub Szyndzielnia:) może w takim razie wybiorę Czantorię i dalej na Barania i z Baraniej na Skrzyczne, chyba ze się znajdzie ktoś chętny na wspólny wyjazd z Katowic z samego rana to dostosuje się do trasy:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W długi weekend mam plana na trasę w okolicach Rysianki, Miziowej, start z Sopotni wielkiej, ktoś by sie pisał na wspólne kręcenie?

trasa wyglądałaby mniej więcej tak:

http://share.mapbbcode.org/kcrgs

 

@MartinH czemu zjeżdzaliście szutrówkami zamiast całym do końca zielonym?

Wygląda na dużo kręcenia pod górę. Trochę średnio u mnie z kondycja, przewidujesz jakieś większe tempo czy pełen luz? :D Enduro ?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na dużo kręcenia pod górę. Trochę średnio u mnie z kondycja, przewidujesz jakieś większe tempo czy pełen luz? :D Enduro ?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

a czy Enduro tzn wolno bez kondycji pod górę? Absolutnie nie, najlepsi zawodnicy enduro mają żelazne łydy i płuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...