Skocz do zawartości

[ból stopy] Dwa, trzy dni po jeździe


arturs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Niepokoi mnie taka rzecz - jakieś dwa trzy dni po jeździe (teren/las) na rowerze boli mnie prawa stopa.. zawsze w tym samym miejscu - na śródstopiu pod dużym palcem - ten największy staw z którego wychodzi duży palec.. tak jakby było tam odgniecione - czuję to szczególnie jak chodzę czy naciskam ręką - boli przy samej kości..

co może być tego przyczyną.. jakoś bardzo dużo nie jeżdżę ale zastanawiam się czy to nie jest tak że jakoś nieprawidłowo trzymam nogę na pedale i np. podjeżdżając w lesie pod górę jako że jestem praworęczny to tą nogą nieświadomie naciskam o wiele mocniej niż lewą i takie są efekty? czy ma ktoś jakiś pomysł co może to powodować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że objaw nietypowy. Rowerem trekingowym bardzo często jeżdżę boso. Ze względu na małą powierzchnię nacisku stopy na pedał przy dłuższych dystansach pojawia się dyskomfort w śródstopiu, ale zwykle tylko podczas jazdy.

Może jeździsz mało, a intensywnie? Czy ostatnio nie zwiększyłeś wyraźnie ilości jazdy? Ja na początku ciepłego sezonu miałem problem z kolanami, kiedy z miesiąca na miesiąc przebieg miesięczny wzrósł o blisko 200% w stosunku do ostatnich średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest tak jak mówisz.. tzn. raz w tygodniu to jest intensywnie właśnie mocniej po górkach i lesie. Mocniej w moim pojęciu, ale niektórych to pewnie byłaby rozgrzewka.. a ze 3 razy i poza tym to nieregularnie z rodziną tak po 10-15 km ale bez szaleństw bo młodsza córka dopiero się wdraża ;).. wtedy jeżdżę bardziej np. tętna pilnując (bo jeżdżę żeby parę kilo zrzucić) a ten intensywniejszy raz to po to żeby się zmęczyć mocno i ubrudzić w błocie ;) i po tym takie objawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to będę się wolniej "rozjeżdżał", a z dzieciństwa raczej urazu nie pamiętam.. tzn. pewnie nie raz coś tam się z nogą zrobiło ale nic takiego co by się pamiętało..

a co do tego że to dwa dni to mnie też bardzo dziwi a to już trzeci czy czwarty raz - na drugi dzień wszystko ok, na kolejny zaczyna boleć i boli przez 2 następne dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

typowo źródłem bólu w tej okolicy mogą być trzeszczki (2 małe kosteczki leżące w opisywanym miejscu), ale kilka innych przyczyn też wchodzi w grę.

 

specjalista -> diagnoza -> leczenie pod kątem powrotu do kolarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mogło być od nieprzyzwyczajenia - tzn. teraz jestem po 2 tygodniach w górach (Beskid Żywiecki) z rowerami, podjazdy większe.. w sumie chyba jeden raz tak czułem coś lekko w stopie a potem przeszło.. i na razie nie wróciło.. do specjalisty się wybiorę ale "przy okazji" = tzn. mamy "swojego' fizjoterapeutę/rehabilitanta bo na miałem kiedyś całkiem pięknie rozwinięte RSI (zespół cieśni nadgarstka - choroba zawodowa informatyków) a żona z kolei problemy z kręgosłupem więc co jakiś czas odwiedzamy gabinet więc spytam na pewno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...