Skocz do zawartości

[kask] Giro Encinal


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

A więc już od jakiegoś miesiąca posiadam ten kask i moge napisać o nim parę słów, chyba każdy zainteresowany wie jak wygląda ten kask, dodam że sprawa wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, a lekier na warstwie ozdobnej jest bardzo gruby. Podczas jazdy niektóre elementy mogą uwierać ale producent dodaje gąbeczki które można przykleić (cholernie ciężko jest odkleić papier ochronny kleju, ale da się to zrobić), wentylacja kasku jest świetna i nie można mieć do niej zastrzeżeń. Ogólnie kask polecam i warto wydać na niego 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jak najbardziej polecam - wykonanie faktycznie jest tip top i nie mozna sie do niego przyczepic.

Jest waski ( na moja czache w sam raz ) wiec na niektore glowy moze byc troche ciasny.

Udalo Ci sie odkleic papier od kleju ?? Niezle :) - to jestes cierpliwy - ja odklejalem tak ze odchodzil mi z polowa gabeczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już posiadaczem tego kasku :) . Zakupiony w ubiegłym tygodniu, lecz na razie za wiele go nie uzywałem z powodu wycieczki nierowerowej. Swoje doznania opisze po dłuższej jeździe w trochę jednak cieplejszych warunkach. Jak na razie sprawuje się dobrze, nie przeszkadza w jexdzie. Muszę się tylko przyzwyczaić do czegoś na głowie i trochę innego szumu w uszach. Jest to moj pierwszy kask, tak wiec nie bedzie porównania do niczego innego...

 

 

PS. Odklejacie te wszystkie papiery informacyjne ze środka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolor nie może mieć większego znaczenia co do wentylacji kasku. Niby biały odbija, a czarny pochłania część promieni słonecznych ale w tym wypadku to nie ma chyba zastosowania. Przecież pod warstwą lakieru kryje się jakaś pianka (czy co to jest) budująca kask która to izoluje głowe od temperatury z zewnątrz. Dobra wentylacja zależy zatem od ilości i ułożenia otworów wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odklejałam nalepek, które są w środku w kasku. Mój kask jest ciemny i też się chwilę zastanawialam, czy w słoneczne dni nie będzie mi w nim za goraco. Ale przecież pod ciemną skorupą jest styropian, a styropian to izolator, więc teoretycznie nie powinno być problemu z nagrzewaniem się głowy od kasku. A sprawdzi się w praktyce już niebawem :). Ciekawe jak będzie to wyglądało z samą skorupą - jest ciemna, a więc bardziej podatna na stopienie pod wpływem słońca niż jasna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozwiązaliście moje wątpliwości i potwierdzliście moje przemyślenia :blush: dzięki.... dziś pojade go poszukać w go sport taniej i przymierze inne kaski..

 

No i wróciłem z go-sport... Na początku myślalem, że nie ma tej promocji, ale potem zobaczyłem że jest, tylko na innym stoisku. Było chyba z 5 sztuk i tylko jeden czarno-szary. Potem zobaczyłem że tylko ten czarno-szary ma regulacje na potylicy przez kułeczko, czyli pewnie inne były z poprzedniego roku. Jako że mam dużą głowe dopiero po rozsunięciu na maksimum leżał OK. Wygodny, ale zapięcie pod brodą mogło by być lepiej rozwiązane. Wyglądałęm w nim calkiem fajnie. Już miałem go brać, ale jak zapytałem się sprzedwcy czy dołączają do niego jakąś instrukcje itd. powiedział, że nie.... tylko do jednego była przypięta instrukcja z gąbkami, o których wcześniej była mowa, dlatego podziękowałem :] Podsumowując poprostu rzucili ostatnie sztuki :]

Przymierzalem w rowerowym Uvexy i leżały też bardzo dobrze, miełem zapas regulacj, bardziej podobało mi się zapięcie pod brodą i paski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten kask ze dwa dni temu ale akurat mi się scentrowały koła i nie mam jak wypróbować, a że jutro mam test to nie miałem czasu się zabrać za koła.

Powracając do kasku sprawia wrażenie solidnego, fajnie leży na głowie i ogółem drugi raz kupiłbym ten sam, zobacze jak mi się bedzie sprawował bo w sobote szukuje mi się dłuższy wypadzik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeżdżę w tym kasku od 1 kwietnia. Trochę czasu już minęło, mogę powiedzieć nieco więcej na jego temat. Kask ma dobrą wentylację i ładnie spisuje się w dni upalne. Głowa nie nagrzewa się mocno. Po całodziennych wycieczkach głowa nie boli, nie ma wrażenia ucisku. Zaliczyłam w nim 2 gleby. Podczas jednej walnęłam w ziemię daszkiem (na szczęście nie oderwał się). Przy drugiej upadłam bardzo niefortunnie, ale w tym przypadku akurat kaskowi się nie oberwało.

Edytowane przez rowerzystka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie uzbierałem kase na kask. Po przeglądnięciu katalogów, forum, stron padło na Giro Indicatora, ale nagle gdzieś ktoś rzucił nazwe Encinal (chyba Katsumoto ;)). Sprawa jest tego typu:

-mam strój Kellys'a Pro Race i chciałbym kolorystycznie dobrać kask do roweru i stroju

 

http://www.cyklomania.cz/imgs/products/Giro/176622_main.jpg ???

http://sunshinebicycles.com/images/library...redblk_07_s.jpg ???

http://www.bike-x-perts.com/images/giro-encinal-black.jpg ???

to jest kwestia doradzenia jak Wy to widzicie, mi sie najnardziej podoba ten 1

 

-pojawia się problem bo nie moge kupić tego kasku w żadnym ze sklepów w moim mieście ( <_< ), więc pozostaje mi kupić na necie...a jezeli mi nie bedzie lezał na bance dobrze to lippa...

 

dzięki za pomoc

 

p.s ahaa czy mogliśbyście podrzucic jakieś fotki jak wyglądacie w tym kasku ??? na tym mi zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...