Skocz do zawartości

[do 18000] ścieżkowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Temat jest następujący. Chcę kupić typowego ścieżkowca. Chodzi mi o to, żeby rama przynajmniej głowny trójkąt miała karbonowy, osprzęt co najmniej xt lub x9, koła 650b albo 29'' skok nie mniejszy niż 120mm przód i tył. Jeśli chodzi o teren w którym rowerek miałby się poruszać to jest to ciężka sprawa. Bedzie jeżdżony zarówno w lekkim terenie jak też zabierany w wymagające góry. Nie mam zamiaru się na nim ścigać więc rama w geometrii xc odpada. Myślałem nad stumpjumperem, ninerem rip 9 rdo (ale ten bedzie dostępny dopiero w marcu '13) oraz (i to chyba puki co mój faworyt) nad scotem geniusem 910. Scott przemawia do mnie systemem twin lock, który umożliwia ustawienie z kiery przedniej i tylnej zawiechy włącznie z całkowitą blokadą. Czemu jest to dla mnie tak ważne? Ano z tego powodu, że aby dostać się w niektóre miejsca trzeba pokonać ostry podjazd i to zarówno w terenie jak i czasem po asfalcie. Podjazdów po terenach w których jeżdzę jest niemal tyle samo co ostrych zjazdów i zależy mi żeby pokonywać je z jak najmniejszym pompowaniem i żeby można było szybkim ruchem, bez zatrzymywania sprzęta, zmienić charakterystykę zawiechy. To przemawia w mojej opinii za scottem ale nie upieram się przy nim bo być może znane są wam jakieś inne systemy, które również na to pozwalają. Na minus u scotta mogę zaliczyć brak osłony spodu ramy (chodzi mi o okolice suportu) przed kamieniami (co super ma rozwiązane rip 9 rdo) oraz wystające dokładnie w tym miejscu linki osprzętu. Słyszałem także, że mufy potrafią się ugniatać i w efekcie pękać pod nawet lekkimi bikerami. Co Wy o tym sądzicie? Przyjmę z pocałowaniem ręki wszelkie sugestie i typy innych marek. A może lepiej kupić gołą ramę z damperem i poskładać coś swojego? Rower ma służyć do wielogodzinnej jazdy w zazwyczaj trudnym terenie oraz do kilkudniowych wypadów. Na lekki teren mam starego aluminiowego ht, który dobrze się sprawdza ale teraz szukam czekoś typowo trailowego. Jeśli to pomoże to mam 178 cm wzrostu i waże około 80 kg.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze odkładane przez 4 lata więc troszeczkę się wreszcie zebrało :thumbsup:

 

 

 

Wszystko super tyle, że w wersji 29'' on jest w całości alu a nie o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej kwocie i wymaganiach brał bym bez większego zastanawiania to

 

http://www.canyon.co...ike.html?b=2756

 

mimo iż 26` to jest to super rower, można powiedzieć top end

 

test z bikeboardu

 

http://testy.bikeboa...canyon-nerve-cf

 

i najważniejsze cena 18,5 tys

 

ma on opony 2,25 cala nobby nici, i sztyce regulowaną z kierownicy (wg mnie jak ktoś umie dobrze jeździć zbędny bajer), jak zmienisz następujące komponenty na normalną lekką sztyce i opony np rocket ron 2,1 i zalejesz mleczkiem, będziesz miał super sciężkowca o wadze 10 kg :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoki nie jesteś, może poczekasz na 27,5" ...

 

No właśnie nie wiem czy czekać czy nie. Jedni mówią, że to już za chwile, za moment, w prasie piszą żeby poczekać jeszcze ze dwa sezony... Autentycznie już powoli zaczynam głupieć...

 

 

 

Szczerze powiem, że Cube nie był brany pod uwagę, ale teraz zaczynam się zastanawiać. Dzięki za podpowiedź.

 

Za wysoki nie jesteś, może poczekasz na 27,5" ...

 

Pytanie tylko jak długo. Na przyszły sezon chciałbym już mieć nowego sprzęta...

 

przy tej kwocie i wymaganiach brał bym bez większego zastanawiania to

 

http://www.canyon.co...ike.html?b=2756

 

mimo iż 26` to jest to super rower, można powiedzieć top end

 

test z bikeboardu

 

http://testy.bikeboa...canyon-nerve-cf

 

i najważniejsze cena 18,5 tys

 

ma on opony 2,25 cala nobby nici, i sztyce regulowaną z kierownicy (wg mnie jak ktoś umie dobrze jeździć zbędny bajer), jak zmienisz następujące komponenty na normalną lekką sztyce i opony np rocket ron 2,1 i zalejesz mleczkiem, będziesz miał super sciężkowca o wadze 10 kg :sorcerer:

 

 

No ciekawa propozycja przyznać muszę. Jednak te 26''... sam nie wiem. Ehhh panowie za duży wybór na rynku ;)

 

Mając taki budżet składałbym wymarzony rower od podstaw.

Tylko na jakiej ramie? To jest największe pytanie a kolejne to czy przy własnym składaniu budżet nagle w jakiś magiczny sposób nie będzie się musiał się powiększać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie udostępnia - niedawno chciałem, to jedyne co mi zaproponowali to to, że umówią mnie ze swoim klientem :/

Ostatnio Pivot zaprezentował Macha 429 carbon na sezon 2013. Z ceną zapewne się zmieści, tylko pytanie czy chcesz czekać i ma chyba nieco mniejszy skok niż wymagany.

 

http://pivotcycles.com/bikes/detail/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie udostępnia - niedawno chciałem, to jedyne co mi zaproponowali to to, że umówią mnie ze swoim klientem :/

Ostatnio Pivot zaprezentował Macha 429 carbon na sezon 2013. Z ceną zapewne się zmieści, tylko pytanie czy chcesz czekać i ma chyba nieco mniejszy skok niż wymagany.

 

Bike Detail | Pivot Cycles - Mountain Bikes for XC, Trail, Downhill

 

Kurcze 100mm z tyłu to troszkę mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie Santa Cruz Tallboy LTc ze skokiem 140mm? Albo Intense Spider 29 Comp (regulowany do 130mm tylny zawias)? Opinie raczej pozytywne, choć Tallboy podobno czasem strzela korbą... Tak czy inaczej w budżecie powinieneś się zmieścić w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100mm przy 29` to wcale nie tak mało, 29` koła dodają w odczuciu 20mm skoku w porównaniu do 26`

 

wiem wiem, ale na psyche 130 działa bardziej jak się pomyśli o stromych zjazdach. Marketing robi swoje ;)

 

Może w takim razie Santa Cruz Tallboy LTc ze skokiem 140mm? Albo Intense Spider 29 Comp (regulowany do 130mm tylny zawias)? Opinie raczej pozytywne, choć Tallboy podobno czasem strzela korbą... Tak czy inaczej w budżecie powinieneś się zmieścić w obu przypadkach.

 

Czytałem niepochlebne opinie o santa cruzach i właśnie z tego powodu nie brałem ich pod uwagę. O intensie ciężko cokolwiek znaleźć a ich strona webowa to już całkowita poracha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. To może od innej strony. Na chwilę obecną moje typy to:

1) Scott genius 910

2) Specialized stumpjumper fsr expert carbon 29

3) Cube stereo super hpc 140 sl 29er carbon

4) Cube stereo super hpc 160 sl 650b carbon

5) Niner rip 9 rdo

Kolejność zupełnie przypadkowa. Jakie są Wasze typy biorąc pod uwagę, że bardzo ważne dla mnie jest stabilne podjeżdżanie bez zbytniego pompowania i możliwość szybkiej zmiany ustawień zawiechy. Nie wykluczam innych sprzętów ale w tym momencie myślę nad tymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. To może od innej strony. Na chwilę obecną moje typy to:

1) Scott genius 910

2) Specialized stumpjumper fsr expert carbon 29

3) Cube stereo super hpc 140 sl 29er carbon

4) Cube stereo super hpc 160 sl 650b carbon

5) Niner rip 9 rdo

.

Z tych co tu wymieniłeś to zainteresował bym się Ninerem ze względu na bardzo dobre opinie jakie zbiera ten rower wśród uzytkownikow za wielką wodą no i doswiadczenie Firmy Niner w produkcji rowerow 29"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...