Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do jazdy nocą po mieście używam czegoś takiego, jest w 100% wystarczające żeby przejechać przez nawet najciemniejsze zakamarki. Wybrałem ją ze względu na wymienne standardowe ogniwo. Bo w moim przypadku wszystkie lampki z wbudowanym akumulatorem po 2-3 sezonach były rozładowane po godzinie jazdy. W tym przypadku wymienię ogniwo za parę złotych a nie całą lampkę za 150zł.

IMG_3385.jpg

IMG_3386.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić taki zestaw Cateye : https://allegro.pl/oferta/zestaw-lampek-cateye-hl-el135n-tl-ld135-r-omni-3-7677270878 . Do tego mocowanie na bagażnik : https://www.szumgum.com/uchwyt-do-lamp-cateye-na-bagaznik.html (jest kilka jego wersji, trzeba dobrać takie pasujące do rozstawu śrub bagażnika) . Mam zamontowaną z tyłu do bagażnika Cateye Omni 5 (trochę mocniejsza od tej w zestawie). Sprawuje się bardzo dobrze, na deszczu też, czego nie można powiedzieć o tanich lampkach marketowych. Przedniej akurat takiej nie miałem od Cateye, miałem podobną i też był to produkt wysokiej jakości, przemyślany, z dobrym mocowaniem do kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam latarki w okolicach 400 lumenów z wymiennym akumulatorem.
Ważna jest możliwość regulacji mocy.

Co warto wybrać w budżecie ~100zł na latarkę(do akumulatorów mogę coś dorzucić)?

Mam imax b6 więc problem ładowarki odpada.

 

Myślałem o convoy s2+ ale mam już jedna latarkę z programowaniem - nie chce mi sie w to bawić.
Dodatkowo na allegro jest kilka wersji, opisanych inaczej niż w poradnikach - rwż nie chce mi się zastanawiać czy dioda jest szeroka czy wąska itp.

Dodatkowo mam inną latarkę 1000lm, ale nie na rower wystarczy mi coś słabszego.

Edytowane przez Tygr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mynameismud napisał:

Dzięki! To jest 18650? Czyli trzeba dorzucić koszt ogniwa i ładowarki? Na jak długo wystarcza Ci bateria?

Ta firma ma różne wersje lampek zasilanych wymiennymi ogniwami, ja mam tą najmniejszą. Ogniwo jest w zestawie a ładowanie jest zrealizowane poprzez USB.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2019 o 14:11, Donayo napisał:

Ktoś ma i może coś o nich powiedzieć?

Screenshot_2019-03-07-13-52-17-445_com.android.browser_crop_432x432.png

 

Nie ma szału, ale nie ma też tragedii - moim zdaniem takie minimum. Przód typowo rowerowy rozkład światła - nie oślepia kierowców, wyraźne odcięcie, mogłoby być jednak szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! 

Ale dziś glebę zaliczyłem! Las się chyba na mnie wkurzył, bo na jednym z moich ulubionych zjazdów wykosił mnie jak dzieciaka i mógłbym przysiąc, że gdy zwijałem się z bólu na ziemi, to słyszałem jego szyderczy śmiech, mówię Wam! 

No i okazało się, że oba uchwyty przeszły do historii... Mogę w związku z tym prosić o polecenie jakichś uchwytów do s2+, z których jesteście zadowoleni? Na allegro jest tego zatrzęsienie i sam już nie wiem, czy brać te za 2 zł czy jednak położyć ciut więcej na tę sprawę banknotów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad przednią lampką Cateye HL-EL135N. Jest na baterie, dla mnie plus. Czy w podobnej kwocie kupię coś lepszego? Na ogół nie jeżdżę po nocach, ale czasami zdarza się, że wracam do domu gdy jest już całkiem ciemno. Czy ta lampka oświetli trasę na tyle, że zobaczę np. dziurę w drodze lub inne przeszkody? Czy nadaje się tylko do informowania mojej obecności na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie w nocy to bardzo ciężka sprawa. Obiektyw musi być jasny, a aparat mieć wysokie ISO bez szumów. Oczywiście inne parametry też się liczą. Sam robię nagrywki po nocach i znam doskonale te bolączki. Patrząc na ilość lumenów to lampka raczej na spokojne jazdy po nocach. Pagao 300 który ma ~ 150 lm. daje radę w nocy, ale jazda nie należy do komfortowych (przynajmniej dla mnie).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dziubek napisał:

Patrząc na ilość lumenów to lampka raczej na spokojne jazdy po nocach.

To do mojej turystycznej jazdy powinno być ok. Poprzeglądam jeszcze trochę ofert, poczytam i coś kupię. A na razie będę śmigał ze swoimi Sigma Micro i Cateye Omni 3 :) 

Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i w tej chwili myślę, że sensowniej będzie zamówić Convoy S2+ z Ali. Cena niewiele wyższa a lampka lepsza i do moich zastosowań aż nadto. Tylko jeszcze nie wiem jaką najlepszą konfigurację wybrać na rower. Np czy 1400mA czy może 2100? Światło zimne, ciepłe czy jakieś pośrednie. Dodatkowo kolimator czy się obejdzie. Czytam dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na blogu masz trochę info na temat s2+ ;)

Jak bierzesz z Biscotti, to weź 2.8 A. Tam jest multum trybów pośrednich, więc mocy w zapasie będzie. Barwa to rzecz gustu, ile osób tyle będzie zdań. Kolimator możesz dokupić, podmiana jest bajecznie prosta, też masz o tym na mojej stronie. Przy zamawianiu z Ali pamiętaj o rabacie 15%, nawet nie będę Ci mówił gdzie go szukać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno jednej lampki a jakie czasochłonne :)) 

https://m.aliexpress.com/item/1614309086.html

Myślę że stanie na tej lampce. T6-4C i 7135*6. Są tam dwie grupy podstawowe i kilka dodatkowych. Nie wiem czy do tych 2 grup mogę sobie dobrać jeszcze jedną czy zamiast którejś? 

Czym różni się optyka 20x60 od 30x60? Czy zmiana na któryś kolimator może wiązać się z pogorszeniem szczelności latarki? I na koniec czy warto brać wersję 1400mA? Słabsze światełko/dłuższy czas działania?

To chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...