Skocz do zawartości

[Endomondo] Jazda rowerem czy kolarstwo górskie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że był taki temat ale niestety nie dał mi on jasnej odp. na ww. pytanie, a jest już zamknięty. Jeżdżę rowerem górskim-mtb, głównie po drogach :) Co mam wybrać? Kolarstwo górskie dotyczy tylko jazdy w terenie? Czytałem, że tryb JAZDA ROWEREM służy głownie do zliczania km, nie do treningów. Co wybrać?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sport trackerze wybieram kolarstwo górskie, jeśli jadę po terenie nawet nie bardzo górzystym :D

 

Wysłane z Ace za pomocą Tapatalka

 

Właśnie chyba też tak zrobię ;) Może jeszcze ktoś się wypowie jak ma u siebie ustawione? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na KOLARSTWIE GÓRSKIM jest mniej kalorii o jakieś 10% :) poza tym w JEŹDZIE ROWEROWEJ pokazane są oszczędzone i paliwa i kg CO2 :) tylko takie zmiany zauważyłem :) Tylko szkoda ze JAZDA ROWEREM nie są dodawane do rankingu w którym FR bierze udział :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie kolarstwo górskie to nie jazda rowerem górskim tylko jazda po górach. Ja wszystkie płaskie wycieczki zapisuję jako jazdę rowerem, jako że mieszkam na nizinach większość mam takich. Zdarzają się jednak sytuacje gdzie da się wycisnąć dużo przewyższeń nie będąc w górach (trasy maratonów Obiszów, 64-sto) to wtedy zapisuję je jako góry. Zależy to od moich osobistych spostrzeżeń np singletrack pod Smrkiem ma mało przewyższenia jak na górskie tereny ale ścieżki typowo MTB, podobnie trasa tegorocznego maratonu 64-sto, różnic wysokości może dużo nie ma ale ile tam krótkich technicznych singli!!! można ją spokojnie podciągnąć pod kolarstwo górskie. Myślę że tak około 500 przewyższenia to minimum teoretyczne dla mnie :) Wystarczy później sprawdzić profil trasy.

Mój profil:http://www.endomondo...profile/2416194

Pozdro dla prawdziwych "Górali"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji że jeżdzę po lesie i asfalcie, zawsze ustawiam "jazda na rowerze",

do kolarstwa górskiego dużo tu brakuje, poza tym jak wybrałem się na wycieczkę z kat. "kolarstwo górskie" to miałem zdecydowanie więcej kcal spalonych, co mijało się z faktem :) tak więc jak się nie ścigam, nie jeżdzę po mega trudnym terenie, zawsze mam "jazdę na rowerze", moje proporcja 80% szosa, 20% leśne drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji że jeżdzę po lesie i asfalcie, zawsze ustawiam "jazda na rowerze",

do kolarstwa górskiego dużo tu brakuje, poza tym jak wybrałem się na wycieczkę z kat. "kolarstwo górskie" to miałem zdecydowanie więcej kcal spalonych, co mijało się z faktem :) tak więc jak się nie ścigam, nie jeżdzę po mega trudnym terenie, zawsze mam "jazdę na rowerze", moje proporcja 80% szosa, 20% leśne drogi

 

Jazda na rowerze zlicza więcej kalorii niż kolarstwo górskie ;) Nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy ktoś jest zadowolony z wersji PRO ( do tej pory czytałem same negatywne wypowiedzi ) i potrafi wymienić jakieś powody żeby wydać te kilkadziesiąt złotych , i ewentualnie jakie dodatki są jeszcze przydatne jeżdżę wyprawowo od kilku lat a dopiero niedawno dowiedziałem się od wujka o takim ustrojstwie jak endomondo więc chciałbym to jakoś rozsądnie skonfigurować .

Pozdrawiam geodan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wartko kupić wersje płatną. Ja płaciłem cos 14zl w play market w promocji. Nie jest to wiele a wypada zapłacić za kawał dibrej roboty. Oczywiscie da radę zrobic pirata pełnej wersji ale tak sie ma satysfakcję.

 

A różnica najbardziej sie rzuca w kaloriach w trybie kolarstwo górskie. A ze mam pare kilo za duzo to jakos te kalorie lepiej wyglądają.

 

Wysłane z mojego HTC Sensation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem to jazda rowerem. Jak wybierasz się w teren to wiadomo.

Co do Endo Pro: zakupiłem w promocji po 1,99 PLN ;) i mam, ale przeciętnemu zjadaczowi chleba przy rowerze chyba wystarczy standard.

W pro masz m.in. interwały, pokonywanie swoich wyników itp, a to już IMO raczej do biegania się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podczepiam sie pod pytanie...sam mam ustawiona jazde na rowerze jak zapewne duza ilosc osob, ktora jest nieswiadoma, ze km sie nie doliczaja.

Faktycznie.

Wczoraj się zarejestrowałem na endomondo i dziś jadąc do pracy i wracając miałem ustawione "jazda na rowerze" i nie doliczyło.

To w takim razie jakie ustawienie dolicza kilometry?

 

 

 

OK. już znalazłem... :/ Kolarstwo górskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odpowiedz ze strony Endomondo:

 

 

Cycling, Sport is intended for tracking road cycling, typically when you want to bike as a workout with few stops or interruptions. This could be used for either training for an event, a cycling race or other similar events. 

 
Cycling, Transport is ideal for commuting when you're moving around the city and at the mercy of traffic signals, other road users and similar stoppages. 
 
Mountain Biking encompasses a variety of off-road riding styles, like single-track trails and gravel roads and is generally considered to be more physically demanding than Cycling, Sport. Mountain Biking routes usually require speed, balance and cornering adjustments that exercise your upper body and burn more calories than the other cycling disciplines. (Mountain biking is not intended for cycling on paved roads with a mountain bike). 
 
The calories are calculated based on your body measurements, sport type, duration, distance, heart rate (if available) and more. See more info here: https://getsatisfaction.com/endomondo... 
 
Ultimately, it is up to you to decide which description best matches the activity that you are doing and choose that when you're tracking!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na KOLARSTWIE GÓRSKIM jest mniej kalorii o jakieś 10% :) poza tym w JEŹDZIE ROWEROWEJ pokazane są oszczędzone i paliwa i kg CO2 :) tylko takie zmiany zauważyłem :) Tylko szkoda ze JAZDA ROWEREM nie są dodawane do rankingu w którym FR bierze udział :/

 

 

a endomondo bierze pod uwagę chociażby wasz puls że tak się jaracie tymi kaloriami które wylicza? przecież to czysta fikcja...

 

da się jakoś grupowo zmienić tym aktywności? nie wiedziałem że nie zlicza km dla FR.org jak jest Jazda...

Witam.

Co to jest ten ranking FR, w ktorym nie sa zliczne kilometry?

Z gory dzieki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...