Skocz do zawartości

[V-ki] Avid SD5


sooya

Rekomendowane odpowiedzi

Opis ze strony Arnika:

 

> System Force Vector Alignment zapewnia efektywne i silne hamowanie.

> Jednoczęściowe klocki hamulcowe.

> Kolor: czarny.

> Cena za komplet- przód+tył. (95zł)

> Waga: realna 214g/ katalogowa 210g.

 

Zdjęcia 4Mpix po 950kb

 

pic010042sn.th.jpg

 

pic010033mt.th.jpg

 

Po założeniu hamulców przyszedł czas na regulację. Było dość łatwo, ale mam troche zcentrowane koło wię jak pojeździłem po śniegu to przez jakiś czas trochę obcierało. Hamulce mam dopiero 1 dzień ale po weekendzie napiszę jeszcze pare słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj dostałem takie hamulce z Bikestacji, wszystko pięknie ładnie tylko ze dostałem 3 ramiona takie same, wiec załozyłem tylko na przód, poczekam az przyjdzie odpowiednie ramię i bedzie też tył.

a co do hamulców, to wydawają mi się strasznie ciężkie, zamontowałem i były luzy, troche sie wkurzyłem ale po zamontowaniu lunki luzy zniknęły :)

z klamkami AVID FR-5 działają wysmienicie, cos wiecej napisze w przyszłym tygodniu.

a jakies dziwne sruby do wkrecania w piwoty dostałem, pokryte jakby farbą, zawsze sie spotykałem z jakimś smarem, a tu miałem troche kłopoty z wkreceniem w piwoty, moze to jest jakis zastygniety juz smar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moge cos napisac o przednim AVID SD 5, mam je z klamkami AVID FR -5, pierwsza jazda nowym rowerkiem predkość około 30km/h no i jednym palcem chciałem wypróbować jak sie bedzie hamowało, no i tylne koło mi sie uniosło do góry, waże 65kg, więc według mnie hamulce są super mocne jak dla mojej wagi, a i wogóle nie czuje oporów na klamce, dopiero jak klocek styka sie z obrecza to sie konczy klamka, ogólnie jestem po pierwszym dniu bardzo zadowolony i nie żałuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem obręcze, wyczyściłem klocki, wyregulowałem heble jeszcze raz, jutro zrobię testy ;)

 

Czasami te iskry były podczas hamowania (ostatnich kilku metrów) a czasami gdy po takim hamowaniu podczas postoju puściłem hamulec to spadały przed rower :/... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem juz na nich 275km i chodzą jak marzenie, dzisiaj w ulewie co w chwile jakies kałuże a one nic, nawet duzo lepiej niz normalnie, jeszcze został test w błocie, ale to chyba nie prędko, bo raczej nie jeżdze po błocie, w poniedziałek przy okazji czyszczenia napędu wyczyszcz klocki :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam troszkę inną wersję Avidów 5 oznaczoną symbolem 5R

0509150126dt.th.jpg

 

Waga kompletu na jedno koło bez klocków - 120 gram

Hamulce te założone mam na przodzie.

Nie wiem ile przejechał poprzedni właściciel, ale ja zrobiłem jak na razie na nich 5000 km i co mogę powiedzieć - szczęki są rewelacyjne - prawie że bezobsługowe, mocne i trwałe sprężyny odciągające, prosta regulacja, regulacja wychylenia szczęk na imbus, ten plastikowy kawałek ułatwiający rozpinanie szczęk.

 

Wad żadnych się nie doszukałem jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wraz z Krossem Level A4 stałem się użytkownikiem hamulców Avid SD5.

Wcześniejszy rower, który połamałem posiadał V - ki Shimano XT.

Może porównam oba hamulce.

XT miałem na twardych klockach i często piszczały przy hamowaniu, co w SD 5 jeszcze mi się nie zdarzyło.

Siłę hamowania SD5 i XT oceniam na taką samą ale SD5 ma o wiele lepszą modulację.

 

He, dziś pedałuję do pracy. Jadę przez miasto i nagle babcia wychodzi mi na przejście dla pieszych (kurde, jak by nie mogła poczekać aż przejadę:/). To ja ostro za klamki hampli. A że jechałem szybko i babcia dosyć szybko się zbliżała cisnołem mocniej w heble i żeby nie zrobić OTB dałem więcej masy na tył. I tu się trochę zdziwiłem. Bo pięknie przejechałem z 6m na przednim kole <_<. Zrobiłem to nie świadomie i trochę mnie zaskoczyła skuteczność tych hamulców, no i przy okazji fajny trik mi wyszedł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...