Skocz do zawartości

[ramy Al] szlifowanie spawów - doświadczenia?


WodnikOlszynek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji lakierowania, chciałem 'poprawić fabrykę' w jeszcze jednym miejscu. Remontowana rama ma barokowe, wulgarnie wręcz manifestujące swą obecność spawy - zamierzam więc poprawić estetykę i masę. Nie mam wątpliwości, że materiału jest tam zbyt dużo, nie widzę więc zagrożenia dla jej trwałości.

 

Jeśli ktoś przeprowadzał podobny zabieg - niech podzieli się doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji lakierowania, chciałem 'poprawić fabrykę' w jeszcze jednym miejscu. Remontowana rama ma barokowe, wulgarnie wręcz manifestujące swą obecność spawy - zamierzam więc poprawić estetykę i masę. Nie mam wątpliwości, że materiału jest tam zbyt dużo, nie widzę więc zagrożenia dla jej trwałości.

 

Jeśli ktoś przeprowadzał podobny zabieg - niech podzieli się doświadczeniem :)

 

Wow!Ja bym zaczął od poszukania dobrego ortopedy tak na wszelki wypadek.Owszem niektóre ramy mają szlifowane spawy ale z tego co wiem to taki spaw z który ma być potem szlifowany jest zupełnie inaczej nakładany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu zadajesz pytania?? Jest jeszcze opcja nawiercania tam i ówdzie.

 

W celu zdobycia pomysłów technologicznych. Planuję wiertarkę z końcówką szlifującą bądź gdzieniegdzie mniejsze urządzenie, jak Dremel. Fajnie byłoby posłuchać, jak (jeśli w ogóle) robili to inni.

Nawiercanie? Ciężko mi sobie wyobrazić, o co dokładnie chodzi, ale brzmi ciekawie.

 

Może bezpieczniej będzie szpachlować a nie szlifować skoro masz parcie na gładko.

 

To nie VW 1.9 Tdi przed sprzedażą, nie chcę 'picować', tylko po prostu mieć dobrze. :icon_cool:

 

Wow!Ja bym zaczął od poszukania dobrego ortopedy tak na wszelki wypadek.Owszem niektóre ramy mają szlifowane spawy ale z tego co wiem to taki spaw z który ma być potem szlifowany jest zupełnie inaczej nakładany.

 

Inaczej = jak? Ortopeda nie będzie potrzebny - na tym akurat znam się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Puklus, 13 Października 2012 - Brak powodu
Ukryte przez Puklus, 13 Października 2012 - Brak powodu

Jaka różnica?

Rozprawek ci nie będę pisał na temat głębokości wtapiania i temperatury spawu.

Książki :: Spawalnictwo [PL] [.pdf]Te ramy nie są droższe bo ktoś musiał poświęcić czas na szlifowanie spawów a dlatego że wymagają innej techniki kładzenia spawów.Ten "wulgarny" spaw jak go nazywasz jest po prostu szybszy tańszy łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza

W celu zdobycia pomysłów technologicznych.

Nawiercanie? Ciężko mi sobie wyobrazić, o co dokładnie chodzi, ale brzmi ciekawie.

Ortopeda nie będzie potrzebny - na tym akurat znam się sam.

 

Marna prowokacja tyle mam do powiedzenia lub masz coś z głową i tu raczej sam sobie nie pomorzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...