Skocz do zawartości

[manetka] wskaźnik pokazuje zły bieg


Krzysiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z manetką Deore SL-M590. Od nowości czerwony wskaźnik w prawej manetce przy pierwszym biegu jest trochę przesunięty, tak jakby wskazywał drugi bieg (załączone zdjęcie). Wskazywanie kolejnych biegów jest również błędne (o to początkowe przesunięcie). Przy odkręconej lince od tylnej przerzutki jest tak samo. Czego to może być wina? Jakiś wadliwy wskaźnik czy może problem z jakąś regulacją o której nie mam pojęcia? Czy mogę to reklamować?

post-151937-0-69167900-1343326328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy biegi sie zgadzaja? na 1 jest 1? na 5 jest 5?. Nie mowie o wskaźniku tylko o kliknięciach manetki ?

Tak. Manetka obsługuje bez problemów wszystkie 9 biegów (z tym, że na największą koronkę jakoś ciężko wchodzi, trzeba użyć więcej siły - ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej normalne (ja np też tak mam) idzie się przyzwyczaić i nic się z tym nie dzieje, nie dramatyzuj ;)

Dla mnie wskaźnik jest po to, aby poprawnie wskazywać bieg. W innym przypadku mógłbym go zakleić np. czarną taśmą izolacyjną. Może jakaś wadliwa seria trafiła na rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem instrukcję jednak tam nie zalecają zabawy ze wskaźnikiem :"Wymiana wskaźnika. Demontaż i ponowny montaż są dozwolone jedynie podczas wymiany wskaźnika."

To wymień wskaźnik:p A tak na serio, to rozbierz to i zobacz, czy jest dobrze zamontowane, a nie patrz ściśle co tam napisali w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...