Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

Masz w warunkach gwarancji że musisz wykonać przegląd po 300km. lub 3 mies.

gwarancji nie straci dzwoniłem i można w każdym renomowanym serwisie dokonac przeglądu jedenie to że w Jabłonnej jest tanio no i w ramach serwisu zrobią najwięcej kazdy mniej więcej wie na czym polega serwis czyli zrobic jak najmniej i skasować kasę przegląd taki średnio wynosi od ok 100 zł do 150 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "renomowany serwis" ?

przy każdym sklepie zazwyczaj jest serwis rowerowy oczywiście nie mam na myśli marketu jak mi powiedziała piękny żeński głosik z Jabłonnej aby ten serwis nie był w szopie, komórce itp ma byc prowadzony przez fachowca znającego sie na nowoczesnym osprzęcie rowerowym a nie takiego który zatrzymał sie na etapie roweru ukraina bądź wigry :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy każdym sklepie zazwyczaj jest serwis rowerowy oczywiście nie mam na myśli marketu jak mi powiedziała piękny żeński głosik z Jabłonnej aby ten serwis nie był w szopie, komórce itp ma byc prowadzony przez fachowca znającego sie na nowoczesnym osprzęcie rowerowym a nie takiego który zatrzymał sie na etapie roweru ukraina bądź wigry :woot:

Tak sobie to tłumacz - w razie jakiejś draki z ramą wypną się na Ciebie i powiedzą że nie dotrzymałeś warunków gwarancji - w takim świecie żyjemy że to co na piśmie jest święte a to co powiedziane jest nic warte :voodoo: no ale skoro wolisz wierzyć "pięknemu żeńskiemu głosikowi z Jabłonnej" to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  no ale skoro wolisz wierzyć "pięknemu żeńskiemu głosikowi z Jabłonnej" to powodzenia.

właśnie oddałem swego Bandziora na przegłąd gwarancyjny koszt 150zł :( serwis mieści się we Wrocku  najpierw zadzwoniiłem i spytałem się czy robią a oni zależy jaki rower więc podałem markę a oni że tak więc podjechałem do nich i na jutro ma byc gotowy :woot: było by taniej gdyby byl u nich zakupiony rower a adresy sklepów współpracujących z firmą Mbike jest podane na jej stronie, kliknij sklepy

i pokażą się adresy w prawie całym kraju :thumbsup:

 

 

 

 

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Założyłem nowy wątek na forum odnośnie koszmarnego piszczenia hamulców:

http://www.forumrowerowe.org/topic/140396-klocki-avid-elixir-9-koszmarnie-piszcz%C4%85-szukam-cichych-zamiennik%C3%B3w/

 

Inni użytkownicy sugerują, że mam źle wyregulowane tłoczki i podczas normalnej jazdy (bez dotykania dźwigni hamulca) klocki nie powinny dotykać tarczy i tym samym piszczeć.

Chciałbym się dowiedzieć czy tylko w moim egzemplarzu tak jest czy w waszych Shottasach HT06 też piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w testowej barracudzie, ktora objezdzalem z tylu tez byl ten problem...moze nie pisk, ale wycie, w xx tez jest ten problem - ogolnie w duzym uproszczeniu avid+karbonowa klamka = brak spokojnego uzytkowania, najbezpieczniejsze sa 5 i 7

 

sprawdz w ogole, czy da sie ustawic poprawnie zacisk - znam przypadek krzywo przyspawanego mocowania hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba nie bez powodu nazwali nasze rowerki BANDZIORAMI he he, ja sezon zakończyłem efektownym lotem :)

 

 

Współczuję z całego serca. Człowiek jeszcze nowym rowerem nie zdążył sie dobrze nacieszyć, a tu uziemienie w połowie sezonu. :verymad:

Tak jak przedmówca szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

 

ps.

Teraz nie powinniśmy scenek rodzajowych w stylu nasz rower na tle gór zamieszczać aby Ci nerwów nie psuć :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem sklep był otwarty ale został zamknięty :( przyczyn nie znam, zadzwoń do Mbika po informacje

Bo doszli do wniosku,ze sie im ten biznes nie opłaca,Stwierdzili,ze za dużo musza dokładać ...ale kto zamyka odrazu taki biznes po 2 miesiacach?

a co do ram barracudy to pękają...to tak nawiasem...

Edytowane przez wojciecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co do ram barracudy to pękają...to tak nawiasem...

A to ciekawe :w00t:
masz na to jakieś dowody he he



 

Bo doszli do wniosku,ze sie im ten biznes nie opłaca,Stwierdzili,ze za dużo musza dokładać ...ale kto zamyka odrazu taki biznes po 2 miesiacach?

Amatorskie podejście do biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie tam pracowało to sie wie...

Tak myślałem i nawet chciałem napisać że jesteś sfrustrowanym byłym sprzedawcą z salonu w Chorzowie :icon_confused: .

A tak swoją drogą to wypisując takie rzeczy w zemście za to że ktoś Ci podziękował za pracę, zachowujesz się bardzo nieprofesjonalnie :yucky: .

Wstydź się :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak myślałem i nawet chciałem napisać że jesteś sfrustrowanym byłym sprzedawcą z salonu w Chorzowie :icon_confused: . A tak swoją drogą to wypisując takie rzeczy w zemście za to że ktoś Ci podziękował za pracę, zachowujesz się bardzo nieprofesjonalnie :yucky: . Wstydź się :icon_redface:

 

Wstyd to powinno byc firmnie,bo nie potrafi wypłacic zaległych pieniedzy.Brak odp.a słowa typu nastepnym tygdniu na pewno bedą i dalej cisza.Tak wiec sprawa poszła a do sadu...,,a zostali zwolnieni wszyscy ktorzy tam pracowali...tak nawiasem to sami urządzaliśmy ten salon i to najbardziej boli,,,masa pracy i na marne..coz,,zycie...nie przyszlismy tam na gotow itd...i u kogo tu jest nieprofesjonalne zachowanie??chyba młody jestes kolego,bo widze,ze mało znasz zycia...ja mam inna prace nie jestem sfrustrowany poprostu tego nie toleruje skoro wykonuje swoja prace i to przez 7dni w tygodniu to naleza mi sie za to pieniądze.ciekawe jak ty byś sie zachował ?to jest dla mnie dno a nie profesjonalna firma sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoją frustrację i żal do firmy. Nawiasem mówiąc m.in. właśnie ze względu na niezbyt profesjonalne podejście do klienta nie kupiłem od nich roweru choć bardzo mnie kusiła właśnie Barracuda ...

 

Pytanie tylko czy masz podstawy aby pisać, że te ramy pękają - i straszyć obecnych użytkowników - czy po prostu chiałbyś zniechęcić potencjalnych klientów do firmy która w stosunku do Ciebie zachowała się nie w porządku ... (to też byłoby zrozumiałe podejście - o maralnej stronie się nie wypowiadam)

 

BTW ciekawe czy ta promocja - Barracuda za 8,5 tys. http://www.mbike-rowery.pl/#rowery-xc-10  wynika z problemów technicznych o których kolega wspomina czy po prostu sezon się kończy ;-) bo pełna rozmiarówka i taka cena za tak wyposażony rower w tej wadze to jest "okazja" ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba młody jestes kolego,bo widze,ze mało znasz zycia..

  Więc powiem Ci że młody nie jestem, kupując tam rower nikogo starszego ode mnie nie zauważyłem (nie licząc serwisanta a na pewno nim nie jesteś) i życie to ja znam..

 

.ciekawe jak ty byś sie zachował ?

...dlatego zapewniam Cię że nie zachowałbym się w ten sposób co Ty ponieważ "plucie" na firmę pełną prawników może zaboleć zwłaszcza wtedy kiedy moje nie potwierdzone słowa mogą negatywnie odbić się na wizerunku firmy i uwierz mi że w takim przypadku tzw. " WOLNOŚĆ SŁOWA" nie obowiązuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...