Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

O w mordę to naprawdę pech. Ja jakoś nie za bardzo wierzę w tego 13, ale coś chyba w tym musi być bo kierowca odemnie z firmy rozbił dostawczy samochód.

Co do serwisu na Dzielnej to byłem i jak na razie to mam mieszane uczucia. Z 3 osób tylko jedna wie co jest co, ale niechętnie rozmawia i udziela wiadomości. Ogólnie spoko, rozumiem fakt, że salonik dopiero ruszył i mogą być pewne niedociągnięcia.

Natomiast co do przeglądu to według WARUNKÓW GWARANCJI pkt 4 użytkownik zobowiązany jest w ciągu miesiąca od daty zakupu dokonać przeglądu w autoryzowanym serwisie Kross.

Najciekawszy jest pkt 7 który mówi, że gwarancja traci swą ważność w przypadku niewłaściwego użytkowania roweru (udział w zawodach rowerowych)

Ciekawe jak to się odnosi do zawodników Kross Racing Team ( w tym również mnie :) ) którzy są zobowiązani do startu w maratonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w warunkach gwarancji w pkt. 4. (co już kiedyś pisałem) jest innaczej: "Producent proponuje w ciągu 1 miesiąca eksploatacji od daty nabycia dokonać przeglądu w autoryzowanym serwisie." NIE MA SŁOWA O PRZYMUSIE I EWENTUALNEJ UTRACIE GWARANCJI, przy niedokonaniu przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu na Dzielnej to byłem i jak na razie to mam mieszane uczucia. Z 3 osób tylko jedna wie co jest co, ale niechętnie rozmawia i udziela wiadomości. Ogólnie spoko, rozumiem fakt, że salonik dopiero ruszył i mogą być pewne niedociągnięcia.

 

No wlasnie stara ekipa byla czyli przed remontem moze i byla mniej mrawa ale rozsadna i pomocna a tu hmm widac $$ w oczach, szkoda :)

 

 

A moj pierwszy wyjazd Krossem nad wisle i od razu kapec w dodatku gwozdz si ewbil glowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

czy moze mi ktos udzielic odpowiedzi w jakich kolorach sa robione model V4. Z tym modelem to wogole jest dziwna sprawa - na kross.pl wogole go niema:(. Na dzielnej sa czerwono czarne i czarno niebieskie ale koles z obslugi nie byl przekonany czy nie ma jeszcze innych kolorkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie do klubu jeszcze nie należe ale jak wszystko dobrze pójdzie to do połowy maja się to zmieni. Mam zamiar kupić Hexagona V3 - chyba to będzie najlepszy wybór biorąc pod uwagę, że mam obecnie sporo bardziej pilnych wydatków. Rama zdaje się jest ta sama co w V6 (przynajmniej tak podali w katalogu, bo wizualnie chyba się nieco różni), inny jest osprzęt ale ten w każdje chwili można zmodernizować. Co myślicie o tym rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran, zapodaj moze kilka fotek na forum. Wspolnie razem moze rozwiazemy Twoj problem. Nie jestem pewien, ale moze pancerz wypadl gdzies z przelotki na ramie lub przy klamkach albo przy hamulcu. Tak wstepnie podejrzewam.

 

Co do gwarancji raczej nigdzie nie pojade. Sam bede robic drobne naprawy :) . Mam nadzieje, ze po Otwocku V6 nie bedzie wymagac pilnej reanimacji he he.

 

Janos i Ty piszesz, ze malo jezdzisz?? 200 km w ciagu tygodnia to malo? Mysle, ze baaaardzo duzo. Jak tak dalej pojdzie to ten rok zakonczysz z 10000 km na liczniku he he.

 

Co do kolorow V4 nie mam zielonego pojecia.

 

Mefisto, masz calkowita racje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nic nie powiecie o mojej wizji hexagona??

Kazda wizja jesli idzie w dobrym kierunku jest dobra. Co tu duzo pisac, wymieniasz osprzet na lepszy niz jest zamontowany w seryjnym.

Jedyne uwagi mam do mostka, krotki i o bardzo dodatnim wznosie. Pomysl o dluzszym i zerowym lub ujemnym kacie (oczywiscie wszystko zalezy od preferencji, ten rower juz jest krotki).

Czy kiera to jest model DH? Ja bym szukal raczej do enduro (lzejsza np North Shore Lil Sista, ja ją mam obecnie i jest OK).

I jeszcze jedno. Moze zamiast korb Alivio zmien tylko suport? Te dwie korby waza mniej wiecej tyle samo, do Truvativa nie mam zadnych zastrzezen.

Pozostale pomysly sa jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyżej post to mój :)

Co do Krossa, to czy ktoś ma namiar na kogoś kto może odpowiedzieć na parę pytań odnośnie Kross Racing Team.

Załapałem się do ekipy, ale tak naprawdę to nic pozatym nie wiem. Wyslałem pytania do Krossa i z tamtąd cisza.

Jeżeli jest ktoś na forum z Kross Racing Team to proszę o maila to się jakoś zgadamy co do startów, i może udzieli mi odpowiedzi na kilka pytań.

Mój mail urbanowicz@poczta.onet.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne uwagi mam do mostka, krotki i o bardzo dodatnim wznosie. Pomysl o dluzszym i zerowym lub ujemnym kacie (oczywiscie wszystko zalezy od preferencji, ten rower juz jest krotki).

Czy kiera to jest model DH? Ja bym szukal raczej do enduro (lzejsza np North Shore Lil Sista, ja ją mam obecnie i jest OK).

I jeszcze jedno. Moze zamiast korb Alivio zmien tylko suport? Te dwie korby waza mniej wiecej tyle samo, do Truvativa nie mam zadnych zastrzezen.

Chce rower przerobic na troche bardziej niegzeczny :P Wiec dlatego taki mostek... W dodatku znalazlem go za 40zl a za ta cene to mozna chyba tylko zooma kupic:)

Kierownica wlanie raczej do enduro pasuje. Jest dosc lekka(wazy mniej od truv xr) i nie ma duzego wzniosu.

Co do korby to jakos nie mam zaufania do truvativa. Ta korbe da sie wogole rozkrecic??

Suport zmienie na lepszy jak sie standardowy rozwali:)

Ogolnie zalezalo by mi na tym zeby ten bike wytrzymal jazde w agresywnym xc(ale bez przesady oczywiscie)

Wpadlem jeszcze na pomysl zeby zamiast tych tych hebli alivio kupic sd7 z klamkami za 200zl - allegro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce rower przerobic na troche bardziej niegzeczny :) Wiec dlatego taki mostek... W dodatku znalazlem go za 40zl a za ta cene to mozna chyba tylko zooma kupic:)

Kierownica wlanie raczej do enduro pasuje. Jest dosc lekka(wazy mniej od truv xr) i nie ma duzego wzniosu.

Co do korby to jakos nie mam zaufania do truvativa. Ta korbe da sie wogole rozkrecic??

Suport zmienie na lepszy jak sie standardowy rozwali:)

Ogolnie zalezalo by mi na tym zeby ten bike wytrzymal jazde w agresywnym xc(ale bez przesady oczywiscie)

Wpadlem jeszcze na pomysl zeby zamiast tych tych hebli alivio kupic sd7 z klamkami za 200zl - allegro :)

 

Potarguj sie jeszcze, moze zejdzie do 30zl. Wiec jesli chcesz miec niegrzecznego :) to pomysl jest OK. W nastepnej kolejnosci pomysl o amorze. Ciekawe jak wygladac bedzie rowerek z np 130 mm skoku :D . Jak wybudze moja Sante ze snu zimowego to zrobie taki maly misz masz i rzuce fotki na forum he he.

Korba raczej jest rozkrecalna.

Natomiast widze, ze na hamulcach nie oszczedzasz. W moim to tez byl priorytet. Klamki mam oryginalne z V6, natomiast hamulce to sramowskie 7.0, zakupione od Kosmity, oczywiscie z tego forum! I ten zestaw sprawuje sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nadzieje, ze jako klubowicze Krossa mi pomozecie :)

 

otoz moje pytanie jest nastepujace, czy w tym rowerku:

http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_cross/...ikacja.php?id=6

ktory standardowo ma obrecze http://alexrims.com/rims/r_da22.htm i opony 700x28, bedzie sie dalo na nich zainstalowac jakies 700x35 ? czy lepiej wymieniac cale obrecze ? co sadzicie o tym pomysle ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze takie pytanie, Co myślicie o kupnie przez internet? Czy ceny w sklepach wysyłkowych są niższe niż w "tradycyjnych"? W moim mieście Kross ma kilku swoich dystrybutorów ale dzisiaj odwiedziłem tylko jeden sklep i akurat hexagonów nie było (nie było w ogóle krossów). Czy ktoś kupował rower przez internet (bez przymiarki)? Trochę się martwię, że mógłbym dobrać zły rozmiar ramy, poza tym kupując w sklepie zawsze ma się pod ręką serwis, przeglądy gwarancyjne itp. a w wysyłkowych różnie to bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potarguj sie jeszcze, moze zejdzie do 30zl. Wiec jesli chcesz miec niegrzecznego :) to pomysl jest OK. W nastepnej kolejnosci pomysl o amorze. Ciekawe jak wygladac bedzie rowerek z np 130 mm skoku :) . Jak wybudze moja Sante ze snu zimowego to zrobie taki maly misz masz i rzuce fotki na forum he he.

Korba raczej jest rozkrecalna.

Natomiast widze, ze na hamulcach nie oszczedzasz. W moim to tez byl priorytet. Klamki mam oryginalne z V6, natomiast hamulce to sramowskie 7.0, zakupione od Kosmity, oczywiscie z tego forum! I ten zestaw sprawuje sie rewelacyjnie.

Hehe 130mm to chyba za duzo. Bralbym rame 17.5" wiec bike by wygladal jak jakas dualowka:)

Szczerze powiem ze jezdzilem wczoraj na tym krosie i nawet amor wydawal sie dosc mocny...

Zrob fotki i wrzuc! Ciekawe jak to bedzie wygladac? :)

Co do hebli to fakt. Chce kupic cos niezawodnego i skutecznego:) (na tarcze kasy nie bede mial a poza tym szkoda amora...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem mi ktos tam odpowiedzial, choc nie pomogl bo pytalem sie o link/przeslanie zdjec inny opcji kolorystycznych hexagona v6, glownie o tego niebieso grafitowego (bo w ich katalogu nie bylo zdjecia takiego koloru). Maila wyslalem na ten adres z ich stronki kross@kross.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nadzieje, ze jako klubowicze Krossa mi pomozecie :unsure:

 

otoz moje pytanie jest nastepujace, czy w tym rowerku:

http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_cross/...ikacja.php?id=6

ktory standardowo ma obrecze http://alexrims.com/rims/r_da22.htm i opony 700x28, bedzie sie dalo na nich zainstalowac jakies 700x35 ? czy lepiej wymieniac cale obrecze ? co sadzicie o tym pomysle ?

 

dzieki

Spoko ja w rowerku do XC mam tej samej szerokości obręcze a gumy mam założone 2.1 cala

więc 700 x 40 tez wejdą i nie spadną w ramie tez się mieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...