Skocz do zawartości

[tarczówki hydrauliczne] Deore 535 2006


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup 28.03.2006

 

Tescik bedzie powstawal z kolejnymi kilometrami i bede od czasu do czasu dodawal spostrzezenia i uwagi swoje.

 

Cena : hmm powiedzmy ze 535zl ( komplet - Bikestacja ) - byla bardzo wartosciowy gratis w zestawie ;] , bylem w szoku :)

 

0 km - calosc budzie zaufanie , dobrze wykonane , wszystko wyglada porzadnie , dosc masywane , jak ktos w innym poscie podal masa przedniego kompletu bez tarczy 360-370g bodaj. Tarcze standardowe masywane i ciezkawe. Montaz dziecinnie latwy , caly uklad zalany. Dosc dlugi tylni przewod , nie mam oleju mineralnego ani nie chcialo mi sie bawic w skracanie i jakos udalo sie pancerz ulozyc ale w wiekszosci rowerkow przewod moze sprawic problemy. ostalem caly plik instrukcji ze 4 sztuki ;] , masa srubek , i innych duperelek w tym 2 koncowki przewodu i jakas cienka srubka :D .

 

5 km - hamulec dociera sie bardzo szybko , po malym wypadzie zaczal hamowac bardzo dobrze , ciekaw jestem czy jeszcze zwiekszy sie sila hamowania. Baaaardzo dobra modulacja , duzy zakres ruchu dzwigni i dokladnie mozna dozowac potrzebna sile przez co kontrola nad rowerkiem jest swietna. Poki co wszystko zapowiada sie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie mam kurcze blade licznika wiec tylko moge oszacowac przebieg.

 

150-170km - hamulce dotarly sie juz daaawno , odkrylem dzieki czyjejs pomocy ze maja nawet regulacje odleglosci klamki od kierownicy ;D , przydalo sie , teraz leza idealnie. Hampelki wziely udzial w pierwszym maratonie - bikemaraton Otwock - spisaly sie ogolnie bdb , ale niestety po zamoczeniu na tych standardowych zywicznych klocka traca sile , a byl to tylko kilku metrowy przejazd przez rzeczka , dosc szybko wrocily do normy bo bylo nieco zjazdow ale przy dluzszej jezdzie w mokrych warunkach bedzie kicha i warto wymienic klocki na metaliczne , przynajmniej w jednym hampelku tak dla bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hamulce zostaly sprzedane w koncu bo trafila sie okazja zakupu Shimano XT 2003 :]

 

Ostatecznie przejechalem bodaj 1000-1200km na nich i co moge jeszcze powiedziec.

 

Caly czas dzialaly jak na samym poczatku , zuzycie czegokolwiek znikome , zero problemow.

W tej cenie bdb hamulce , chociaz ona ostatnio nieco podskoczyla na Allegro :] , tak czy siak polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

bardzo słaba siła hamowania, mimo tarcz 203 i 185

jak sie je poleje wodą to wyją okropnie póki nie wyschną

Ale i tak są mniej problemowe niz Hayes hfx 9

ogólnie za tą kasę to polecam wystarczy zmienić klocki i hampelek jak sie masz,

nic nie ociera co bardzo było denerwujące w hfx 9 i łatwo mozna je wyregulować mowa o deore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszalem temat sily hamowania 535-tek w tym poscie

Nie wiem, dlaczego wszyscy sie nimi zachwycaja. Moje po zamontowaniu hamowaly dosc slabo.

Robilem z nimi prawie wszystko, do przetestowania zostala juz tylko calkowita wymiana oleju (wciaz jezdze na oryginalnym)

Hamulec nie jest rewelacyjny jak wiekszosc twierdzi, jesynie zadowalajacy. Dorzucilbym 2-3 stowki i kupil komplet xt-kow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...