Skocz do zawartości

[korba] ocena zużycia


rybciasum

Rekomendowane odpowiedzi

tak jest, pierw kupiłem, teraz pytam!

 

nigdy nie mogę ogarnąć zużycia zębatek, nie potrafie ocenić czy jeszcze pojeździ czy już nie, będzie to spasowane z kasetą i łańcuchem po 4000km, sprzedawca napisał że zrobił na tym 2000km, prawda czy nie ? :>

Korba to FC-M552

 

zebatki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo mam wydaje mi sie blahe pytanie :icon_wink: ...a mianowicie-zmienilem ostatnio lancuch i kasete jednak okazalo sie ze blaty mojej korby (a dokladniej srodkowy 32T) juz nie bardzo wspolpracuje, tzn. lancuch skacze no powiedzmy 1 na 10 obrotow przy wiekszym obciazeniu. I teraz czy jest szansa ze sie to jeszcze ulozy, podobnie jak to jest z kasetami? Czy tylko wymiana korby mnie leczy badz samej zebatki? Korba to fc-m430, przebieg 9,5kkm. Odnosnie tej zebatki to jeszcze, czy jest szansa ze podejdzie tam 32T od slx'a lub np. od m590, bo jakos nie moge znalezc dedykowanej do tej korby?

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał czekać, aż to się ułoży to byś zajechał w tym czasie nowa kasetę i łańcuch. Kup nową zębatkę. Z tym czy podpasują to najlepiej jakbyś pomierzył i zobaczył jak tam otwory wyglądają w tych korbach co mówisz. Bardzo prawdopodobne jest piłowanie gdzieś, więc licz się z tym, że może będzie taka potrzeba. ;) Wrzuć zdjęcia ten korby to zobaczymy jaki jest jej stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej zrobić krótki tekst jak samemu to ocenić. W myśl zasady wędkę, nie rybę.

Kształt zębów, zadziory, tulejka za starego łańcucha czy wiertło o odpowiedniej średnicy do porównania. Nie każdy potrafi zrobić czytelne zdjęcie i jeszcze je tutaj opublikować.

Dwa najbardziej sugestywne schematy:

zuzzeb1.gif

 

szlif1.gif

 

Reszta w linku klik Po zapoznaniu się z wiedzą tam zawartą, przemyśleniu i obejrzeniu kilku zębatek (albo chociaż zdjęć) wszystko staje się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...