Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Jabłonnej i przymierzałem się do 17" i 19". Mam 175 cm wzrostu i 81 nogę. Rama tak jest wyprofilowana, że mając 19" między nogami górna rura w środkowej długości nie dotykała mi "klejnotów". Tak więc do turustycznej jazdy nawet 19" (jeśli ktoś lubi wyciągniętą pozycję) byłaby ok. Ja ostatecznie wybrałem 17" - zwinniej się składałem w ciasnych zakrętach. Potwierdzam, że główka jest niższa niż w Renegacie 29 (tym też parę kółek przy sklepie zakręciłem). Odnośnie długości TTH, to ciężko wyczuć różnicę, bo na renegacie siedziałem w czerwcu a na shottasie w październiku i bezpośrednio ich nie zestawiałem. W sklepie zapewniali, że TTH zostało wydłużone. Ogólnie to cieszę się, że poczekałem na Shottasa, bo zostały wyelninowane bolączki wieku dziecięcego z Renegata.

Udało mi się zamówić 06 jeszcze przed podwyższką :)

 

to witam w klubie :). Twoja wysokosc i dl nogi taka jak u mnie. Ja byłem w końcówce pazdziernika i wtedy juz cos przebakiwali odnosnie podwyzki, ale powiem szczerze ze nie bralem tego zbyt powaznie. Ale przemyslalem temat i stwierdzilem ze warto bo zaje...iscie czulem sie na 17". Już dawno zaden rower tak mi nie podpasowal jak ten, a czas juz zmienic mojego Schwinna Moaba A1 :)

Pojezdzilem tez ichnim 650 ale nie czulem sie tak jak na shottasie. byc moze kwestia ustawienia mostka.

 

Przymerzałem sie wczesniej do Cube Reaction Race 18" ale jakoś tak..... Tutaj wsiadłem i stwierdzilem ze to jest to. Brałem pod uwage jeszcze Radona ale tutaj akurat opcja tylko bez przymiarki wchodzila w rachube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrząc na geo. Jaki nr 19 podobny jest do Cuba LTD 29 race w rozmiarze 21. Jaką kaszaną był Renegat z całą geo i wagą ramy 2,5 kg. A pamiętam zachwyty nad nim w BB i na stronie team29. Co pieniądze robią z recenzentów. Czekamy na podsumowanie Renegata. Miał pokazać się test tego roweru po zakończonym sezonie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga co do ramy Renegata jest zapewne w pełni zrozumiała. Nowy Mbike bardzo poprawił ramę nowego roweru. Co do drugiej części wypowiedzi - nie powiedziałem nic odkrywczego. Media (tv, radio, prasa, informacyjne witryny internetowe) żyją głównie z reklamodawców, itd.... .Większość publikacji pojawia się nieprzypadkowo i nie za darmo. Czarny PR podobnie. Nikogo nie chciałem denerwować wypowiedzą. Jeżeli tak się stało - to przepraszam. Szkoda życia na jakieś zbędne urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

A ktoś sie naśmiewa z cuba ze ma krótką rurę Górna rura jak w cube gtc pro 21' (20,1' realnie) (przy założeniu że 20' to 20') A do tego kąt 71,5 barracudy vs kąt cuba gtc pro 73 też robi swoje

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz ustalilismy w innym temacie, ze jestem wyjatkowy :D zupelnie powaznie, to jak napisalem w tescie - troche brakuje gornej rury kompensujacej kat podsiodlowy, aby powiedziec, ze jest to ortodoksyjny sportowiec, ktory zadowala rownie skrajnie ukierunkowanego wlasciciela z mostkiem 100mm

 

mnie z mostkiem 120mm byloby okej, albo kiera z gieciem w tyl 6* zamiast 9

 

po prostu rower bedacy w 4/5 drogi miedzy rekreacja a sportem...ja po prostu duzo wymagam, szczegolnie od topowego sprzetu

 

@@Greg00, napisalem, ze mnie troche brakuje, a kat 71,5 w mojej ocenie zmierzony zostal w specyficzny, bardziej korzystny w kontekscie moich wymagan sposob

 

na karbonowym cubie nikt mi nie dawal jezdzic, o zlym pomiarze podsiodlowki i nizszym, niz powinien byc, przekroku dowiedzialem sie od ciebie, co nie ukrywam - zdziwilo mnie tym bardziej, ze przyznajesz, iz aluminiowe maja juz zgodnie z tabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w projekcie był kąt 71,5* a chińczyk i tak zrobił po swojemu ... często jest tak, że deklarowane kąty nie zgadzają się z pomiarami, i żadko jest to błąd pomiaru ...

 

Moim zdaniem to dobrze, że kąt podsiodłówki jest ostrzejsszy niż deklarowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W ostatnim bikebordzie jest test barracudy (styczeń - luty 2013)

A tam delikatnie mówiąc nie są już tak łaskawi dla barracudy jak nabiał

71' dla rury podsiodłowej robi swoje,

 

Nie będę się pastwił na forum, kto chce ten przeczyta

w skrócie - z geo jest nie tak, rower na nizinne maratony a nie na strome kręte ścieżki

 

jest tam ciekawe porównaie

Braacudzie bliżej do "zimnokrwistego" opanowanego pstrąga a nie gorąco wodnego drapieżcy straszącego ryby oceanów

 

Czytając dwa artykuły, jak dla mnie na tą kasę szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może coś ciekawego powiedzieć na temat geometrii ram w modelach Shottas FS29er oraz Shottas HT06 29er?

Pozbyłem się właśnie swojej Kony Hei Hei 29er i planuję kupić,któryś z powyższych modeli.Ceny są całkiem przystępne a i osprzęt całkiem przyzwoity.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie geometria jest na stronie Mbike, FS ma raczej dziwaczną, krótka baza kół i płaska podsiodłówka, w dodatku jeśli jego długość ramy jest podana horyzontalnie to jest bardzo krótki ..., HT06 raczej typowa geometria XC ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie bardziej HT 06,przypadł mi do gustu.Tylko tu chyba rama 21 cali będzie odpowiednia (189cm). Ale za tą cenę,chyba trudno znaleźć coś lepszego(wcześniej kosztował ponad 6 tyś,teraz obniżyli cenę do 5600zł)

pozdr.

R/edit: geometria jest na stronie producenta,ale chodziło mi bardziej o opinię osób obeznanych w tym temacie,czy będzie dobra itp.

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie można się do nich przymierzyć wcześniej.Można je zamawiać do lutego i najwcześniej w marcu odebrać w Wawie albo Katowicach.No i trzeba wpłacić zaliczkę 10%.

pozdr.

R/

 

Możesz się przymierzyć, ale w tym celu musisz udać się do siedziby Mbike w Jabłonnie.

Ja po targach kieleckich, zawitałem do nich i przymiarkę strzeliłem. Przejechać na dworze też się dadzą.

Były shottasy w rozmiarze 17" i 19".

A warto je obejrzeć - w realu prezentują się lepiej niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Shottas06, mają je cały czas na stanie i przymiarka jest możliwa w każdej chwili, czy po jakimś wstępnym umówieniu się?

 

faktycznie 19" mogła by być dla Ciebie nieco za krótka, ale czy na pewno ?

 

Gdybym miał zamiar ścigać się w maratonach to pewnikiem wziął bym 19,ale mój styl jazdy to raczej amatorski,a jak już maraton to sporadycznie:) Więc mam nadzieje,że nie wtopię, zamawiając 21'

Może ktoś podrzucić,czy warto dopłacać 1500 zł i wziąć MBIKA HT06, czy tańszego Radona 07? Obydwa rowery wydają się być w miarę podobne. No i do Radona mogę się spokojnie przymierzyć a do Mbika na razie nie mam takiej możliwości.

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...