Skocz do zawartości

[widelec sztywny] maksymalny rozmiar tarczy w salsa cromoto


bobbudowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy któryś z użytkowników bądź doświadczonych sztywniaków ma jakieś info czy w salsie cromoto zadziała tarczka 203 mm bez uszczerbku na zdrowiu widła? W amorach są jasne wytyczne ze względu na luzowanie się konstrukcji. Tytułem wyjaśnienia. ważę trzy cyfrowo, rower będzie sztywny i singlowy, rozmiar tarczy taki a nie inny bo kolega sprzedaje zestaw w okazyjnej cenie (kupować dla samego zacisku i klamki to żaden interes bo cena rośnie):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy któryś z użytkowników bądź doświadczonych sztywniaków ma jakieś info czy w salsie cromoto zadziała tarczka 203 mm bez uszczerbku na zdrowiu widła? W amorach są jasne wytyczne ze względu na luzowanie się konstrukcji. Tytułem wyjaśnienia. ważę trzy cyfrowo, rower będzie sztywny i singlowy, rozmiar tarczy taki a nie inny bo kolega sprzedaje zestaw w okazyjnej cenie (kupować dla samego zacisku i klamki to żaden interes bo cena rośnie):

Salsu nie miałem, ale w stalowym Zionie już 180 mm przy jeździe deptanej na stojąco ewidentnie ociera o klocki bo widelec gnie się na boki. niby tragedii nie ma ale fakt jest ważę 75 kg. stal to stal rura to rura raczej będzie się giąć, może warto napisać do producenta, albo sprawdzić jakiś manual jeśli gdzieś wisi? Jak się hamuje to koło z widelcem wpada w wibracje przy mocniejszym ściskaniu można do tego się przyzwyczaić.

 

Jedyne co pamiętam to w moim karbonowym widelcu chyba jest ogr. do 180 albo 160 . ale też mam 180 i nie ma takich sensacji jak w stali.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Jezdzilem/jezdze na tej wykalaczce z tarcza 185mm i zero problemow. Z tym ze ja waze pewnie polowe tego co Ty. Aktualnie w granicach 62-65kg...

 

Widzialem podobny temat na MTBR i ludkowie odradzali 203-ke, z tym ze na stronie Salsa tak w sekcji widelcow jak i w FAQ oraz technical and manuals nic nie stoi napisane.

 

Osobiscie bym zaryzykowal, ale przy Twojej wadze to moze byc tycke za duzo...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zaryzykuję. Przednia Piasta będzie na pełnej osi skręcanej na nakrętki więc powinno coś niecoś sztywności mieć. Jak nie pójdzie to się poczeka na okazję i kupi mniejszą tarczę. Dzięki za odp. jakby ktoś coś jeszcze miał do dodania to proszę. Jak objeżdżę to zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...