Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

Mbike sie rozszalał ;-) 3 hartaile 29er'y na ALU http://tnij.org/rqah + wzcześniej zapowiadany 1 (?) na carbonie /BARRACUDA SLR CARBON 29 / i 1 (?) full ...

ciekawe jaka geometria czy pozostanie podobna jak tegoroczny Renegade z trochę za wysoką główką (i trochę przyciężką ramą ;-) czy też coś poprawilli ... na tych zdjęciach/renderach wygląda jak by główka ramy była jednak niższa ?

Mam nadzieję, że tak jak obiecali zwiększyli też zakres rozmiarówek ... 19 była dla mnie za krótka ...

 

Co sądzicie o wyposazeniu Shottasa HT 0.6 ?

 

Oby z cenami nie przegieli ;-)

 

PS nazw im brakło żeby całą linię HT i fulla nazywać tak samo ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barracudę już można zamawiać wpłacając 10% wartości ... do odbioru w przyszłym roku ;-)

żeby było śmieszniej nie widzę nigdzie geometrii ... przeoczenie czy jeszcze nie znają ostatecznej ? tak czy siak to niezbyt profesjonalne podejście ... nie wyobrażam sobie wpłaty "w ciemno" nie znając podstawowych parametrów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barracudę już można zamawiać wpłacając 10% wartości ... do odbioru w przyszłym roku ;-)

żeby było śmieszniej nie widzę nigdzie geometrii ... przeoczenie czy jeszcze nie znają ostatecznej ? tak czy siak to niezbyt profesjonalne podejście ... nie wyobrażam sobie wpłaty "w ciemno" nie znając podstawowych parametrów ...

 

To taka Mistrzowska Lokata -- prawie jak w Amber Gold ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i cena to już nie to ...

MBIKE ULTIMATE CARBON kosztuje 6,3 tys. a czym się różni ? Ma Rebę zamiast SIDa, a reszta ? przerzutki, manetki, hamulce itp praktycznie z tej samej grupy, reszta trochę lepsza ... ale 3,7 tys. różnicy ? może za większe koła ? ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedii nie ma, ale zeby mowic o tym, ze barakuda z miejsca zagryzie konkurencje to sie nie porwe...no chyba, ze cena/jakosc calego roweru, to faktycznie

 

patrze na rozmiar, ktory mnie osobiscie interesuje, czyli 20" - gorna rura niby dluga, ale kat podsiodlowy ja skraca, wiec w praktyce pewnie bedzie cos miedzy rasowa wyscigowka, a...cubem :) czego blizej, to juz zalezy od tego, jak tak naprawde zmierzono owy kat, bo teraz przy tych gieciach podsiodlowki, przesunieciach jej pkt zaczepienia itp itd to ile firm, tyle metod pomiarowych...glowka moglaby byc odrobine krotsza, ale z prosta kierownica bedzie okej kazdemu, wiec to nie wada, reszta mnie sie podobuje

 

pozostaje wiec pytanie, jak wymierzono te 71,5*, bo od tego zalezy, czy bedzie dosc dobrze, czy bardzo dobrze

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i skończyły się super konkurencyjne ceny mbike'a ;-) w sumie 7600 za fulla 29 to nie jest źle ale biorąc pod uwagę nieco większe skomplikowanie ramy (czyli większą ilośc elementów które moga byc niedopracowane) i stosunkowo małe doświadczenie producenta ... to już nie to ;-(

Co więcej - użytkownik face'a ukrywający się pod pseudonimem (a sądząc po wypowiedziach - właściciel albo pracownik Mbike'a ;-) sugeruje iż następca (?) Renegada - czyli model Shottas ht 0.6 będzie kosztował o ~1tys. więcej niż obecny Renegade -> bo koło 6000 tys. a to juz poziom w którym np. Radon staje się poważną konkurencją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę dyktuje nie doświadczenie producenta, tylko cel biznesowy.

 

Ten od zawsze jest taki sam - czyli zarobić.

 

Żeby zarobić, trzeba dotrzeć do klienta i ugruntować pozycję.

 

Żeby to zrobić skutecznie, trzeba mieć albo markę albo dobry produkt w dobrej cenie.

 

IMHO Mbike nie ma na tyle mocnej marki, żeby ludzie brali jego rowery w ciemno.

 

Musiał więc manewrować ceną - czyli mówiąc prościej sprzedawać taniej niż konkurencja, oferując podobny produkt.

 

Tyle że u firm dopiero wpychających się na rynek oznacza to z reguły dokładanie do biznesu, więc nie może trwać wiecznie.

 

Niezależnie, w miarę wzrostu popularności umacnia się też marka, co oznacza że można sobie pozwolić na ewentualne podwyższenie ceny i nie stracić na tym.

 

Kończąc ten przydługi wywód, wcale mnie nie dziwi że ceny idą w górę.

 

A niecałe 8k za FS29 to nadal dobra cyfra. Oby tylko rower dobrze jeździł, bo to jest w sumie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Shottas HT 06: 5399zł

  • Amortyzator - REBA RL 100MM REMOTE LOCKOUT BLACK QR15mm
  • Manetki SRAM X7 3X10 SPEED BLACK
  • Hamulce AVID ELIXIR 9
  • Piasty KT 32H, przednia pod oś 15mm
  • Obręcze XD LITE 29" 32H
  • Opony MAXXIS IKON 29X2.20
  • Przerzutka przednia SRAM X5
  • Przerzutka tylna SRAM X-9
  • Mechanizm korbowy SRAM X9 44/33/22T 175MM
  • Kaseta PG-1030 11-36T
  • Łańcuch KMC X10 10 SPEED SILVER

Shottas HT 04: 3999zł

  • Amortyzator - Rock Shox XC 32 TK 100mm
  • Hamulce - Avid Elixir 3 w kolorze białym
  • Korba - Sram S1000 44/32/22T
  • Przerzutka tylna - Sram X7
  • Kaseta - Sram PG 1030 11-36T
  • Kokpit oraz sztyca zbudowane z komponentów marki UNO.
  • Koła złożone na obręczach Alex Rims FD19, Piasty firmy KT, szprychy nierdzewne.
  • Opony - Schwalbe Smart Sam EVO 29 x 2,1"

Shottas HT 02: 2999zł

  • Widelec Suntour XCM RL 29"
  • Hamulce Tektro Gemini
  • Korba Truvativ Blaze
  • Kaseta Sram PG 950 11-34
  • Przerzutka tylna Shimano SLX Shadow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oto geometria ramy Mbike Shottas HT 0.6 : 17' 19' 21'TTH( GÓRNA RURA) 600 615 630ST (RURA PODSIODŁOWA) 432 483 530WB (BAZA KÓŁ) 1097 1112 1128CS (DŁUGOŚĆ TYLNEGO TRÓJKĄTA) 440 440 440Sta (KĄT NACHYLENIA RURY PODSIODŁOWEJ ) 73 73 73HT (DŁUGOŚĆ RURY STEROWEJ) 100 110 130HTa (KĄT NACHYLENIA RURY STEROWEJ) 70 70 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shottasc.jpg

 

Skąd macie te dane? Na stronie i na facebooku tego się nie znajdzie.

Wyglądają na bardzo realne.

Byłem w Jabłonnej i przymierzałem się do 17" i 19". Mam 175 cm wzrostu i 81 nogę. Rama tak jest wyprofilowana, że mając 19" między nogami górna rura w środkowej długości nie dotykała mi "klejnotów". Tak więc do turustycznej jazdy nawet 19" (jeśli ktoś lubi wyciągniętą pozycję) byłaby ok. Ja ostatecznie wybrałem 17" - zwinniej się składałem w ciasnych zakrętach. Potwierdzam, że główka jest niższa niż w Renegacie 29 (tym też parę kółek przy sklepie zakręciłem). Odnośnie długości TTH, to ciężko wyczuć różnicę, bo na renegacie siedziałem w czerwcu a na shottasie w październiku i bezpośrednio ich nie zestawiałem. W sklepie zapewniali, że TTH zostało wydłużone. Ogólnie to cieszę się, że poczekałem na Shottasa, bo zostały wyelninowane bolączki wieku dziecięcego z Renegata.

Udało mi się zamówić 06 jeszcze przed podwyższką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...