Skocz do zawartości

[ankieta] Czy rozważasz przejście z 26er na 29er


Czy rozważasz zmianę 26er na 29er ?  

272 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy rozważasz zmianę 26er na 29er ?

    • Tak
    • Jeszcze nie wiem , ale myślę nad tym
    • Posiadam 29er'a
    • Wystarcza mi 26er i nie zamierzam zmieniać.


Rekomendowane odpowiedzi

Najnery to nie są rowery do xc/maratonu - zwyczajnie w tym - najpopularniejszym - segmencie mtb pojawiły się najpierw.

Co jest nie tak z ninerami w maratonach? Pytam, bo zastanawiam się nad wymianą, a moja wiedza o 29 jest skromna, choć staram się ją systematycznie powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z ninerami w maratonach? Pytam, bo zastanawiam się nad wymianą, a moja wiedza o 29 jest skromna, choć staram się ją systematycznie powiększać

Ja odniosłem się do wcześniejszej wypowiedzi; najnery nie są Z ZAŁOŻENIA rowerami tylko w tej kategorii i tylko do tego się nadającymi - w tym segmencie rynku pojawiły się jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co sadzą ze 29er nie jest gibki: popróbujcie może różnych wynalazków zanim przyjdzie Wam wydać taką opinię. Poszalałem na Banshee Paradox(także Whyte 929, Chumba HX-2) i jest on wyśmienicie skrętny, przesiadłem się na niego wprost z Marin Rocky Ridge - jeśli chodzi o sztywniaki to są porównywalne pod tym względem. Oczywiście jeśli chodzi o fulle to mogę przyznać rację, jest jeszcze trochę do poprawienia, aczkolwiek na tym polu wielkiego doświadczenia nie mam. Generalnie mówiąc na każdym rowerze się inaczej jeździ, pytanie czy można i czy umie się wykorzystać jego potencjał...pozostaje też kwestia "wjeżdzenia się" w nowy rower - nie ma tak, że bedąc przyzwyczajonym do swojego roweru, potestowawszy coś przez krótka chwilę można wydać miarodajną opinię na ten temat.

 

Ja sie przesiadłem z 26 na 29 i sądziłem że tak już pozostanie, nawet pozbyłem się wszystkich 26 calowców oprócz jednego sztywnego singla. Jakiś czas temu jak 29er leżał w proszku zabrałem go do lasu i usmiech mi z gęby zejść nie mógł! Powiem tak: nie ma jednego jedynego słusznego roweru na którym byłbym zadowolony w każdym terenie i w każdych warunkach, i jak sądzę podobnie myśli większość użytkowników(czy jest tego świadoma czy nie to inna sprawa;). Dlatego chcę spróbować 650b - wydaje mi się że może to być standard który zamknie w końcu japę wszystkim krzykaczom wieszczącym słuszność tego, lub innego rozmiaru kół, a na pewno spowoduje jeszcze większe zamieszanie w drodze do znalezienia upragnionego Graala rowerowego...

 

Howgh Manitou!

 

 

p.s.: wracając do tematu: głosuję na tak, nie zamierzam rezygnować z 26" i rozważam teraz inny rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wszyscy, z którymi rozmawiałem nie zamierzają już wracać do 26. Konwa, Bracia Brzózkowie, Ania Szafraniec, Halejak, Kaiser, Ebertowski. Każdy z nich ma do wyboru 26, 29 i wybiera za każdym razem, na każdej trasie 29.

Nie minęło pół roku o Konwa już przesiadł się na 27,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...