Skocz do zawartości

[Błatnia] od strony Jaworza.


Bezio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę się wybrać na Błatnię, żółtym szlakiem od strony Jaworza. Byłem tam kilka razy pieszo, ale niewiele pamiętam. Tutaj mam pytanie dla tych co tam byli - czy jest to dobra góra dla kogoś, kto będzie miał swój "debiut" w górach? Czy szlak jest dobrze oznakowany?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobry? Zależy od Twoich umiejętności i formy, ale generalnie lepsze byłoby coś łatwiejszego na start. Dla przykładu Szyndzielnia czerwonym z Bielska.

 

Czemu nie Błatnia? Sam na niej debiutowałem kilka lat temu i dopiero teraz jestem w stanie jakoś z godnością na nią wjechać tym szlakiem. Jest on chwiliami dość stromy, więc wymaga już dość solidnej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam jestem właściwie debiutantem w tej dziedzinie, aczkolwiek myślę, że na początek lepsza byłaby Szyndzielnia, albo Kozia Góra. Podjazd na Szyndzielnie jest chyba łatwiejszy (chociaż trochę dłuższy), na Kozią krótszy (ale chyba trochę bardziej stromy, chociaż mogę się mylić). jeśli chodzi o Błatnią to żółtym szlakiem nie jest tragicznie, aczkolwiek na początek radziłbym coś lżejszego. najlepiej byłoby wjechać kilka razy na Przegibek (ew. Biały Krzyż). Jeśli dasz radę na podjazdach (bez zatrzymywania się to możesz ruszyć w teren. Jeśli chodzi o Błatnią od strony Jaworza to jest dość "zdradliwa". Będziesz wiedział jeśli wjedziesz na Szyndzielnię, przejedziesz stamtąd na Błatnią i zjedziesz żółtym właśnie do Jaworza.

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...