Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bkt napisał:

2. SOLARSTORM X2 CREE XM-L2 - wersja na 4 aku, tez ponad 200 pln, troche duzo, ale, ma to kolega ktory dal na ali 40 zl wiec zakladam ze to podroba i nawet nie wiem czy realnie swieci takim swiatlem, ale jak z nim jade to wydaje sie w sumie dosc dobre do jazdy po lesie. Wada i co mi sie bardzo nie podoba to ze diody z poziomem naladowania swieca jak psu jajca... i nie mozna ich wylaczyc. Oryginal tez drogi, podrobka wydaje sie dosc spoko jak na te pieniadze. Widzialem tez po 70zl wiec pewnie sa rozne? podrobki - nie mam cisnienia na orga jesli bedzie dobrze dzialac. Minus - czas wysylki z chin.
 

Mam wersję X3- oryginalną. Świeci bardzo mocno. Widziałem w akcji podróby - jest bardzo duża różnica w mocy i odcieniu światła - oryginał świeci białym światłem, podróba lekko fioletowym. Jak diody sygnalizacyjne przeszkadzają to można je zakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie do przyjęcia są pakiety akumulatorów zapinane na ramę czy pakowane w torebki - dlatego po 4 latach z dwoma Convoyami S2 - przesiadłem się na Gacirona V9D-1800. Pilocik, fajna barwa światła, jego ilość jest ok, tak samo czas pracy zdumiewający - lampka zostaje na bardzo długo. A dodatki w postaci pilota oraz możliwość alternatywnego montażu (po zakupie akcesoryjnego mocowania) - dla mnie rewelacja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze że jest Kayoba z JULI. Pakiet w zestawie (szału nie ma), lampka dość często chwalona a i cena znośna ~ 150 zł. Ja z jej recką zabieram się jak pies do jeża, ale kiedyś pewnie zrobię. Jak pogoda dopisze to w przyszłym tygodniu zrobię film porównawczy z BL70s. Gdybyś chciał już reckę ogólną, to bodaj na swiatelka.pl ktoś robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, convoy na razie odpada bo za krotki swieci nawet na 21700 (moze kiedys jako drugie swiatlo). Zastanawiam sie nad solarstormem x2/x3 z tymi powiekszonymi aku albo gacironem 1600/1800 - czy jest ktos, kto ma porownanie obu tych urzadzen? Wydaje mi sie, ze gaciron swieci lepiej na boki, ilosc swiata pewnie i tak bedzie wystarczajaca, ale w sumie kosztuje  340pln, a x3 wyjdzie taniej - ok 270 pln. Powerbank w cenie gacirona. DO x3 mozna dokupic inne ogniwa z koszykiem i ladowac inne akcesoria oprocz ladowarki ewentualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszedlem w Gacirona 1800. Gdyby nie czasy pracy convoya wzialbym S21A z 60x20. Ale, ze solidnie zmodowana Bocialarka to koszt 230zl + przynajmniej 2 aku po ok 100 + uchwyt itp, a baterie trzeba zmieniac i sie grzeje to zdecydowalem sie na Gacirona w tej samej cenie, ktory poswieci 1800 ok 2h, 900lm ok 4,5 - mysle ze to dobre czasy. Dodatkowo mozna ja doladowac z zewnetrznego powerbanka i mozna z niej ladowac inne urzadzenia, moge tez ja wziac w reke jako latarke w ostatecznosci - czyli spelnia moje zalozenie uzycia jej w reku poza rowerem (oczywiscie convoy bylby wygodniejszy). Ma tez tryb "swiatelka", czego nie mial solarstorm. Z minusow - bocialarke mozna ustawiac dowolnie % swiecenia.
Storma nie chcialem bo ma tryb 500 i nic nizej, oraz aku na kablu. Dzieki za opinie.

Edytowane przez bkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bkt napisał:

Dobra, poszedlem w Gacirona 1800.

Przejrzałem https://lampkinarower.pl/kategorie/171-gaciron-v9d-1800-2xcree-xml2-port-usb-power-bank.html

Rzeczywiście ciekawa propozycja. Szerokie kąty i firmowe akumulatorki. Obecnie akumulatory mają coraz większą ilość energii w jednostce masy/objętości, tak więc pewnie za jakiś czas pakiety wożone w osobnym koszyku odejdą do historii (sam rzadko używam Solarstorma). Cena dość wysoka, ale co dzisiaj jest tanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cervandes napisał:

Akurat akku są tam mniejsze niż deklarowane. Czas pracy się oczywiście zgadza, ciężko ją rozładować, ale po rozładowaniu i naładowaniu miernikiem wyszło mi 5500mAh a nie deklarowane 6700.

Na szczescie nie mam miernika:) A tak serio, zeby ocenic pojemnosc aku (nie jestem specem od ogniw) to chyba powinienes wyjac te aku, rozladowac, naladowac i zmierzyc oddzielnie i dodac do siebie:) Bo jak mierzyles to w jakis sposob w zestawie, to mogly byc nierowno naladowane i jeden dobil do full a drugi nie. Tak mi sie wydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność sprawdzasz przy rozładowaniu ogniwa. Niestety nie da się zmierzyć tego miernikiem gdyż masz stratę na podbiciu napięcia przez port USB, zawsze wtedy wyjdzie mniej niż deklarowana wartość. Idealnym przykładem są powerbanki które podają pojemność PRZED zmianą napięcia bo cyferki są wyższe i ładniej wygląda to marketingowo :)

No i temat prawidłowego zmierzenia pojemności jest niemal niemożliwy jeżeli nie masz konkretnego modelu ogniwa. Bez tego pomiary są orientacyjne bo nie masz wglądu w kartę katalogową. Kolejna sprawa że w karcie pomiary są naciągane i mijają się z realiami i tym jak wielu z nas wykorzystuje ogniwa.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "przetestowalem" lampe Gaciron 1800. Krótki komentarz dla nie majacych czasu/nie chcacych czytac: ku...mac! :)
Swieci to jak jakis diabeł :) Nie mam co porownac, ale sprzedawca mowil mi, ze moze warto kupic tanszy model 800lm, jednodiodowy na moje potrzeby i przyznaje ze mial racje.
NIe wiem ile z taka pelna moca lampka by wytrzymala, ale mam wrazenie ze przy tym cieple jakie wytwarzaja diody to 2 lata maks:) Jesli poswieci 3 do 5 to bede bardzo zadowolony.
Na drodze w miescie wystarczy najslabszy tryb, nawet bez latarni da sie na tym jechac. Przy srednim jest bardzo ok. W lesie, podejrzewam ze jest podobnie o ile ktos sie nie sciga.

Lampka znakomicie wykonana, fajnie informuje o rozladowaniu, kolega wyzej piszacy mial racje, ze ten pilot to fajna sprawa - niby taka pier.dola, a znacznie przyjemniej sie to obsluguje. Wiecej relacji po dluzszym uzytkowaniu. Mysle ze 1800lm na diode z bocialarek s21a to troche duzo (ale moze Diodek mnie poprawi, jesli nie mam racji). Wydaje sie, ze te 1800lm lepiej miec w 2/3/4 diodach a nie jednej bo to naprawde ogromna moc.
Jeszcze dla tych co sie zastanawiaja a nie mieli lampek pow. 1000lm w reku. Jesli sie nie scigacie tylko rekreacyjnie wycieczkowo jezdzicie poznymi wieczorami, nocami itp to wystarczy Wam 800/1000lm. Nie oceniajcie tez po yotube/zdjeciach - nawet najlepiej wykonane recenzje nie oddaja realnego swiatla. Moim zdaniem, po pierwszych doswiadczeniach z wczorajszego objazdu, 1000lm to jest maks czego potrzebujecie. 
Wolalbym miec 1000 lm w tej lampce i 3x lepsza baterie:) 

Edytowane przez bkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie poprawi, a powie swoje 3 gorsze.

Jeden największy błąd jaki ja widzę przy wyborach oświetlenia to lumeny. Każdy patrzy na cyferkę ale rozkład światła to już drugorzędna sprawa. A szkoda, bo przy dobrym rozkładzie światła można naprawdę dużo zdziałać i nie trzeba pierdyliarda lumenów w lampce i plecaka z akumulatorami na zapas. Moim zdaniem większa ilość lumenów ma rację bytu gdy lampka / reflektor potrafi rozproszyć światło a nie zrobić z niego "laser". Wtedy nawet 3000 lumenów mija się z celem. Wspomniane przez Ciebie 1000 lm to naprawdę ogrom światła i w zupełności wystarczy wielu osobom, ale to jest już tyle razy maglowane że aż nudne. Każdy i tak dalej w głowie ma "1000 lumenów s2+" które do tej wartości nie dobija ale co się człowiek będzie z innymi kłócił po raz n-ty. Jak ktoś odpali s2+ 2.8A i tak podziwia jaka to moc ;)

Osobiście za dnia na rowerze mam zamontowaną lampkę o kosmicznej mocy niecałych 150 lumenów. Gdy się trafi że wrócę po zmierzchu, a nie mam nic mocniejszego przy sobie, w zupełności daje radę. Do komfortu daleka droga, jednak nie jest tak tragicznie jak wielu teoretykom się zdaje. Nawet przez ciemny las da się z nią przejechać nie pędząc za szybko.

56 minut temu, bkt napisał:

Nie oceniajcie tez po yotube/zdjeciach - nawet najlepiej wykonane recenzje nie oddaja realnego swiatla

I tak i nie.

Takie porównania mają sens jedynie w przypadku jednego niemal kanału jeżeli osoba nagrywająca cały czas trzyma te same parametry i sprzęt przy nagrywaniu materiałów. Wtedy porównanie jest miarodajne, niestety jako że każdy ma inny sprzęt, ustawienia i nawet nagrywa w innym terenie, robi się rozjazd i porównania są średnio wiarygodne między recenzentami. W realu wszystko i tak będzie wyglądać inaczej, ale już mamy jakiś pogląd na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dziubek napisał:

Może nie poprawi, a powie swoje 3 gorsze.

Jeden największy błąd jaki ja widzę przy wyborach oświetlenia to lumeny. Każdy patrzy na cyferkę ale rozkład światła to już drugorzędna sprawa. A szkoda, bo przy dobrym rozkładzie światła można naprawdę dużo zdziałać i nie trzeba pierdyliarda lumenów w lampce i plecaka z akumulatorami na zapas. Moim zdaniem większa ilość lumenów ma rację bytu gdy lampka / reflektor potrafi rozproszyć światło a nie zrobić z niego "laser". Wtedy nawet 3000 lumenów mija się z celem. Wspomniane przez Ciebie 1000 lm to naprawdę ogrom światła i w zupełności wystarczy wielu osobom, ale to jest już tyle razy maglowane że aż nudne. Każdy i tak dalej w głowie ma "1000 lumenów s2+" które do tej wartości nie dobija ale co się człowiek będzie z innymi kłócił po raz n-ty. Jak ktoś odpali s2+ 2.8A i tak podziwia jaka to moc ;)

Osobiście za dnia na rowerze mam zamontowaną lampkę o kosmicznej mocy niecałych 150 lumenów. Gdy się trafi że wrócę po zmierzchu, a nie mam nic mocniejszego przy sobie, w zupełności daje radę. Do komfortu daleka droga, jednak nie jest tak tragicznie jak wielu teoretykom się zdaje. Nawet przez ciemny las da się z nią przejechać nie pędząc za szybko.

I tak i nie.

Takie porównania mają sens jedynie w przypadku jednego niemal kanału jeżeli osoba nagrywająca cały czas trzyma te same parametry i sprzęt przy nagrywaniu materiałów. Wtedy porównanie jest miarodajne, niestety jako że każdy ma inny sprzęt, ustawienia i nawet nagrywa w innym terenie, robi się rozjazd i porównania są średnio wiarygodne między recenzentami. W realu wszystko i tak będzie wyglądać inaczej, ale już mamy jakiś pogląd na sprawę.

Co masz na myśli, że do tej wartości nie dobija? Bocialarki po 1500 1800 lumenów nie maja tyle faktycznie? Nie uważasz, że to za dużo na te latarki?

Oczywiście, że obok mocy ważna jest szerokość światła. Ogólnie jak wejdziecie w aukcje tych latarek to sa tam zdjęcia rozkladuv światła na kolimatorze 60x20, czyli to co polecales Diodek. I że wszystkich zdjęć jakie widziałem faktycznie to zdaje się świecić najszerzej, ja lubię, kiedy światło pada zaraz przed kołem i widać wszystko po boku oraz dalej. Pod tym katem te kolimatory świeca szerzej niż moja lampka, ale ta też nie jest taka zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanie jako że przejrzałem kilka podstron i nie trafiłem na podobne. Jaki zestaw oświetlenia polecacie w cenie do 100 zł. Zastosowanie to gravel i codzienna jazda miejsko-wiejka, raczej nie po zmroku. Najlepiej żeby długo trzymała na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa rowerowa z ukształtowaną charakterystyka światła

Witam. Poszukiwałem dobrych lamp do moich rowerów i znalazłem na Allegro, które mają ukształtowaną charakterystykę światła. Miałem wiele lamp ale nie takich. Jestem zwolennikiem lamp przymocowanych na stałe do roweru. Te kupione mają zasilanie na 2 paluszki AA, pierw zasilają przetwornicę by zasilała diodę led umocowaną prostopadle od góry do zwierciadła, które to kształtuje charakterystykę. Efekt jest niesamowity, można tak ustawić odległość oświetlenia drogi niczym w samochodzie i nie oślepia jadących z przeciwka. Jest bardzo jasna 60lm i całkowicie zaspokoiła moje oczekiwania. Postanowiłem zaprezentować jej działanie. Ostrość moich zdjęć jest daleka od wymogów tu chodziło mi głównie o efekt. Zdjęcie charakterystyki z odległości 5 metrów od ściany budynku pokazuje ukształtowanie wiązki światła, część bardzo jasną i pod spodem szersza wiązka ciemniejsza doświetla bliższą odległość . Zdjęcia pozostałe to robione z odległości 10 metrów skracałem lub wydłużałem drogę oświetlenia. Lampa zainstalowana nad kołem do śruby hamulca V-Br. Są dwa typy lamp z kształtowaną charakterystyką jak na zdjęciu. Podczas moich testów oceniam z najwyższą notą w porównaniu do tych które używałem, główny powód nie oślepia innych, jest jasna i dobrze oświetla drogę. 

Image00001.JPG

Image00002.jpg

Image00003.JPG

Image00004.JPG

Image00005.jpg

Edytowane przez LXTravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 01:26, LXTravel napisał:

...Zdjęcie charakterystyki z odległości 5 metrów od ściany budynku pokazuje ukształtowanie wiązki światła, część bardzo jasną i pod spodem szersza wiązka ciemniejsza doświetla bliższą odległość . Zdjęcia pozostałe to robione z odległości 10 metrów skracałem lub wydłużałem drogę oświetlenia. Lampa zainstalowana nad kołem do śruby hamulca V-Br...

Poprawka, wyjaśnienie  (brak możliwości edycji po terminie)

Zdjęcie charakterystyki z odległości 5 metrów od ściany budynku i jest to jednocześnie odległość od lampy . Zdjęcia pozostałe to oświetlenie 10 metrów od lampy i również z takiej były fotografowane. Lampa zainstalowana nad przednim kołem śrubą do łącznika amortyzatorów.  Pokazana charakterystyka robiona była lampą okrągłą (retro) lampa druga również ma kształtowaną wiązkę światła, której nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 11:47, bkt napisał:

Co masz na myśli, że do tej wartości nie dobija? Bocialarki po 1500 1800 lumenów nie maja tyle faktycznie? Nie uważasz, że to za dużo na te latarki?

Przepraszam że teraz, ale jakoś umknęła mi Twoja wypowiedź.

Bocialarki nigdy nie kupowałem z oczywistych powodów i nie wiem jak mają się parametry deklarowane do faktycznych, jednak znając go ogólnie, myślę że są to parametry realne w stosunku do tego co oferują Chińscy bracia. Bocian cieszy się dobrą opinią i raczej wątpię aby szedł na ilość. 

Co do ilości tego światła, to fakt, moim zdaniem to za dużo. Mały reflektor i mocy full. Przy większym reflektorze taka moc światła wygląda, moim zdaniem, o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 12:59, Dziubek napisał:

Ja jednak mam swoją miłość BL70s, bądź skromniej Lumintop B01 która zastąpiła s2+ w terenie :)

Po wielu godzinach czytania różnych recenzji w końcu zdecydowałem się na lampkę Lumintop B01. W opisie na youtube udostępniłeś link do: https://kodyzchin.eu/product/lampka-rowerowa-lumintop-b01-21700-18650-z-odcieciem/, ale jak wchodzę na Banggood i wklepuję kod promocyjny ze strony to cena oscyluje koło 32 dolców. Cena się zmieniła czy robię coś źle? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kumotrowie, macie może pomysł, czym zastąpić oryginalną lampę z wigry?
Fajnie jakby było to coś jak najbardziej bliskie oryginałowi:

2UFtvA8.jpg

W sumie mam emiter, driver i sporo ogniw 18650, ale zamykanie diody "szmocy" w plastikowej obudowie może się skończyć stopionymi smarkami :)

Na alie sporo tego, ale wszystko okrągłe, albo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku wyjazdach i pouzywaniu lampki gaciron 1800 stwierdzam, ze mogla by swiecic szerzej (co nie znaczy, ze nie swieci dosc szeroko) - wtedy ta moc swiatla sprawdzalaby sie lepiej - nie to, ze jestem nie zadowolony, na szybko potrzebowalem wiec kupilem. Nie mam tez kasy i czasu na testowanie innych rozwizan. 
Co bym sprawdzil - convoya od Bocka, lumintropa B01, ewentualnie jakies swiatlo typu https://lampkinarower.pl/33-lampy-rowerowe-trustfire chodzi mi o wielkosc i rozklad swiatla. Oczywiscie na gacironie spokojnie da sie jezdzic, ale i tak chyba warto dokupic drugie swiatlo (covoye) na kask wiec w cenie mojego gacka dalby rade kupic dwa swiatla po ok 150 pln i pewnie ogolny efekt bylby bardziej zadowalajacy (moze kiedys przetestuje lumintropa z convoyem razem;>).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bkt napisał:

ewentualnie jakies swiatlo typu https://lampkinarower.pl/33-lampy-rowerowe-trustfire

Osobiście szukałbym czegoś innego w tych cenach. Ta marka nie jest wyznacznikiem jakości. Jednak to tylko opinia na podstawie ich latarek. Uchwyty czy boxy na 18650 są względne, a przynajmniej te sztuki co przerabiałem. Pierwszą z brzegu sztukę sprawdziłem i jest tam 

Cytat

 4x 18650 4400mAh li-ion pakiet akumulatorów

Co przy zasilaniu 2S2P daje nam akumulator o pojemności "aż" 2200 mAh i deklarowane 2,5 h w trybie max o jasności 2000 lumenów jakoś nie bardzo widzę :)

Dodatkowo te kilkudiodowe lampki ponoć nie powalają jakością sterowników, ale to tylko wyczytane.

Chyba już lepiej dopłacić do Solarstorma oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce jeszce tu, bo moze ktos sie zdecydtuje na radar z lampka za 500 :P

https://www.evanscycles.com/en-pl/garmin-varia-radar-rtl510-EV342539

Niezly drop cenowy nawet po shipie do PL wychodzi ponad 200 taniej a mozen nawet 300pln (nie specjalnie szukalem) niz z lokalnie dostepncyh zrodel, a radar fajnie dziala, szczegolnie jak ktos ma licznik czy zegarek garmina... 

Oczywiscie temat raczej dla szosowcow, bo jezdzacych po krzakach to raczej nie obchodzi :P 

I jeszce zgubic lampke za 5 setek w lesie :PP 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...