Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

witam dziś zakupiłem tylną lampkę
Kellys Element - koszt 30zł

 

kellys element vs mactronic Walle I

 

według specyfikacji

  • tryby pracy - 3 takie same
  • czas pracy kellys 60 i 120, Walle 30-60
  • baterie 2x aaa
  • obie posiadają takie same diody 2x0,5w
  • obie posiadają zestaw montażowy bez użycia narzędzi
  • kellys montowana pionowo a Walle poziomo
  • kellys moc 23lm, Walle 18 lm 

według mnie lampki różnią sie tylko wyglądem, rodzajem montażu (pion poziom) no i ceną, niestety wychodzi na to że w kraju raju lepiej (oszczędniej) kupić produkt Słowacki niż Polski
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walle 2 ma pionowe mocowanie i do tego modelu bym porównywał.

 

PS. I tak te lampki to wyrób chiński. Mactronic, Kellys i pewnie jeszcze kilka innych firm daje swoje naklejki i już. Zastanawiam się czy Mactronic w ogóle bawi się w projektowanie, czy tylko wybiera z katalogu :(

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kellys element vs mactronic Walle I

  • czas pracy kellys 60 i 120, Walle 30-60
  • obie posiadają zestaw montażowy bez użycia narzędzi
  • kellys montowana pionowo a Walle poziomo
  • kellys moc 23lm, Walle 18 lm 

Ja rozumiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale to jest duże przegięcie, Walle 1 wytrzymuje góra 8 godzin, a nie 30 w trybie ciągłym, a Element (mam siostrzaną Ghost Eye) wytrzymuje okolice 12 godzin w trybie ciagłym. Do wyregulowania pochylenia i tak trzeba śrubokręta. Wallego 1 można montować pionowo i poziomo. Kabzylion lumenów do mnie nie przemawia, jeżeli już to wolałbym Wallego 2, który ma 2 kolimatory rozpraszajace z diodami 0,2W, żeby miał 1 tryb więcej - migający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś wybierałby się do USA to mogę wstępnie polecić lampki Bell Radian - u nas (chyba) niestety niedostępne stacjonarnie. Z tym, że bardziej chodzi o rekreacyjne wykorzystywanie roweru, niż taplanie się w błocie, bo wydaje mi się że mogą zamoknąć. Dla mnie dużym plusem jest mocowanie "na stałe" do roweru - złodziej musi mieć przy sobie imbusa żeby zakosić lampki :D

Póki co to tylko "ręcznie" świeciłem lampkami, ale świecą bardzo przyzwoicie i do tego jest wiele wariantów zasilania do wyboru przy kupnie - baterie AA, AAA jak i dedykowana bateria do ładowania. Ja wybrałem opcje AAA. 3 x AAA na jedną lampkę i model Radian 350. Z tego co widziałem jest jeszcze 550 i 850. Jak dla mnie 350 w zupełności wystarczy. Można pogrzebać i poszukać na necie jakby ktoś był zainteresowany. Za zestaw lampek wyszło ok. 50zł. Wyższe modele są nieco droższe, ale to wszystko już wedle wymagań i upodobań można dopasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dużym plusem jest mocowanie "na stałe" do roweru - złodziej musi mieć przy sobie imbusa żeby zakosić lampki :D

Ja myślę, że lepiej mieć lampki przymocowane "nie na stałe" i nosić je ze sobą - na wypadek gdyby faktycznie trafił się złodziej uzbrojony w imbusy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupy latarki ultrafire, mój wybór padł na coś takiego:

 

http://diodac.pl/latarki-ultrafire/857-latarka-ultrafire-zoom-xm-l2-1200lm-tyl-laser.html

 

Teraz pytanie, czy gdzieś dostane samą lampkę na przód bez zestawu z laserem na tył?

Może polecacie coś lepszego w tej cenie? Latarka ma służyć do jazdy w lesie i na szutrówkach. I o co chodzi z tym newsem na stronie producenta o podróbkach:

 

http://ultrafire.net/shownews.asp?id=60

 

Czy w tym sklepie sprzedają podróbki?

Edytowane przez piotrwoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ultrafire nie produkuje ( a właściwie nie branduje) akumulatorków 18650 powyżej 3000 mAh (nikt nie produkuje akumulatorków 18650 o pojemności większej niż 3400 mAh), to dołączone do latarki mają co najmniej oszukane etykiety ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam sklep jest bardzo znany. To sklep w Chinach. Można tam kupić cały przekrój od syfu do fajnych rzeczy. Płaci się paypalem i generalnie nie ma większych problemów z zakupami (typu problemy przy reklamacjach czy uszkodzenia), a już kilkadziesiąt paczek od nich mam na koncie.

 

Ja akurat zaryzykowałem choć poza jednym zdjęciem klienta (http://www.banggood.com/Solarstorm-5000LM-2xCREE-XML-T6-LED-Waterproof-Headlight-Headlamp-images-p964094-i65246.html) nie ma żadnego review tego wariantu solarstorma.

 

Packing includes:

1 X Solarstorm XM-L T6 LED Bicycle Light

2 X Rubber ring for installation

1 X 8.4v 6400mAh Battery Pack

1 X AC charger

1X Head band

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale raczej można też płacić samą kartą. Chociaż PayPal chyba najbezpieczniejszy. Kiedyś mi przesyłka nie przyszła (akurat z Banggod ale bez obaw) i pieniądze zwrócili. Z Banggod zamawiałem z 8 razy, tylko raz miałem problem, analizator stanów logicznych gdzieś w trasie do mnie przepadł, ale PayPal oddał kasę.

Chyba, że nie masz karty, ale wtedy chyba można na PayPala normalnym przelewem np. z poczty wpłacić.

Tyle razy "raczej, chyba" napisałem bo ja to robię po prostu przez PayPala powiazanego z kartą, ale sprawa jest do doczytania...

Edytowane przez BlackSabbath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema  :icon_wink:

Mam pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie. Praktycznie zdecydowałem się już nazestaw polecony przez Dariusza70 ze światełka.pl Miałby wyglądać tak jak niżej: Kopia oferty ze światełek:

      Polecam S2+ (obudowa czarna lub grafitowa) z kolimatorem 60x20 - szeroko, średnio daleko i nie oślepia jadących z naprzeciwka (coś jak lampa w aucie).

Dioda barwa neutralna (3C lub 4C), ale mogą być inne, zależy od preferencji - lista w ofercie, wykres barwowy CxCy .
Driver z zabezpieczeniem termicznym : 3way .
Cena takiej wersji 135zł  Ozywiście do ceny doliczyć treba akumulatory, ładowarkę i uchwyt. Cena zakręci się +/- 200zł.

    Znalazłem dziś jeszcze ciekawą lampkę na allegro i się zacząłem zastanawiać co ędzie lepsze. Co sądzicie o tym zestawie opisanym powyżej, a co o tym z linku poniżej.

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-starry-light-bx02-solarstorm-i4955787578.html

Pozdro

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...