Skocz do zawartości

[rama] pęknięta rama Unibike Zethos


kowalski88

Rekomendowane odpowiedzi

Unibike Zethos mam od marca tego roku, w 4tys.ważę 90-95kg 2 razy był w górach gdzie fakt faktem go nie oszczędzałem min 45km w dół po górskiej ścieżce, czasem wypady 50-150km, a tak to głównie Wrocław.(((zazwyczaj na zablokowanym amorze, ruszając ze świateł mocno daje w pedał by przyśpieszać z podobną jak ruszające auta, żeby mnie nie potrąciły :P )))

Generalnie jeździło się dobrze, sztywność przykładowo lepsze niż w herkules jump, ale jednak opinie o ramach unibike okazały się prawdziwe.

post-149359-0-32934300-1352049523_thumb.jpg

post-149359-0-76050100-1352049634_thumb.jpg

post-149359-0-83205500-1352049679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flaszka to dobra cena za sawanie aluminium:)

Gościu ze sklepu powiedzial że albo mam wyjątkowo krzepkie uda, ale raczej to wada materialowa i powinni dać nową ramę.

w/w spawa ramy od 9 lat i raz tylko widział pękniętego unibike(student skakał na unibike old school i wymienili mu ramę)

 

Oddalem już go 2 tyg temu i jestem dobrej myśli

PS: W gwarancji jest zapis, że jak 2 raz zepuje się ram to dają nowy rower albo kase. Liczę na to że dadzą nową rame która w przyszłym sezonie połamię i potem dostane zwrot $$$:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy spotkałem się z takim pęknięciem w Unibike'u nawet gorszym, gdzie cała korba (część suportowa) odłamała się od reszty ramy i trzymała się tylko na odcinku tylnego trójkąta. Wyglądało to paskudnie jednak stało się to podczas normalnego użytkowania roweru. A najlepsze jest to, że w obydwu przypadkach rowery były czteroletnie czyli już sporo po gwarancji a firma Unibike zachowała się naprawdę z klasą i obydwie ramy wymieniła na nowe. Więc myślę, że bez problemu uznają Ci gwarancję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce spawac takie cos to gratuluje pomysłów i odrazu wizytę u dobrego ortopedy zamówić jakby ktoś chciał sie skusić na spawanie;/

Generalnie elementy glowka ramy czy czesc suportowa przenosz za duze siły szczególnie to ostatnie, pospawane elementy za kilka dni znowu peknia a moze i przy pierwszej przejazdze.

Ja przy Twojej wadze zajechalem fulla i po 2razach ratowania sprawy daje sobie chyba spokój bo mit o dobrych spawaczach w Polsce prysnoł i jakos nie wierze w spawanie tylko nowa rama.

Spawanie to dobra rzecz jak rama jest nie do dostania lub kosztuje 5 kafli ale i tak twierdze ze to przedluzanie agoni jesli ktos jezdzi XC lub enduro.

Zdjęcia robione kom tuż przed oddaniem, jutro wrzucę większy rozmiar.

Po Twojej wypowiedzi mixchris jestem prawie pewny że będzie ok

to chyba wszystko zalezy od polityki firmy .

kilka lat temu Giant wypuscil lipe i wszytkim poszkodowanym wmawial ze to bylo z winy uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzis do sklepu co z mym rowerem bo juz minely ponad 2 tygodnie (trwalo to pewnie dłużej bo rower kupilem w sklepie ktory zbankrutowal a reklamowałem w im-motion -super obsluga)

Dostalem info, że kończom robić przekladke, reklamacje uznali bez problemów. rower będzie w czwartek:)

 

 

kowalski - litości człowieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...