Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze nie słyszałem jeszcze o światłach dziennych skierowanych w stronę oczu innych osób pewnie jest jak mówisz.

Widocznie cię nie zrozumiałem myślałem że te wąskie skupienie dla ciebie to szperacz, ja nie chciałbym dostać szperaczem w dzień chodź jest mniejszy kontrast za dnia tak samo oślepia i niszczy oczy.

 

 

Na asfalcie za miastami gdzie nie ma latarni są zazwyczaj zakręty łagodne nawet kierunkowe światło daje radę i dochodzi jeszcze subtelny spill który ma pokazać co tam jest a nie zrobić z tego efektu jak z xenonów auta. Oczywiście nie doświetli tak jak inne latarki typu convoy no ale jednak z perspektywy czasu jazdy na drodzę wieczorami bardziej się obawiam ludzi w tym też tych pijanych na wsi niż że sam wpadnę na coś.W mieście nie używam lampki do oświetlenia drogi jedynie sygnalizacyjnej.

 

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0993/9618/products/Fenix-E35UE-LED-Flashlight-Beam_grande.jpeg?v=1477238843

u mnie  świeci jak na 1 fotce.

 

Te lampki z dynamo i latarki nie wiem raczej do mojej średniej powyżej 25km/h chyba średnio by się nadały ale może to kwestia zdjęć bo boczne ścianki wydają się bardziej oświetlone niż podłoga.

Edytowane przez Stanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko na temat BLS1 Selle Royal,bo recenzja to za dużo powiedziane.

Chyba najtańsze rozwiązanie pod ICS (ok 35pln),niewielka estetyczna.

Dwie ledy,dwa tryby świecenia,miganie i ciągłe.

Lampka tylna raczej tylko dla kogoś,komu zależy na mocowaniu ICS,światłoluby raczej będą ją mijać z niesmakiem.

Słabsza (zauważalnie) widoczność,od popularnych lidlowo/biedronkowo/chińczyków,o walle nie wspomnę.

Sporym mankamentem jest 1x cr2032.

Idiotyczny pomysł,tym bardziej,że miejsca od groma,i prostym modem da radę dodać jeszcze jedną.

Zależało mi na czymś małym na ICS do pomykacza do pracy,nie spodziewałem się fajerwerków,oczekiwania spełniła,ale porównując do innych lampek,wypada dosyć blado.

 

75529225_lampka-tylna-cateye-bls1-blink-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

u mnie świeci jak na 1 fotce

Tak mocno skupione idzie ustawić, żeby nie świecić innym po oczach, a samemu coś oświetlić. Jednak na miasto i las, to się kompletnie nie sprawdzi, bo za wąsko oświetla.

 

 

 

Te lampki z dynamo i latarki nie wiem raczej do mojej średniej powyżej 25km/h chyba średnio by się nadały ale może to kwestia zdjęć bo boczne ścianki wydają się bardziej oświetlone niż podłoga.

Kilka spraw tutaj się nakłada:

-jakość zdjęć i same możliwości fotografii, jak na razie oko ma zdecydowanie większy zakres tonalny i po prostu lepiej widzi

-ściany są białe i matowe, więc bardzo dobrze rozpraszają światło, które potem wpada do aparatu

-podłoga jest błyszcząca, więc więcej światła się odbije niż rozproszy i trafi do aparatu, lampka na dynamo jest niżej i bardziej płasko świeci co dodatkowo wzmacnia efekt

-lampka na dynamo działała z podtrzymania, czyli z ograniczoną mocą, nawet włączenie boosta nie daje takiej samej jasności jak przy jeździe

 

W rzeczywistości jest lepiej i jak latarkę ustawię na dobre oświetlenie drogi (mniej więcej poziomo), to na połowie jej mocy obie mają porównywalną jasność. Różnica jest taka, że latarka oświetla mi też to co jest wyżej, daje lepsze tło i orientację w terenie. Lampka szerzej i dalej oświetla drogę, jakbym ustawił ją do świecenie wyżej to już w ogóle byłoby super ale wtedy inni dostawaliby głównym snopem w oczy.

Problemy zaczynają się na mokrym asfalcie, bo światło na drodze zamiast się rozproszyć, to się odbija jak od lustra.

Generalnie można takie lampki porównać do świateł mijania, a latarki do drogowych/długich. Jak dla mnie idealny tandem do jazdy w różnych warunkach.

 

Ostatnio kombinuję z niesymetrycznym ustawieniem, tak żeby zmniejszyć ryzyko świecenia po oczach jadącym z naprzeciwka, a poprawić zasięg i widoczność znaków z prawej. Na razie efekty nie bardzo widoczne, musiałbym jeszcze bardziej ją na bok przechylić ale też nie chcę przegiąć, żeby sobie za bardzo nie skrócić doświetlenia lewej strony (widoczność drogi i odblasków kiepsko lub nieoświetlonych rowerzystów).

 

Jak temat cię interesuje, to jest trochę do wyboru na baterie (nie przeraź się cenami, bo niektóre to kosmos):

-b&m Ixon IQ Premium, Ixon IQ Speed Premium (można z jednego pakietu zasilić dwie lampki), Ixon IQ-X Speed, Ixon Space; firma ma też odpowiedniki na dynamo z tych mocniejszych CYO/Fly Premium, Luxos, IQ-XS, IQ-X

-Roxim RX5, X3, X4, M6; na dynamo tylko D6

-są też podobne Trelock, CatEye, Mactronic, Kryptonite, Spanninga, Axa ale według mnie już z nie tak dobrym rozkładem światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko na temat BLS1 Selle Royal,bo recenzja to za dużo powiedziane.

Chyba najtańsze rozwiązanie pod ICS (ok 35pln),niewielka estetyczna.

Dwie ledy,dwa tryby świecenia,miganie i ciągłe.

Lampka tylna raczej tylko dla kogoś,komu zależy na mocowaniu ICS,światłoluby raczej będą ją mijać z niesmakiem.

Słabsza (zauważalnie) widoczność,od popularnych lidlowo/biedronkowo/chińczyków,o walle nie wspomnę.

Sporym mankamentem jest 1x cr2032.

Idiotyczny pomysł,tym bardziej,że miejsca od groma,i prostym modem da radę dodać jeszcze jedną.

Zależało mi na czymś małym na ICS do pomykacza do pracy,nie spodziewałem się fajerwerków,oczekiwania spełniła,ale porównując do innych lampek,wypada dosyć blado.

 

75529225_lampka-tylna-cateye-bls1-blink-

Najgorsza lampka jaka mialem. Chyba milion razy wlaczalem ja niechcacy odstawiajac rower do stojaka. 

Upewnienie sie czy swieci jadac na rowerze to tez niezla gimnastyka. Finalnie lampka nie wiadomo jak niewiadomo gdzie postsnowila sie ...rozkanapkowac tj otworzyla sie i wylecial mi z niej klosz-wlacznik. 

Tez nie chcialem wieszac duzych lamp z tylu, im mniej tym lepiej myslalem ;-) do czasu spotkania tej lampki. Wedlug mnie szkoda kasy. Juz lepiej kupic silikonowego dwuleda w deca czy gosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwowalo, że kazde podniesienie roweru za siodło, powodowało włączenie tej lampki.... i podjerzewam iż wlasnie od tego tracania, sie rozwaliła.


A te male żabki, tez maja minus, uzywajac wąskiego siodła, nie jestem w stanie tego powiesic tak pod samym siodłem żęby tego nie trącać udami, a w tylnym trójkącie nie zawsze sie da przyczepic te silikony, a jak juz to moga się łatwo obracac trącone czymkolwiek  i ostatecznie do mieszczucha wsadziłem mocowaną centralnie Topeak RedLite Race, do wyscigowego pomykacza Lezyne Femto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy lampki zasilane z powerbanków na usb mają sens? Mam duży powerbank xiaomi walający się po domu i bym go użył do zasilania takiej lampki. Trasy mało uczęszczane szosowo-szutrowo-przełajowe. Wycieczki 2h w górę. Fajnie by było jakby miało "zoom" ale niekoniecznie. Łatwy montaż/demontaż też wskazany. Convoya już mam, fajny na las i na krótkie wypady ;)

 

Działają w ogóle takie lampki? czy to pic na wodę? a może macie jakaś taką sprawdzoną jak convoy s2+?

 

https://goo.gl/arZoNd

https://goo.gl/f7JcjC

 

 

Edytowane przez MikeDozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JA od siebie jako zamiennik Convoya moge polecic BLF do Astroluxa. 

https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-1600LM-7-4modes-EDC-LED-Flashlight-p-991823.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Mam od ponad roku i uzywam rownorzednie/ zamiennie z X1 od Grega, ktory ma miec 960Lumenow. BLF na pewno nie ma 1600, ale swieci wyraznie silniej niz X1. NIe napisze jak niektorzy, ze zwala czy zmiata z nog, po prostu da sie zauwazyc, ze troche silniej. Inna sprawa jest to, ze maja rozne barwy co  wplywa na odbior.

Na chwile obecna nie sa konkurencja ze wzgledu na cene. Convoy S2+ - 60zl z drobnymi vs BLF 101zl. Ja dawalem za  niego 72 w promocji i roznica wtedy pomiedzy nimi byla okolo 10zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten BLF wyżej ma driver który "daje" średnio około 3.5A w trybie turbo, dla porównania Convoy standardowo ma (w trybie max) 2.1A lub 2.8A. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucić ten driver do Convoya.

Panocku, ja sie na tym nie znam, nie moduje. Kolega kupil w promocji a mial wczesniej dokladnie to samo co ja, czyli tego EDC X1, pojezdzilem w nocy po stokowkach Babiej, czyli w ciemnosci doopy szatana i spodobala mi sie. Mam - rzucilem sugestie i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech kolega pochwali się czy zamknięcie u niego też się ledwo trzyma, czy tylko ja tak trafiłem.

Mówisz o tej gumce do przyczepiania do kierownicy? Sprawdzę, ale pewnie będzie to zależeć też od średnicy kierownicy.

 

A powiedz, czy automatyczne wyłączanie (czujnik wstrząsów) da się wyłączyć? Nie chcę, żeby lampka sama się wyłączała, boję się że stanie się to podczas jazdy.

I jeszcze zapytam, ile czekałeś na przesyłkę od momentu nadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o zaślepkę akumulatora. Moja nie wygląda najlepiej, chodzi konkretnie o "nitkę" która ją przytrzymuje.

Czujnik działa tylko na jednym trybie z tego co zauważyłem na szybko. Dalsze tryby wyłączają go i świeci się mimo że jest jasno. Czas oczekiwania koło miesiąca był w moim wypadku.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Ok sprawdzę, chociaż jak czytałem komentarze na banggood to nie widziałem, żeby ktoś na to narzekał.

 

Nie chodzi mi o czujnik światła, tylko czujnik drgań - ma wyłączać lampkę jak wykryje, że nie jedziesz. W komentarzach na banggood kilka osób opisywało, że lampka wyłączyła im się w trakcie jazdy...

 

No to zostały mi jeszcze z 2 tygodnie czekania.

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdzam. Sprawdzając na sucho, i z grubsza, to wyłączała się sama po kilku minutach. Testowałem na trybie z czujnikiem i jednym z trybów "skokowych" z jasnością.

No to do d* :( Trzeba znowu zacząć szukać jakiejś lampki z odcięciem.

 

 

Dopisek: a czy vioo 900 road z decathlon ktoś używa ? https://www.decathlon.pl/lampka-rowerowa-vioo-900-usb-przednia--id_8247734.html

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kojarzę że jakiś czas temu byłam mowa o lampce z odcięciem w tym temacie (ale głowy nie dam). Musiał byś przejrzeć wątek.

Co do Xanesa, dopóki nie pobawię się nią na test, nie jestem w stanie potwierdzić, ani zaprzeczyć o wadzie wyłączania się podcast jazdy.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...