Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Aby sprostować i nie robić zamieszania bo każdy swoje. Z braku laku nawet najgorsza lampka będzie lepsza niż żadna. Czy las czy nie coś musi mieć. Wiadomo że im lepsza tym droższa ale coś za coś. Na tył moim zdaniem to dla większości wystarczą te za 5 zł z tych sklepów "wszystko za 2 czy 5 zł". Wbrew pozorom dają wystarczające światło a daj Bóg aby każdy chociaż taką miał z tyłu. Baa, nawet te z dwiema diodami to już będzie hit, ale realia pokazują co innego. Brak lampek to norma :/
 
@cervandes Ja też mam aktualnie wally (china) i używam je z Energizer Industrial, świecą mi już grubo ponad 6 godzin na dwie diody. Sprawdź może czy pojemność tych aku nagle Ci nie spadła za bardzo.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Ja też mam aktualnie wally (china) i używam je z Energizer Industrial, świecą mi już grubo ponad 6 godzin na dwie diody. Sprawdź może czy pojemność tych aku nagle Ci nie spadła za bardzo.

 

Wg BC700 mają 780mAh więc jak nowe nadal. po 6 godzinach po prostu się dużo słabiej świeci a napięcie na bateryjkach ma 1,15V czyli czas na ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Tył chyba wybrałem. Podoba mi się propozycja od Crusta - SMART RL-321R. Jak mówiłem laik jestem i w tym moim myśleniu wolę właśnie dorzucić do tylniej lampki niż do przedniej jeżdząc po ulicach Krakowa ;)

 

Z przodem już tak kolorowo nie jest. Szukam nie ma co ukrywać po cenie i idąc tym parametrem wpadłem i myślę o: Falcon Eye Spectre 150lm // Emos P3839 (pisał o niej kolega powyżej) // Torch 500lm (piszą, że wodoszczelna- co ma sens)

Opinie ogólnie w miarę pozytywne o nich są. Co pomożecie ?

Edytowane przez gredluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W temacie oświetlenia rowerowego jestem kompletnie zielony. Otóż potrzebuję oświetlenie do swojego roweru na dojazdy do pracy (dojazd prawdopodobnie po ścieżce rowerowej koło ruchliwej ulicy) ewentualnie kawałek przez park (dojazd z domu do tejże ścieżki). Oświetlenie (przednie) najlepiej żeby było ładowane przez USB (wówczas mogę sobie czy w pracy, czy w domu naładować). Kwota jaką dysponuję - co do przedniego to liczyłem, że zmieściłbym się w 70 zł, tylne raczej trochę taniej (max 50 zł). Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mam potencjalnie możliwość załatwienia trochę taniej (po znajomości) oświetlenia firmy Mactronic - może się znajdzie coś ciekawego wśród produktów tej firmy w założonym przeze mnie budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień w refie to spot i spill. Spot to bezpośredni promień, spill to odbity. Na ścianie to ta jasna plama na środku jest spotem. Optyki np OP czyli skórka pomarańczy zmiękczają przejście spota w spilla co jest całkiem fajnym efektem na rowerze, nie ma tej białej plamy na środku tylko tak nieco równomierniej. Kolimator kołowy wali całym strumieniem w 60* na całym obwodzie, równomiernie. A tu nie o to chodzi żeby świecić blisko ale bardzo szeroko, na dodatek w kosmos i na boki ponad linią drogi znacznie. Po to do latarek na rower są kolimatory owalne, 20x60 czy jak mój 15x90*. 15 stopni w poziomie to taki paseczek wąski, 90 to szeroko bardzo, dobrze doświetla boczki. Po pierwszym S2 REF zamówiłem po jednym dniu drugiego S2 z takim właśnie kolimatorem, żeby po pierwsze doświetlić boczki (zakręty), po drugie aby rozmiękczyć przejście ze spota w spilla. Teraz mam owszem przed rowerem najjaśniej, ale różnica nie jest tak wielka i rażąca jak w każdej innej lampiczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak jadę skrajem drogi po prawej stronie, to lampka oświetla mi aż pobocze... po lewej stronie :( W dodatku jest efekt tej kuli na środku wygląda to tak jak na zdjęciu. Wolałbym, by światło było węższe i bardziej równomiernie rozprowadzone. Przetrzepałem internet i tak naprawdę nie znalazłem nic, a widziałem, że Darek ma w swoich latarkach dwa typy tych z paskami pionowymi. Napisałem do niego z zapytaniem o nie. 
http://fcdn.mtbr.com/attachments/lights-night-riding/849102d1385176451-user-review-solarstorm-x2-original-version-ssx2-2xmlu2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, czemu nie mogę edytować postu? :P

 

Dogadałem się z Darkiem. Wrzucę 2x 60x20 lub 60x20+60st zobaczymy co z tego wyjdzie, powinno być lepiej. 

Po co Ci jednocześnie na rowerze 2x 60x20? Ja mam jedno 2x60 i świeci to bardzo szeroko jak dla mnie i niezbyt daleko (S2+ od Darka). Jeśli już to myślałbym o dodaniu do 60x20 czegoś co świeci daleko. Czym się różni to 60x20 od 60 st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W temacie oświetlenia rowerowego jestem kompletnie zielony. Otóż potrzebuję oświetlenie do swojego roweru na dojazdy do pracy (dojazd prawdopodobnie po ścieżce rowerowej koło ruchliwej ulicy) ewentualnie kawałek przez park (dojazd z domu do tejże ścieżki). Oświetlenie (przednie) najlepiej żeby było ładowane przez USB (wówczas mogę sobie czy w pracy, czy w domu naładować). Kwota jaką dysponuję - co do przedniego to liczyłem, że zmieściłbym się w 70 zł, tylne raczej trochę taniej (max 50 zł). Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mam potencjalnie możliwość załatwienia trochę taniej (po znajomości) oświetlenia firmy Mactronic - może się znajdzie coś ciekawego wśród produktów tej firmy w założonym przeze mnie budżecie?

Podbijam.

Praca w godzinach 8-16 więc jedynie w chłodniejsze pory roku jeździłbym po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że w tej kwocie znajdzie się coś co bije mactronica na głowę

Nieśmiertelne Convoye :) Ale one nie spełniają opcji ładowania przez USB (chyba że dokupisz taką ładowarkę do aku 18650 (np. Lii 100) bądź drugi akus będziesz ze sobą wozić. Z marki którą lubisz to może MacTronic BPM-400L Citizen ? Cenowo po 116 zł w sieci można odszukać, ale nie wiem jak bardzo zjedziesz ze swoim rabatem. Powątpiewam że dojdziesz do 70 zł. Tak czy siak tutaj masz reckę Mactronica o którym pisałem.

 

EDIT :

O co Ci chodzi z tekstem 

 

 

charakterystyka jest dobra do jazdy po mieście

 bo na upartego każda lampka pod tą definicje może być podciągnięta. 

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci jednocześnie na rowerze 2x 60x20? Ja mam jedno 2x60 i świeci to bardzo szeroko jak dla mnie i niezbyt daleko (S2+ od Darka). Jeśli już to myślałbym o dodaniu do 60x20 czegoś co świeci daleko. Czym się różni to 60x20 od 60 st?

Kolego ja mam Solarstorm x2 tam są dwie diody. Chcę spróbować:

 

2x 60x20

1x 60x20 + 60st

1x 60x20 + stock

 

Zobaczymy co będzie najlepsze. Po beamshotach s2+ widzę, że 2x 60x20 będzie najlepszą opcją, ale to zobaczę jak dojdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ,że temat tłuczony aż się chce  :sick:  ale 

potrzebuje opinii na temat tego czegoś

która będzie  lepsza 

http://allegro.pl/lampka-rowerowa-led-cree-1800-lumenow-akcesoria-i6152320362.html

 

http://allegro.pl/lampka-rowerowa-led-cree-1800-lm-akcesoria-i5201556175.html

 

kolega ma taka  http://allegro.pl/2w1-latarka-czolowa-lampka-rowerowa-1800-lm-i5398428014.html?snapshot=MjAxNS0xMS0xNVQxNzo1MzoyNVo7YnV5ZXI7ODI4NGQ5OTc3MjE5ZjI3NjUxZDEzMDA0OTM3ZGM1ZmFkZGU0NDIzNGIxNzFmN2YyZTU1Y2E3NDhkNWI5MjdjNA%3D%3D  i sobie chwali,jeździłem z nim i światło jest,nie jest to canvoy ale nie każdego na niego stać  :whistling:

 

chciałem kupić canvoy-a ze swiatelka.pl ale kpl wychodzi 200zł,dużo jak się zarabia 1400 :D

z góry  :thanks:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...