Skocz do zawartości

[buty] czy w butach SPD da się jeździć na zwykłych pedałach?


pepek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić komplet pedały i buty ale na razie nia stać mnie na obie sprawy i chciałbym kupić buty mam zwykłe pedały no name da się jakośpojeździć czy poczekać i później kupić obie rzeczy? A buty które bym chciał to któreś z tańszych SHIMANO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy chyba nie próbowali wcale takiej kombinacji.

Da się jeździć i jest to wygodniejsze niż w zwykłych butach.

Ja w moich Nike Kato III jeździłem na zwykłych pedałach, zanim dotarły zamówione SPD.

 

Powody, dlaczego buty do SPD są wygodniejsze od zwykłych(w moim przypadku Adidasy do biegania):

-sztywne podeszwy sprawiają że nacisk rozkłada się na całą stopę i nie męczy tylko jednej jej części,

-agresywny bieżnik zapobiega ślizganiu po pedałach oraz ułatwia poruszanie się w błocie, gdy rower w nim grzęznie,

-nie ma sznurówek i nic nie lata w okolicach napędu,

-powoli można się przyzwyczaić do nowych butów, a potem do pedałów, przez co ograniczy się ilość początkowych gleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba wszystko zależy od tego na jakie buty sie zdecydujesz - jesli beda to buty super-hiper-profi na sztywnej podeszwie i/lub ze skąpym bieżnikiem, to raczej bedzie ci sie po prostu niewygodnie w nich jeździło (noga bedzie sie ześlizgiwać z pedałów, szczególnie jesli te tez nie mają pinów lub podobnych wypukłości). Ja używam butów do spd'ów do jazdy zarówno w klikach jak i w normalnych pedałach (choćby po przysłowiowe bułki). Piszesz, że "buty które bym chciał to któreś z tańszych SHIMANO.", wiec pewno spokojnie bede sie nadawały też i do zwykłej jazdy bez spd. A z cała reszta zgadzam sie z majstermod'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy chyba nie próbowali wcale takiej kombinacji.

Da się jeździć i jest to wygodniejsze niż w zwykłych butach.

Ja w moich Nike Kato III jeździłem na zwykłych pedałach, zanim dotarły zamówione SPD.

 

Powody, dlaczego buty do SPD są wygodniejsze od zwykłych(w moim przypadku Adidasy do biegania):

-sztywne podeszwy sprawiają że nacisk rozkłada się na całą stopę i nie męczy tylko jednej jej części,

-agresywny bieżnik zapobiega ślizganiu po pedałach oraz ułatwia poruszanie się w błocie, gdy rower w nim grzęznie,

-nie ma sznurówek i nic nie lata w okolicach napędu,

-powoli można się przyzwyczaić do nowych butów, a potem do pedałów, przez co ograniczy się ilość początkowych gleb.

 

nie zgadzam sie z wszystkim

 

uwazam ze mozna ale nei ma sensu niszczyc butow rowerowych. po drugie najlepiej (jak juz ktos pisal) kupic komplet buty + pedałki (mozna wysępić niezły rabat)

 

nie kazde buty maja sztywna podeszwe - tylko te mniej komfortowe!

sznurowki mozna zawiazac tak zeby nic nei wystawalo

nie przyzwyczajasz sie do nowych butow tylko do pedałów. a w zasadzie do wpinania i wypinanai oraz do tego ze jeses `przywiazany` do roweru a cwiczy sie to w garazu lub w piwnicy czy gdzies gdzie sie trzyma rower i ma pewnosc ze sie neiglebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z wszystkim

 

Podałem konkretny przypadek butów docelowych i wyjściowych, żeby podkreslić że w moim przypadku taka kombinacja była bezbolesna.

Powyższe opinie zdecydowanie odradzały taką kombinację bez argumentacji.

Żeby można było się zdecydować potrzeba kilku różnych opinii.

 

Co do zużycia, to przecież butów nie używa się zamiast hamulców, to nie zużyją się tak szybko.

Na moich po sezonie prawie nie widać śladów używania. Na bieżniku jest jeszcze od nowości drobno nacieta kratka.

Poprzednie zwykłe Adidasy używane do chodzenia na codzień, biegania i jazdy na rowerze przez kilka lat też maja się dobrze. Jak ktoś szanuje sprzęt, to nie ma wielkiego problemu.

 

Co do sztywności podeszwy to kwestia gustu i nie można powiedzieć że sztywna oznacza dyskomfort.

Ja w butach rowerowych chodzę co najwyżej na odcinkach od stojaka na rowery do kasy sklepu spożywczego i dla mnie sztywność jest akurat zaletą tych butów, bo używam ich tylko do jazdy.

Do biegania mają być dla mnie miękie, a do jazdy sztywne.

 

Należy się zdecydować, czy buty maja być tylko do jazdy, czy bardziej uniwersale i wtedy można mówić o komforcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie widzicie punktu widzenia pytającego - przecież wyraźnie zaznaczył, że chce tanie i wygodne buty, które siła rzeczy maja mniej sztywną podeszwę i nadają sie również do czegoś innego niż wpiecie sie do pedałów i kręcenie (czyt. można w nich też chodzić). Sam jeżdże w starych butach Shimano (turystyczny model który docelowo może służyć nawet i do biegania, choć na to jest akurat troche za sztywny), wiec w zasadzie gdby nie wmontowane w buty bloki, to mógłbym w nich wygodnie nie tylko jeździć na platformach, ale też zadawać szyku na bankietach :-) (taka moda przecież ze wszyscy chodza w wąskich, "a la rowerowe" butach). Nie zgodzę sie wiec z opinia, że w takich butach na platformach miałbyś "zero czucia".

 

Jeśli kupisz najpierw same buty to raczej nie wmontujesz do nich od razu bloków, bo po pierwsze nie wiesz jaki system jeszcze obierzesz (shimano, time, crank brth., etc.), a po drugie bloki zazwyczaj kupujesz razem z pedałami a nie butami. Przedmówcy mają za to opinie co do jednego - kupując komplet może uda ci się wytargować jakiś rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem używki to najgorsze co mogł by wybrac:/ Lepiej pożycz kase i kup pedałki np: http://allegro.pl/item98119370_okazja_peda...imano_m520.html cos takiego. Myśle że na początek wystarczą. Nie kupuj używek. A te pedałki wygladaja fajnie i sa nie drogie doskonała jakosć do ceny. Szczerze polecam dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, jeśli to będą takie bardziej turystyczne butki, to powinieneś dać radę...

ale jeśli bardziej wyczynowe, to nawet jeśli protektor jest agresywny, to są one i tak bardzo twarde, sztywne i przez to śliskie....więc prędzej czy później spadłaby Ci noga z pedała i wbiłbyś sobie ten pedał w piszczel...a to boli.......

 

i zależy tez sporo od tego jaki styl jazdy preferujesz...jeśli turystycznie, to ok..ale jeśli bardziej hardcorowo, to nie polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Crazy Sport (http://crazysport.pl) masz sh-m072 za 190 zł :) ,więc lepiej uwazniej szukaj bo mozesz duzo zaoszczedzic.Moge ci je polecić bo są naprawde fajne

 

fajne ale masz chyba pedały spd co?? a ja chce na razie na platformach jeździć da się w tych butach jeździć na platformach no ewentualnie z noskami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...